Polecane artykuły

 • 1

środa, 19 wrzesień 2018 07:51

Jakie kwiaty na urodziny kupić najbliższym osobom?

Urodziny są specjalną okazją w życiu każdego człowieka. Świętuje się własne, ale też bliskich, członków rodziny i znajomych. Nic więc dziwnego, że zawsze chce się je odpowiednio uczcić, najlepiej wręczając upominki. Najbardziej uniwersalnym prezentem, który sprawdzi się niezależnie od sytuacji finansowej, czy grupy wiekowej są kwiaty. Jakie wybrać?

 

Kwiaty na urodziny

Rodzajów kwiatów i bukietów jest naprawdę wiele. Mają one różne kształty, kolory i rozmiary. Z jednej strony jest to plusem, bo pozwala na szeroki wybór. Z drugiej strony, dla osób niezbyt znających się na kwiatach, tak szeroka ich oferta staje się niemałym problemem przy zakupie. Na początek warto zaznaczyć, że kwiaty są prezentem bezpiecznym: eleganckim, ale niezbyt wygórowanym cenowo, nikt nie poczuje się więc źle po ich otrzymaniu. W czasie ich wręczania warto jednak pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze, przyjęło się, że cięte kwiaty daje się drugiej osobie w liczbie nieparzystej. jednak wyjątkiem stać się mogą właśnie urodziny: kiedy ilość kwiatów będzie odpowiadać liczbie lat jubilata.

Po drugie, kwiaty w bukiecie (albo cięty kwiat pojedynczy), zawsze wręcza się prawą ręką, łodygami do dołu, wcześniej wyjmując je z folii czy papieru.

Po trzecie, decydując się na kwiaty doniczkowe należy to dokładnie przemyśleć. Jest to bowiem prezent raczej dla osób, które dobrze się zna.

Dlaczego? Ponieważ najlepiej wręczyć je osobom, które mają czas i miejsce na opiekę nad takimi roślinami (i to lubią). Lepiej nie obarczać takim obowiązkiem ludzi, co do których nie ma się pewności, że je to ucieszy.

Jakie cięte kwiaty na urodziny wybierać?

Kwiatów na urodziny nie dopasowuje się zależnie od osoby (żona, mama, babcia), ale istnieją takie bukiety, które można nazwać uniwersalnymi. Urodziny są okazją, na którą kupić można tulipany i róże w kolorach takich jak: żółty, pomarańczowy, różowy i czerwony. Sprawdzić się tutaj mogą również fioletowe bratki, piękne słoneczniki, ale też margerytki oraz goździki. Kwiaty bardzo często kupuje się bliskim osobom, by wyrazić swoje zaangażowanie, ale i miłość. Warto więc znać znaczenie barw kwiatów, szczególnie róż. I tak:
białe - to symbol niewinnej miłości platonicznej, 
fioletowe - to oznaka miłości od pierwszego wejrzenia, 
- czerwone – oznaczają wielką, żywiołową miłość, 
różowe - symbol partnerstwa, szczerości i prawdziwego zrozumienia.
Urodziny rodziny, znajomych, współpracowników zawsze są warte upiększenia ich kwiatami. Niezależnie od ich gatunku ważne jest, by ładnie udekorowały one mieszkanie/miejsce pracy, zostawiając u obdarowanej osoby dobre wrażenie i miłe wspomnienia.

Czytany 319 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!