piątek, 06 grudzień 2019 12:45

Ładny ubiór – ładny człowiek?

Modne ubrania damskie Modne ubrania damskie

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z jakiegoś powodu każdy z nas chce prezentować się możliwie jak najbardziej elegancko. Nic dziwnego – jako ludzie jesteśmy nastawieni na to, by oceniać innych przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Jak sprawić, żeby inni uważali, że jesteśmy dobrze ubrani?

Ładny ubiór to podstawa prezencji. Co prawda dochodzą do tego różne dodatki, takie jak fryzura czy makijaż, ale w dużej mierze wszystko zamyka się w ogólnym, przyjętym przez społeczeństwo dress code. Jeżeli w danym sezonie modne są swetry, damskie kardigany (takie jak na tej stronie: https://moodo.pl/pol_m_KOLEKCJA_ODZIEZ_SWETRY-DAMSKIE-188.html), to możemy być pewni, że na ulicy czy w pracy spostrzeżemy niejedną osobę tak ubraną.

W przypadku samej pracy sytuacja nie jest niekiedy prosta. Nikt nie będzie co prawda oczekiwał od nas, że o godzinie ósmej rano każdy pracownik zaprezentuje się na galowo, nie zmienia to jednak faktu, że pracodawca kładzie nacisk na swoistą elegancję. W wielu miejscach pracy źle widziane są na przykład krótkie rękawki czy stroje na ramiączkach, w związku z tym wielką popularnością cieszą się tam bluzy damskie, długie.

Dlaczego warto się ładnie ubrać?

W przypadku ubioru na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony wszyscy będą oceniać, czy nie założyliśmy wysłużonego podkoszulka, z drugiej zaś, jeżeli spędzamy przed lustrem zbyt dużo czasu, jesteśmy postrzegani jako próżni. Jest to swoisty paradoks, ponieważ nie da się czasami pogodzić tych obu rzeczy.

Wszystko jednak zależy od tego, jakie mamy podejście co do naszej ogólnej prezencji. Jeżeli sami się sobie podobamy, to nawet odpowiednio dobrana torba płócienna potrafi zadać nam szyku. Wystarczy, że będziemy dobierać elementy zgodnie z ich przeznaczeniem. Osoby, które chcą dobrze wyglądać, mogą poradzić się w tej kwestii doświadczonej stylistki.

A może spytać w sklepie?

Niektórzy zastanawiają się, czy warto pytać sprzedawczyń w sklepie o to, czy ubranie pasuje. Zazwyczaj przecież odpowiedzą, że tak, bo chcą sprzedać towar. Jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać osoby, które wykażą się pewną szczerością, zaproponują coś innego, wskażą produkt, który będzie pasował idealnie.

Reasumując, nie ma się co przejmować tym, czy będziemy się podobać na ulicy wszystkim przechodniom. Najważniejsze jest przede wszystkim nasze własne samopoczucie. Dobrze jest przy tym wszystkim znać swój typ urody – sylwetkę, kształt twarzy – i dobierać do niej idealne ubrania. Dzięki temu bez problemu poradzimy sobie nawet z najbardziej kunsztownymi stylizacjami, a pozornie zwykłe stroje zamienimy w niesamowite kreacje!

Czytany 183 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.