Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:56

Kancelaria adwokacka: marzenie studenta prawa

Student prawa może w przyszłości obrać różne drogi – niektórzy absolwenci tego kierunku pracują np. w urzędach czy na uniwersytetach. Większość próbuje jednak swoich sił na aplikacji. Do wyboru jest kilka, jednak największą popularnością cieszą się dwie – aplikacja adwokacka i radcowska, chociaż uważa się, że bardziej prestiżowa jest ta pierwsza. Kancelaria adwokacja Kraków, Gdańsk czy Warszawa: czy to nie brzmi dumnie?

Własna kancelaria adwokacka Kraków, Warszawa: cel na przyszłość

Jeśli zapytamy studenta prawa, jakie są jego plany na przyszłość, odpowie prawdopodobnie coś w rodzaju własna kancelaria adwokacka Kraków, może Warszawa”.. Adwokat to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych zawodów, jednak warto zadać sobie pytanie: czy wciąż opłacalny? Środowisko coraz częściej przyznaje, że prowadzenie własnej kancelarii nie zawsze jest tak dochodowe jak mogłoby się wydawać. Zbyt dużo studentów Nie bez znaczenia jest na pewno zwiększająca się liczba studentów prawa jak i liczba aplikantów. Uczelnie przyjmują rekordową liczbę osób, do egzaminów na aplikację przystępuje coraz więcej młodych prawników. To wymusza w dłuższej perspektywie obniżenie ceny usług prawniczych (ze względu na dużą konkurencję). Już dziś niektóre kancelarie muszą walczyć o byt. Co będzie działo się w kolejnych latach i czy własna kancelaria nadal – mimo wszystko – będzie symbolem sukcesu, czy może wręcz przeciwnie, bo do interesu trzeba będzie dokładać własne środki finansowe?

Czytany 214 razy

Artykuły powiązane

 • Ładny ubiór – ładny człowiek? Ładny ubiór – ładny człowiek?

  Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale z jakiegoś powodu każdy z nas chce prezentować się możliwie jak najbardziej elegancko. Nic dziwnego – jako ludzie jesteśmy nastawieni na to, by oceniać innych przede wszystkim za sprawą ich wyglądu. Jak sprawić, żeby inni uważali, że jesteśmy dobrze ubrani?

 • Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy Płaszcze damskie – 3 najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy

  Stworzenie przyciągającej oko stylizacji bywa kłopotliwe – zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w parze ze stylowym wyglądem musi iść ochrona przed wiatrem i zimnem. Płaszcze damskie to swoista baza dla wszelkich jesienno–zimowych stylizacji. Wystarczy dobrać dodatki i można cieszyć się nienaganną prezencją, spacerując pośród spowitych mgłą uliczek. Poniżej prezentujemy 3 gotowe przepisy na ponadczasowe stylizacje z płaszczem w roli głównej.

 • Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę? Jakie modele butów warto wybrać na jesień i zimę, a jakie najlepiej sprawdza się na wiosnę?

  W szafie każdej kobiety znajduje się co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście par butów. Jak się okazuje, zawsze znajdzie się miejsce na nowe. Obecnie najbardziej poszukiwane są buty idealnie sprawdzające się w chłodniejsze dni – kozaki i botki. Jednak już za chwilę większość pań będzie szukać okazji, aby nabyć obuwie wiosenne.

 • Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać? Dodatki do bielizny – jakie warto wybrać?

  Idealnie dopasowana bielizna pozwala czuć się pewnie i wygodnie. Coraz chętniej kupowana jest ona w sklepach internetowych, które często mają o wiele szerszy asortyment niż sklepy stacjonarne i nawet osoby, które mają nietypowe wymiary, znajdą tutaj odpowiednią dla siebie bieliznę. Warto też zastanowić się nad zakupem różnego rodzaju dodatków i akcesoriów do bielizny, które zwiększą wygodę jej noszenia.

 • Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym Buty streetwear w sezonie jesienno-zimowym

  Wraz z nadejściem sezonu jesień / zima 2019 przychodzą niższe temperatury, dłuższe noce i nieunikniony zalew przypraw dyniowych. Jest to również preludium do śniegu, błota i śliskiego lodu, a nagłe ulewy pozostawiają po sobie przeszkody kałuż i błota.