środa, 27 czerwiec 2018 22:04

5 rzeczy, o których musisz pamiętać przed ślubem

Twój ukochany poprosił Cię o rękę, a Ty przyjęłaś oświadczyny? Gratulacje! Przed Wami ślub. Ale zanim przyjdzie ten wspaniały dzień, czeka Was wiele przygotowań. Im wcześniej zaczniecie je organizować, tym lepiej. To pozwoli uniknąć wpadek. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.

Data ślubu

Ustalenie daty ślubu to pierwsza ważna sprawa. Zwykle uzależniona jest nie tyle od tego, jaką porę roku lubimy najbardziej, ale od dostępności usług, z których chcecie skorzystać lub terminu, w jakim możecie wynająć salę na przyjęcie weselne. Na początku warto wybrać kilka terminów i pod tym kątem szukać tego, co jest dla Was najważniejsze. Obecnie sale bankietowe i restauracje są rezerwowane nawet na dwa lata do przodu, dlatego nie łudź się, że uda się Wam wszystko zorganizować z miesiąca na miesiąc. Oczywiście, jeśli nie planujecie hucznego wesela, a jedynie kameralne przyjęcie dla swoich najbliższych, wtedy macie większy wybór lokali i więcej bliższych terminów do dyspozycji. Zanim wybierzecie miejsce, oszacujcie liczbę gości. To pozwoli Wam uniknąć sytuacji, w której okaże się, że zamówiliście za małą lub zbyt dużą salę.

Ksiądz, kościół, urząd stanu cywilnego

Względy organizacyjne i trudności w zarezerwowaniu sali na przyjęcie doprowadziły do sytuacji, kiedy najważniejsze, czyli sam ślub zostaje zepchnięty właśnie na drugie miejsce w liście przygotowań. Kiedy już dokładnie wiecie, kiedy ma się odbyć, ustalcie, w jakiej formie i gdzie chcecie sobie ślubować. Załatwcie następnie wszystkie formalności z urzędem stanu cywilnego lub też idźcie do proboszcza, który opiekuje się wybranym kościołem i porozmawiajcie z nim na temat przygotowań. Nie odkładajcie tego nawet o jeden dzień, aby mieć pewność, że uda Wam się zawrzeć małżeństwo dokładnie wtedy, kiedy i tak, jak chcecie.

Fotograf i kamerzysta

Porozmawiajcie o tym, w jakiej formie chcielibyście uwiecznić ten pierwszy dzień wspólnej drogi już jako małżeństwo. Zdjęcia? Nagranie video? A może jedno i drugie? Zanim wynajmiecie fotografa i/lub kamerzystę warto porównać realizacje różnych usługodawców i porównać ceny. Jeśli ktoś z Waszych znajomych niedawno brał ślub, zapytajcie kogo mogą polecić lub poczytajcie opinie w internecie. Jeśli już zdecydujecie się na kogoś to spiszcie umowę, aby mieć pewność, że w dniu ślubu nie spotka Was przykre zaskoczenie braku profesjonalisty.

Goście

Wspólnie zastanówcie się kogo chcecie zaprosić na wesele, a kogo wyłącznie na ślub. Pamiętajcie, że koszty wesela zależą przede wszystkim od liczby gości weselnych. Zróbcie dokładną listę, przeliczcie jeszcze raz, czy wszyscy będą mieć odpowiednie miejsca. Od razu zastanówcie się, jak usadzić gości, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności w przypadku braku sympatii między poszczególnymi osobami. Zaplanujcie zaproszenia, a kiedy będą gotowe, „wproście” się i wręczcie je najbliższym. Osobom mieszkającym bardzo daleko wyślijcie zaproszenia pocztą po uprzednim telefonie z informacją o Waszych planach.

Wy

Co oznacza ta pozycja? Wszystko, co jest związane bezpośrednio z Wami, bo przecież jako Młoda Para jesteście najważniejsi tego dnia. Suknia ślubna, strój dla przyszłego męża, fryzjer, kosmetyczka... Jeśli jesteś zmartwiona, bo uważasz, że Twoja figura pozostawia wiele do życzenia i zamierzasz się odchudzać – koniecznie skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse przygotowała specjalną kampanię z myślą o planujących ślub. Na stronie http://naszeinspiracje.pl/ znajdziesz nie tylko garść porad, ale też ciekawe przepisy i wskazówki dietetyczne. 

Czytany 290 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.