Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 31 maj 2018 19:07

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zabawie dronami

Obecnie w Polsce panuje mania na drony i wszystko z nimi związane, jednakże warto czasem zastanowić się, jak dbać o bezpieczeństwo zarówno naszego drona jak i innych uczestników ruchu powietrznego czy lądowego.

Zdobywanie wiedzy na temat lotów dronami nie kończy się wraz z przeczytaniem instrukcji obsługi. Temat ten jest o wiele bardziej złożony niż się może na początku wydawać. W końcu co jest trudnego w operowaniu taką zabawką?

Przed włączeniem drona

Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego po upewnieniu się o dobrym stanie technicznym urządzenia trzeba zapoznać się z ograniczeniami strefy powietrznej. Jest wiele miejsc, nad którymi można swobodnie latać. W niektórych na filmowanie z lotu ptaka potrzebne jest pozwolenie. Niestosowanie się do tych przepisów może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.

Warunki atmosferyczne

O odbyciu lotu decyduje siła wiatru, temperatura powietrza, zamglenie i pułap chmur. Jeśli jakiś z czynników mógłby utrudnić lub uniemożliwić bezpieczne filmowanie dronem, z powodów bezpieczeństwa warto odłożyć to na inny dzień o lepszych warunkach. Ponadto zbyt wysoki indeks Kp, określający aktywność promieniowania docierającego do Ziemi może powodować zakłócenia GPS, a to z kolei do wypadku urządzenia przez brak kontroli nad nim- podaje ekspert z dron.aveos.pl.

Kalibracja czujników drona

Wbrew pozorom jest to niezwykle ważna czynność, dlatego nie powinna nigdy być pomijana. Przed startem, drony odczytują poprawne położenie współrzędnych miejsca startu. Przydaje się to w przypadku awarii lub utraty łączności z dronem. Urządzenie odpala w takiej sytuacji „Fail Safe”, dzięki czemu ląduje w pierwotnym miejscu lokalizacji.

Podczas lotu

Najważniejszą zasadą jest cały czas dokładne obserwowanie nieba. Nie jesteśmy jedyną jednostką, która się po nim porusza, dlatego też nie tylko trzeba uważać na inne obiekty. Zderzenie z ptactwem może mieć nieprzyjemne skutki, a przestrzegania przepisów od zwierząt nie możemy egzekwować.

Warte zapamiętania

Drony powinny być cały czas w zasięgu wzroku. Jedynym wyjątkiem są operatorzy dronów, mający uprawnienia BVLOS (Beyond Visual Line of Sight). Latanie nad ludźmi jest zabronione, ponieważ jego nagła awaria może spowodować upadek ze znacznej wysokości, raniąc przy tym inne osoby.

 

Czytany 248 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.