piątek, 02 czerwiec 2017 13:22

Czy nowoczesna sypialnia musi wiązać się z wysokim kosztem?

Sypialnia jest ważnym miejscem w każdym domu, w końcu to tam renegujemy siły po całym dniu pracy. Często decydujemy się na nowoczesną aranżację tego pomieszczenia, jednak bardziej awangardowe meble i dodatki w salonach meblowych są przeważnie nieco droższe. Czy można jednak stworzyć nowoczesny wystrój sypialni niewielkim kosztem?

 

Postaw na minimalizm

Nowoczesne wnętrza nie mogą być przeładowane przedmiotami, dlatego warto wykorzystać w naszej sypialni tylko niezbędne przedmioty, w związku z czym uzyskamy ciekawszy efekt. Unikajmy zbędnych bibelotów, które lepiej umieścić w naszym salonie. Za jedyną dekorację sypialni może służyć ciekawy obraz lub plakat powieszony nad ramą łóżka – może to być np. reprodukcja pracy znanego abstrakcjonisty, np. Kandinskiego lub Miro.

Odpowiednia kolorystyka

Powiew nowoczesności w naszej sypialni zapewni zastosowanie bieli, zarówno na ścianach, jak i meblach. Biel sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne, jednak aby uniknąć monotonni, warto w sypialni wykorzystać dodatkowy motyw kolorystyczny, o intensywnej barwie. Zalecany jest głęboki turkus, granat lub grafit, można wykorzystać poduszki, narzutę na łóżko bądź obraz o wybranej barwie.

Zrób to sam

Wykorzystując niepotrzebne materiały, możemy tanim kosztem zaaranżować każde wnętrze, również nowoczesną sypialnię. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie krytych politurą drzwi od szafek, których ludzie chętnie pozbywają się z domu. Takie lśniące drewno jest niezwykle nowoczesne, drzwiczki po usunięciu zawiasów można powiesić na ścianie lub zaadaptować jako ramę naszego łóżka. Więcej inspiracji DIY znajdziemy na portalu wkreceniwdom.com.pl.

 

Oświetlenie

Ogromną rolę w dekoracji wnętrz pełni odpowiednio dopasowane oświetlenie, dzięki niemu możemy ocieplić wnętrze lub nadać mu bardziej nowoczesnego wyrazu. W drugim przypadku warto postawić na proste lampy, wykonane ze szkła, metalu lub papieru. Dobrym pomysłem może okazać się również zastosowanie listew LED, które można zamontować na ramie łóżka lub przy toaletce.