wtorek, 28 lipiec 2020 19:28

Pościel łóżeczka dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Smyklove pościel do łóżeczka Smyklove pościel do łóżeczka

Każdy z nas potrzebuje wyspać się w komfortowych warunkach. Szczególnie ważne jest to dla małych dzieci, które w czasie snu przysłowiowo rosną i przyswajają sobie rzeczy, których nauczyły się w ciągu dnia. Efektywny sen pozwala im nabrać także siły do kolejnych wyzwań, które czekają na nie kolejnego dnia.

Pozwala też lepiej poznawać im otaczający je świat. Oprócz odpowiednio dobranego materaca, komfortowy sen zapewni Twojemu dziecku również właściwa pościel. Sprawdź czym dokładnie kierować się przy jej wyborze.

Pościel dla dziecka – jaki rozmiar wybrać?

Pościele dla dzieci dostępne są w różnych rozmiarach. Decydując się na konkretny wymiar, zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar łóżeczka oraz wiek dziecka, które będzie pod tą pościelą spało. Zbyt mała pościel nie będzie spełniała swojego zadania. Zbyt duża natomiast będzie mogła zwijać się, co również będzie powodowało dyskomfort u dziecka. Pamiętaj też, że pościel powinna być dopasowana do rozmiaru wypełnienia, jeżeli decydujesz się na kupienie wypełnienia i poszewek osobno. Wybierając poduszkę dla dziecka, pamiętaj, że powinna ona być również dostosowana do wieku dziecka. W przypadku poduszki z wypełnieniem dla niemowlaka, pamiętaj, że powinna ona być niemal całkowicie płaska.

Pościel do łóżeczka - z wypełnieniem czy bez?

Kolejną kwestią, nad którą zastanawia się wielu rodziców, jest to, czy wybierać poszewki z wypełnieniem, czy bez. W sklepach dostępne są różne opcje zakupu. Najczęściej oferowane są same poszewki i później można dokupić do nich pasujące wypełnienie. Inna opcja to zakup poszewek z wypełnieniem w jednym miejscu. Zwróć uwagę na to, że niektóre sklepy, takie jak np. Smyklove oferują poszewki z wszytym już wypełnieniem. Jest to ciekawe rozwiązanie, które jest wygodne. Pościel do łóżeczka z manufaktury Smyklove może być bowiem prana razem z wypełnieniem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także to, że w czasie użytkowania wypełnienie nie przesuwa się i nie zbija w jednym miejscu, co niekiedy ma miejsce w przypadku wypełnienia kupowanego osobno.

Czym jeszcze warto się kierować, wybierając pościel do dziecięcego łóżeczka?

Jeżeli kupujesz pościel dla dziecka, zwróć uwagę na to, z jakich materiałów jest ona zrobiona. Najlepiej sprawdza się tutaj bawełna lub bawełna organiczna. Materiał ten jest lekki i przewiewny, dzięki czemu dziecko w czasie snu ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto, by zarówno materiały, jak i nadruki wykonane na nich miały odpowiednie certyfikaty np. Oeko-Tex Standard 100, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Jeżeli kupujesz pościel z wypełnieniem, również zwróć na nie uwagę. Powinno być wykonane z materiałów hipoalergicznych.

Jeżeli chodzi o wzornictwo czy kolorystykę, to rodzice często kierują się tym, aby dobrać je do pozostałych elementów znajdujących się w pokoju dziecka. Obecnie bardzo modne są pościele we wzory geometryczne w odcieniach szarości i bieli, czasem z dodatkiem innego, wyrazistego koloru np. żółci. Tego typu pościel znajdziesz między innymi na stronie: https://smyklove.pl/produkt/posciel-niemowleca-do-lozeczka/.