Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:57

Izolacje termiczne: dlaczego są takie ważne?

Nieważne, czy mamy do czynienia z niedawno wybudowanym budynkiem, czy ze starym, nieocieplonym mieszkaniem – powinniśmy pomyśleć o odpowiednich izolacjach termicznych. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że izolacje termiczne są konieczne wyłącznie, jeśli chodzi o mieszkania z tzw. „starego budownictwa”. Nie jest to jednak prawda.

Po pierwsze: oszczędności

Pierwszym powodem, dla którego warto zainteresować się izolacją termiczną, jest oszczędność pieniędzy. Izolacje termiczne zabezpieczają mieszkanie przed zbytnią utratą ciepła. To oznacza z kolei, że wydajemy mniej na ogrzewanie – pomieszczenia nie wychładzają się tak szybko, dzięki czemu nie musimy tak często odkręcać kaloryferów lub rozpalać w piecu. W przypadku domów jednorodzinnych jest to zatem także oszczędność czasu. Warto pamiętać, że izolacje termiczne, które zostaną porządnie wykonane, nie będą musiały być wymieniane (chyba że na skutek zdarzeń losowych, takich jak np. zalanie ścian). Należy też zauważyć, że montaż izolacji nie jest aż tak dużym wydatkiem, a dość szybko nam się zwróci (dotyczy to zwłaszcza starych budynków, w których ciepło uciekało najszybciej ze względu na liczne nieszczelności).

O co należy zadbać?

Jeśli chcemy, by izolacje termiczne były trwałe i skuteczne, musimy pamiętać o dwóch kluczowych kwestiach. Pierwsza z nich to jakość materiałów. Izolacje termiczne najczęściej wykonuje się ze styropianu lub wełny mineralnej. Nie warto oszczędzać na żadnym z tych materiałów – lepsza jakość przełoży się na efektywność izolacji i jej długotrwałość. Druga kwestia to wynajem odpowiedniej ekipy. Najlepiej, jeśli wcześniej sprawdzimy opinie na temat danej firmy w Internecie. Źle położona izolacja to nasz stracony czas i pieniądze, dlatego warto o tym pamiętać.

 

Czytany 94 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.