piątek, 17 kwiecień 2020 13:23

Bransoletka na nogę, czyli sposób na upiększenie kobiecych stop

Bransoletka na nogę Bransoletka na nogę

Bransoletka na nogę, czy to złota, czy też srebrna, bez wątpienia sprawia, że kobieca kostka wygląda delikatnie, zalotnie, a wręcz kusząco. W dzisiejszych czasach zdobi stopy wielu pań, a w okresie letnim jest niemal tak istotnym elementem stroju plażowego jak bikini czy okulary przeciwsłoneczne. Noszona przez kobiety praktycznie w każdym wieku, dodaje pewności siebie.

 

  1. Bransoletka na nogę złota, bransoletka na nogę srebrna, ale czy tylko?

  2. Czym kierować się wybierając bransoletkę na nogę?

  3. Bransoletka na nogę bez bransoletki

Historia noszenia bransoletek na nodze sięga już starożytnego Egiptu. Wówczas nosiły je kobiety bez względu na status społeczny, lecz tylko te zamożniejsze ozdabiały swoje kostki bransoletkami ze szlachetnych stopów metali. Uboższe kobiety swoją biżuterię 

wykonywały między innymi ze skóry zwierząt, kolorowych materiałów i sznureczków. W kulturze starożytnych Indii bransoletki mężatek dekorowane były maleńkimi dzwoneczkami, które obwieszczały przybycie kobiety, dzięki czemu można było ją przywitać z należytym szacunkiem.

Bransoletka na nogę złota, bransoletka na nogę srebrna, ale czy tylko?

Moda na noszenie bransoletek na nodze raz po raz odchodzi, aby powrócić w nowej odsłonie. Zmieniają się zarówno wzory jak i materiały do ich tworzenia. Poza klasycznym złotem i srebrem, piękną biżuterię naszych stóp można wykonać z różnych ciekawych materiałów np. ze szkła. Projektanci biżuterii w każdym sezonie zaskakują pomysłowością. 

Srebrna bransoletka na nogę to nie tylko łańcuszek okalający naszą kostkę. Producenci dają nam szansę spersonalizowania już nie tylko biżuterii, którą nosimy na nadgarstkach. Do bransoletek na nodze możemy doczepić specjalnie ku temu przeznaczone zawieszki. Na rynku jubilerskim dostępne są tysiące zawieszek w przeróżnych kształtach i wzorach. Wybrać można na przykład zawieszkę w kształcie pierwszej litery imienia, a nawet całe imię. Panowie mają tu duże pole do popisu. Wiele kobiet kolekcjonuje zawieszki do bransoletek, więc z pewnością żadnej nie będzie przeszkadzać fakt, że co roku na urodziny dostaje ten sam prezent.

Czym kierować się wybierając bransoletkę na nogę?

Złota bransoletka na nogę to wbrew pozorom wymagająca biżuteria. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę gdzie oraz w jakich butach będzie noszona, ponieważ inną należy dobrać do szpilek, a inną do japonek. Pomocne mogą okazać się dodatkowe oczka przy łańcuszku, służące do regulacji długości bransoletki. Z ich pomocą można w łatwy sposób regulować długość ozdoby, dzięki czemu właścicielka sama decyduje o tym, czy bransoletka ma delikatnie zwisać na kostce, czy raczej mocniej do niej przylegać. Sprawdzi się to przy butach zakrytych, takich jak, np. baleriny. Spacerując po plaży w japonkach, łańcuszek na kostce może być luźniejszy, dzięki czemu będzie prezentował się lekko i zwiewnie. 

Bransoletka na kostkę jest to biżuteria, której w zasadzie nie czujemy, przez co łatwo ją zgubić. Aby tego uniknąć, warto zwrócić uwagę na to, aby nie ubierać butów wyższych niż do kostki. Łańcuszek noszony w adidasach poza zerwaniem się i zagubieniem, może również sprawiać dyskomfort spowodowany otarciami.

Bransoletka na nogę w stylu boho

Coraz większą sławą cieszą się bransoletki na nogę w stylu boho. Taki styl symbolizuję wolność, wakacyjny luz z elementami mody hipisowskiej. W biżuterii w stylu boho znajdziemy nawiązania do symboli etnicznych, frędzli, wiszących elementów. Styl ten charakteryzuję się swobodą i wygodą, nawiązuje do wolności i romantyzmu. Nieszablonowe połączenia, zwiewne i lekkie kreacje, które podkreślają kobiecość. Ważnym aspektem tego stylu jest jego funkcjonalność i wygoda, która nie krępuje ruchów.

Czytany 643 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.