czwartek, 22 sierpień 2019 13:49

Czy imprezy firmowe są nadal w modzie

Impreza firmowa Impreza firmowa

Niegdysiejsze firmowe śledziki i bale pracowników odeszły bezpowrotnie w zapomnienie.

Choć charakter imprez firmowych przeszedł ogromną transformację, integrujące pracowników wydarzenia stanowią wciąż niezwykle ważny element zarządzania firmą. Jakie są korzyści z organizacji imprez firmowych? Jak sprawić, by były one atrakcyjne dla pracowników?

 

Impreza integracyjna jako ważny element zarządzania firma, czyli o korzyściach imprez firmowych

Impreza firmowa jest niezwykle ważną inwestycją i stanowią podstawę dobrego zarządzania pracownikami. Wiążą się one z wieloma korzyściami, do których należy między innymi:

  • budowanie pozytywnych relacji w zespole pracowników, integracja zespołu;

  • budowanie zaufania pomiędzy pracownikami a kadrą zarządzającą;

  • wzrost zaangażowania i efektywności pracowników;

  • redukcja stresu i zmęczenia spowodowanego dużym nakładem pracy;

  • przełamanie oficjalnych relacji w biurze;

  • motywacja pracowników;

  • zwiększenie poczucia lojalności pracownika.

Jak widać, imprezy firmowe wiążą się z wieloma korzyściami, które bezpośrednio przekładają się na jakość pracy i wyniki zespołów. Regularne organizowanie wydarzeń integrujących dla pracowników i kadr zarządzających skutkuje budową zgranego i oddanego zespołu, który jest realnie zaangażowany w sprawy firmy.

Jak uatrakcyjnić imprezę firmową

Jak jednak sprawić, by impreza firmowa była atrakcyjnym dla pracownika wydarzeniem? Warto wyjść z jednego realizowanego od lat schematu i przełamać go dodatkowymi, angażującymi atrakcjami.

Bardzo popularne stają się obecnie organizowane przez firmy wyjazdy integracyjne. Zazwyczaj obejmują one weekendowy wyjazd o z góry zaplanowanym charakterze - może to być wyjazd w naturę połączony z możliwością spróbowania swoich sił w jakiejś dziedzinie sportu czy survivalu, a może być to również wyjazd do hotelu połączony ze zwiedzaniem miasta i wieczorną imprezą.

Dobrym pomysłem może być również wypożyczenie sprzętu, który umożliwi urozmaicenie imprezy. W ofercie firmy www.Multiwizja.eu znaleźć można wysokiej jakości sprzęd multimedialny, w tym rzutniki, projektory, kamery, nagłośnienie czy kioski multimedialne, które pozwolą na zorganizowanie ciekawych pokazów dla pracowników.