Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 07:56

Kancelaria adwokacka: marzenie studenta prawa

Student prawa może w przyszłości obrać różne drogi – niektórzy absolwenci tego kierunku pracują np. w urzędach czy na uniwersytetach. Większość próbuje jednak swoich sił na aplikacji. Do wyboru jest kilka, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka i radcowska, chociaż uważa się, że bardziej prestiżowa jest ta pierwsza. Kancelaria adwokacja Kraków, Gdańsk czy Warszawa: czy to nie brzmi dumnie?

Własna kancelaria adwokacka Kraków, Warszawa: cel na przyszłość

Jeśli zapytamy studenta prawa, jakie są jego plany na przyszłość, odpowie prawdopodobnie coś w rodzaju własna kancelaria adwokacka Kraków, może Warszawa”.. Adwokat to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych zawodów, jednak warto zadać sobie pytanie: czy wciąż opłacalny? Środowisko coraz częściej przyznaje, że prowadzenie własnej kancelarii nie zawsze jest tak dochodowe jak mogłoby się wydawać. Zbyt dużo studentów Nie bez znaczenia jest na pewno zwiększająca się liczba studentów prawa jak i liczba aplikantów. Uczelnie przyjmują rekordową liczbę osób, do egzaminów na aplikację przystępuje coraz więcej młodych prawników. To wymusza w dłuższej perspektywie obniżenie ceny usług prawniczych (ze względu na dużą konkurencję). Już dziś niektóre kancelarie muszą walczyć o byt. Co będzie działo się w kolejnych latach i czy własna kancelaria nadal – mimo wszystko – będzie symbolem sukcesu, czy może wręcz przeciwnie, bo do interesu trzeba będzie dokładać własne środki finansowe?

Czytany 182 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!