Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 22 maj 2018 09:57

Izolacje termiczne: dlaczego są takie ważne?

Nieważne, czy mamy do czynienia z niedawno wybudowanym budynkiem, czy ze starym, nieocieplonym mieszkaniem – powinniśmy pomyśleć o odpowiednich izolacjach termicznych. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że izolacje termiczne są konieczne wyłącznie, jeśli chodzi o mieszkania z tzw. „starego budownictwa”. Nie jest to jednak prawda.

Po pierwsze: oszczędności

Pierwszym powodem, dla którego warto zainteresować się izolacją termiczną, jest oszczędność pieniędzy. Izolacje termiczne zabezpieczają mieszkanie przed zbytnią utratą ciepła. To oznacza z kolei, że wydajemy mniej na ogrzewanie – pomieszczenia nie wychładzają się tak szybko, dzięki czemu nie musimy tak często odkręcać kaloryferów lub rozpalać w piecu. W przypadku domów jednorodzinnych jest to zatem także oszczędność czasu. Warto pamiętać, że izolacje termiczne, które zostaną porządnie wykonane, nie będą musiały być wymieniane (chyba że na skutek zdarzeń losowych, takich jak np. zalanie ścian). Należy też zauważyć, że montaż izolacji nie jest aż tak dużym wydatkiem, a dość szybko nam się zwróci (dotyczy to zwłaszcza starych budynków, w których ciepło uciekało najszybciej ze względu na liczne nieszczelności).

O co należy zadbać?

Jeśli chcemy, by izolacje termiczne były trwałe i skuteczne, musimy pamiętać o dwóch kluczowych kwestiach. Pierwsza z nich to jakość materiałów. Izolacje termiczne najczęściej wykonuje się ze styropianu lub wełny mineralnej. Nie warto oszczędzać na żadnym z tych materiałów – lepsza jakość przełoży się na efektywność izolacji i jej długotrwałość. Druga kwestia to wynajem odpowiedniej ekipy. Najlepiej, jeśli wcześniej sprawdzimy opinie na temat danej firmy w Internecie. Źle położona izolacja to nasz stracony czas i pieniądze, dlatego warto o tym pamiętać.

 

Czytany 84 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.