Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 31 maj 2018 17:07

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zabawie dronami

Obecnie w Polsce panuje mania na drony i wszystko z nimi związane, jednakże warto czasem zastanowić się, jak dbać o bezpieczeństwo zarówno naszego drona jak i innych uczestników ruchu powietrznego czy lądowego.

Zdobywanie wiedzy na temat lotów dronami nie kończy się wraz z przeczytaniem instrukcji obsługi. Temat ten jest o wiele bardziej złożony niż się może na początku wydawać. W końcu co jest trudnego w operowaniu taką zabawką?

Przed włączeniem drona

Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego po upewnieniu się o dobrym stanie technicznym urządzenia trzeba zapoznać się z ograniczeniami strefy powietrznej. Jest wiele miejsc, nad którymi można swobodnie latać. W niektórych na filmowanie z lotu ptaka potrzebne jest pozwolenie. Niestosowanie się do tych przepisów może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.

Warunki atmosferyczne

O odbyciu lotu decyduje siła wiatru, temperatura powietrza, zamglenie i pułap chmur. Jeśli jakiś z czynników mógłby utrudnić lub uniemożliwić bezpieczne filmowanie dronem, z powodów bezpieczeństwa warto odłożyć to na inny dzień o lepszych warunkach. Ponadto zbyt wysoki indeks Kp, określający aktywność promieniowania docierającego do Ziemi może powodować zakłócenia GPS, a to z kolei do wypadku urządzenia przez brak kontroli nad nim- podaje ekspert z dron.aveos.pl.

Kalibracja czujników drona

Wbrew pozorom jest to niezwykle ważna czynność, dlatego nie powinna nigdy być pomijana. Przed startem, drony odczytują poprawne położenie współrzędnych miejsca startu. Przydaje się to w przypadku awarii lub utraty łączności z dronem. Urządzenie odpala w takiej sytuacji „Fail Safe”, dzięki czemu ląduje w pierwotnym miejscu lokalizacji.

Podczas lotu

Najważniejszą zasadą jest cały czas dokładne obserwowanie nieba. Nie jesteśmy jedyną jednostką, która się po nim porusza, dlatego też nie tylko trzeba uważać na inne obiekty. Zderzenie z ptactwem może mieć nieprzyjemne skutki, a przestrzegania przepisów od zwierząt nie możemy egzekwować.

Warte zapamiętania

Drony powinny być cały czas w zasięgu wzroku. Jedynym wyjątkiem są operatorzy dronów, mający uprawnienia BVLOS (Beyond Visual Line of Sight). Latanie nad ludźmi jest zabronione, ponieważ jego nagła awaria może spowodować upadek ze znacznej wysokości, raniąc przy tym inne osoby.

 

Czytany 183 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.