Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 07:56

Kancelaria adwokacka: marzenie studenta prawa

Student prawa może w przyszłości obrać różne drogi – niektórzy absolwenci tego kierunku pracują np. w urzędach czy na uniwersytetach. Większość próbuje jednak swoich sił na aplikacji. Do wyboru jest kilka, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka i radcowska, chociaż uważa się, że bardziej prestiżowa jest ta pierwsza. Kancelaria adwokacja Kraków, Gdańsk czy Warszawa: czy to nie brzmi dumnie?

Własna kancelaria adwokacka Kraków, Warszawa: cel na przyszłość

Jeśli zapytamy studenta prawa, jakie są jego plany na przyszłość, odpowie prawdopodobnie coś w rodzaju własna kancelaria adwokacka Kraków, może Warszawa”.. Adwokat to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych zawodów, jednak warto zadać sobie pytanie: czy wciąż opłacalny? Środowisko coraz częściej przyznaje, że prowadzenie własnej kancelarii nie zawsze jest tak dochodowe jak mogłoby się wydawać. Zbyt dużo studentów Nie bez znaczenia jest na pewno zwiększająca się liczba studentów prawa jak i liczba aplikantów. Uczelnie przyjmują rekordową liczbę osób, do egzaminów na aplikację przystępuje coraz więcej młodych prawników. To wymusza w dłuższej perspektywie obniżenie ceny usług prawniczych (ze względu na dużą konkurencję). Już dziś niektóre kancelarie muszą walczyć o byt. Co będzie działo się w kolejnych latach i czy własna kancelaria nadal – mimo wszystko – będzie symbolem sukcesu, czy może wręcz przeciwnie, bo do interesu trzeba będzie dokładać własne środki finansowe?

Czytany 187 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.