środa, 11 wrzesień 2019 11:45

Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent?

Kwiaciarnia Fermentum bukirt Kwiaciarnia Fermentum bukirt

W zależności od okazji bukiet wręczany jest jako dodatek do upominku lub jako samodzielny prezent.

Ktoś może stwierdzić, że podarowanie kwiatów osobie, która w danym dniu obchodzi swoje święto, to pójście na łatwiznę. Jeśli kompozycja florystyczna zostaje kupiona po drodze na imprezę, rzeczywiście należy się z tym zgodzić. Jednak, gdy składa się na nią zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem, to już co innego.

Żeby podarunek wykonany z kwiatów oraz różnych dodatków był piękny i wyjątkowy, trzeba zorientować się, która kwiaciarnia słynie z układania takich właśnie bukietów. Następnie warto się z nią skontaktować lub od razu udać się do niej osobiście, aby ustalić wszystkie szczegóły dotyczące zamawianej kompozycji. Potem wystarczy umówić się na odbiór, uwzględniając fakt, iż kwiaty powinny być świeże w momencie, gdy są wręczane. Czasochłonne? Wcale nie, a poza tym zyskuje się pewność, że bukiet, który trafi do jubilata czy solenizanta będzie naprawdę atrakcyjny.

Bez wątpienia nie warto wychodzić z założenia, że skoro mieszka się w dużym mieście, takim np. jak Warszawa, to nawet w ostatniej chwili znajdzie się profesjonalną kwiaciarnię. Firmy, które cieszą się najlepszą opinią, nie układają raczej bukietów na specjalne okazje na poczekaniu. Tym bardziej, że zazwyczaj mają na nie sporo zleceń, które zamierzają realizować w ściśle określonych terminach. Zatem jeśli nie zadba się o zamówienie kwiatów ze stosownym wyprzedzeniem, można być narażonym na niemały stres. Chodzi o to, że w takiej sytuacji ostatecznie zostają dwa wyjścia – kupienie zupełnie przeciętnego bukietu albo szybkie znalezienie innego prezentu. Czyli w sumie wcześniejsze zajęcie się tematem nie jest wcale problematyczne, a ponadto zdecydowanie ułatwia życie. Dlatego warto już kilka-kilkanaście dni przed imprezą, wybrać się przykładowo z dzielnicy Włochy na Mokotów, jeżeli tylko posiada się pewność, że działa tam naprawdę dobra kwiaciarnia. Kompozycja florystyczna może okazać się bardzo udanym upominkiem zwłaszcza, gdy jest przeznaczona dla kogoś, kto kocha kwiaty i docenia przemyślane prezenty.