poniedziałek, 15 październik 2018 11:00

Wakacje i wymiana waluty – jak najtaniej kupić euro?

W okresie od czerwca do października w kantorach jest największe obłożenie. Trudno się temu dziwić, skoro wakacje nad naszym Bałtykiem potrafią być nawet dwukrotnie droższe od zagranicznej wycieczki.

Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd zagraniczny na wakacje. Niektórzy z nich korzystają z wycieczek organizowanych przez biura podróży. Inni, którym zależy na większej swobodzie i jak najmniejszych wakacyjnych wydatkach, załatwiają sobie lot i nocleg samodzielnie. Oni najczęściej biorą też zdecydowanie więcej pieniędzy na codzienne wydatki, ponieważ zazwyczaj nie korzystaj z opcji all inclusive, co i tak o wiele bardziej im się opłaca w ogólnym rozliczeniu. Oszczędność może być jeszcze większa, jeśli najpierw zorientują się, gdzie mogą dostać obcą walutę najtaniej.

Jeżeli właśnie planujesz wyjazd na wakacje i zastanawiasz się, ile kosztuje euro, to koniecznie zapoznaj się z możliwością najtańszego wymieniania waluty. W ten sposób jesteś w stanie zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych na jednym wyjeździe!

Konto walutowe – sposób na tanie wakacje zagraniczne

Coraz więcej turystów postanawia otworzyć konto walutowe, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej opłacalne. Trzeba jednak pamiętać, że konto walutowe można zasilać konkretną walutą nie tylko poprzez nasz bank. Zdecydowanie korzystniej dla nas będzie, jeśli zdecydujemy się na kantor internetowy, jak np. ekantor.pl, który aktualnie ma najlepsze kursy i gwarantuje bardzo szybką transakcję.

Doświadczeni podróżnicy, którzy preferują wycieczki budżetowe, doładowują swoje konto walutowe przez kantor internetowy jeszcze przed wyjazdem, najpierw szacując jaką kwotę będą chcieli wydać. W razie potrzeby zawsze będą mogli dokonać kolejnego doładowania – wystarczy, że skorzystają z Internetu dostępnego w hotelu. To bez wątpienia najbardziej wygodny, prosty i opłacalny sposób kupowania obcej waluty. Pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych podczas jednych zagranicznych wakacji.

Konto walutowe można założyć od ręki w każdym banku. Mając je jesteśmy w stanie od razu korzystać z kantorów internetowych. Jak widać, znaczna oszczędność na wakacjach nie wymaga od nas większego zachodu, więc dlaczego by z niej nie skorzystać?

Czytany 360 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.