Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 20 kwiecień 2017 09:31

Jak wyróżnić się w Internecie?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie za bardzo interesujesz się marketingiem internetowym, mogłeś słyszeć pewnie nieraz sformułowanie "pozycjonowanie w internecie" i zastanawiałeś się, co to właściwie znaczy.

 

Pierwsza uwaga na start - "pozycjonowanie w internecie" to skrót myślowy, bo tak naprawdę chodzi o pozycjonowanie stron w internecie, a jeszcze dokładniej w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google.
Co to jest to pozycjonowanie? To nic innego, jak działania, które mają na celu zwiększyć widoczność twojej strony internetowej w wyszukiwarkach, czyli krótko mówiąc, żeby pokazywały się wyżej w wynikach przeglądania. Kiedy użytkownik wpisuje wyszukiwaną frazę lub wyrażenie, wyszukiwarki automatycznie dopasują ich zdaniem najlepiej pasujące wyniki.

Warto zadbać, żeby Twoja strona była wysoko, bo dzięki temu więcej osób trafi na twoją stronę, a w najlepszym przypadku spodoba im się na tyle, że będą chcieli zostać i przeglądać ją coraz częściej. Czy kiedykolwiek sprawdzałeś drugą, trzecią lub dalszą stronę wyników w Google?

Pozycjonowanie w internecie, a zwłaszcza pozycjonowanie sklepów jest bardzo ważną i prężnie rozwijającą się gałęzią marketingu internetowego.
Jeśli chcesz zwiększyć ruch na stronie swojego sklepu internetowego, warto żebyś zapoznał się z podstawowymi zasadami marketingu internetowego i optymalizacji. Jest kilka czynników, które pomogą Tobie zoptymalizować Twoją stronę internetową.
Po pierwsze, sprawdź jak przegląda się Twoją stronę internetową na innych urządzeniach - na telefonie komórkowym lub tablecie. Jeśli twoja strona nie jest zoptymalizowana pod kątem przeglądania na tych urządzenia, jesteś przegrany na starcie. Ale głowa do góry! Nie jest trudno naprawić to niedopatrzenie.

Kolejna wskazówka - zwróć uwagę na treści, które zamieszczasz na swojej stronie. Jakich słów kluczowych używasz? Jak formułujesz naglówki? To właśnie dobrze dobrane słowa kluczowe są kluczem do sukcesu SEO, czyli właśnie dobrze dokonanego pozycjonowania.

Zwróć też uwagę na to jak nazywają się podstrony, czy treści do nich przypisane są intuicyjne z ich tytułami.
To tylko garść krótkich porad, które warto wprowadzić na start, ale pamiętaj, że to znacznie obszerniejszy temat.

Czytany 491 razy

Artykuły powiązane

 • Czy modne produkty mogą być tanie? Czy modne produkty mogą być tanie?

  Na wybiegach w czasie pokazów mody można zaobserwować cudowne kreacje, których uzupełnieniem są stylowe dodatki, w tym przepiękne buty.

 • Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent Nawigacja samochodowa, ekspres i sprzęt elektroniczny, czyli co kupić na prezent

  Wybór prezentu na urodziny, imieniny czy na dowolną inną okazję nie jest łatwym zadaniem. Są jednak produkty, z których zakupu ucieszy się niemalże każdy. Dobrej jakości sprzęt elektroniczny jest zawsze sprawdzonym rozwiązaniem. Co więc warto podarować bliskiej osobie? Przedstawiamy polecane pomysły.

 • Własna działka w mieście, dlaczego warto? Własna działka w mieście, dlaczego warto?

  Posiadanie własnej działki w mieście to bardzo opłacalna inwestycja. Najczęściej są to działki budowlane, których wartość stale rośnie, w zależności od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz koniunktury na rynku inwestycyjnym. O takie działki, nawet w centrum miast, nie jest trudno. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku działek rekreacyjnych.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.