poniedziałek, 15 październik 2018 11:04

Jak uruchomić aplikację tv online?

Aplikacja z telewizją online to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Pozwala ona na śledzenie swoich ulubionych programów telewizyjnych z niemal każdego miejsca, przy wykorzystaniu szeregu urządzeń stacjonarnych lub przenośnych. Czy uruchomienie aplikacji tv online jest problemowe? Co należy na ten temat wiedzieć?

Jaki sprzęt jest konieczny do uruchomienia aplikacji tv online?

Wymagania w zakresie sprzętu do uruchomienia aplikacji tv online nie są wysokie. Dotyczą one głównie systemu operacyjnego. W przypadku komputera osobistego lub laptopa konieczny będzie system Windows 8 lub 10, a smartfonu lub tabletu – system Android lub iOS. Większość sprzętów nie powinna mieć problemów z płynnym odtwarzaniem tv online.

Uruchomienie aplikacji tv online z PC i laptopa

Tv online z poziomu komputera stacjonarnego bądź laptopa może być uruchomiona po wejściu na specjalną stronę internetową. Zwykle w takim przypadku trzeba podać swoje dane do logowania, by uzyskać dostęp do konta założonego przez operatora, które umożliwia śledzenie programów telewizyjnych udostępnianych w odpowiednim pakiecie. Operatorzy oferujący oglądanie tv online informują o adresie takiej strony przy zawieraniu umowy. Tego typu informację można także uzyskać na infolinii.

Uruchomienie telewizji online z tabletu i smartfonu

Do uruchomienia tv online z poziomu urządzenia przenośnego, jak tablet i smartfon, konieczne jest zwykle zainstalowanie specjalnej aplikacji. Wymagany jest w jej przypadku odpowiedni system (np. Android lub iOS). Aplikacja jest często udostępniana zupełnie bezpłatnie (np. u operatora INEA), a jej obsługa bardzo intuicyjna. Wystarczy kilka przycisków, by przejść do pozycji, którą będzie się oglądać.

Korzystanie z aplikacji tv online a opłaty i pakiety

Uruchamiając telewizję online, nie trzeba się obawiać, że zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Większość operatorów udostępnia takie udogodnienie bezpłatnie i jest ono dostępne dla tych użytkowników, którzy wykupili odpowiedni pakiet telewizyjny. Jeśli chodzi o dostęp do poszczególnych kanałów telewizyjnych, operatorzy w tym zakresie przygotowują zwykle specjalną paczkę od kilkunastu do kilkudziesięciu z nich, obejmującą najważniejsze pozycje. W ten sposób za pośrednictwem tv online można zyskać dostęp do większości ulubionych programów.

Na ilu odbiornikach jednocześnie można oglądać telewizję online?

Telewizja online, dostępna w ramach pakietów oferowanych przez operatorów, ma zwykle ograniczony dostęp pod względem ilości odbiorników, na których można ją oglądać. Najczęściej są to 2-3 urządzenia. Oznacza to, że np. jednocześnie telewizję można oglądać na telewizorze oraz na jednym smartfonie i jednym komputerze stacjonarnym. W ten sposób problem kłótni o pilota do telewizora zostaje rozwiązany, a co więcej, w podróży nie trzeba się martwić, że inni domownicy zablokują możliwość oglądania ulubionych programów telewizyjnych. To bardzo ważne, ponieważ dobra atmosfera sprzyja rozrywce.

Czytany 370 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.