Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 31 maj 2018 17:07

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zabawie dronami

Obecnie w Polsce panuje mania na drony i wszystko z nimi związane, jednakże warto czasem zastanowić się, jak dbać o bezpieczeństwo zarówno naszego drona jak i innych uczestników ruchu powietrznego czy lądowego.

Zdobywanie wiedzy na temat lotów dronami nie kończy się wraz z przeczytaniem instrukcji obsługi. Temat ten jest o wiele bardziej złożony niż się może na początku wydawać. W końcu co jest trudnego w operowaniu taką zabawką?

Przed włączeniem drona

Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego po upewnieniu się o dobrym stanie technicznym urządzenia trzeba zapoznać się z ograniczeniami strefy powietrznej. Jest wiele miejsc, nad którymi można swobodnie latać. W niektórych na filmowanie z lotu ptaka potrzebne jest pozwolenie. Niestosowanie się do tych przepisów może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.

Warunki atmosferyczne

O odbyciu lotu decyduje siła wiatru, temperatura powietrza, zamglenie i pułap chmur. Jeśli jakiś z czynników mógłby utrudnić lub uniemożliwić bezpieczne filmowanie dronem, z powodów bezpieczeństwa warto odłożyć to na inny dzień o lepszych warunkach. Ponadto zbyt wysoki indeks Kp, określający aktywność promieniowania docierającego do Ziemi może powodować zakłócenia GPS, a to z kolei do wypadku urządzenia przez brak kontroli nad nim- podaje ekspert z dron.aveos.pl.

Kalibracja czujników drona

Wbrew pozorom jest to niezwykle ważna czynność, dlatego nie powinna nigdy być pomijana. Przed startem, drony odczytują poprawne położenie współrzędnych miejsca startu. Przydaje się to w przypadku awarii lub utraty łączności z dronem. Urządzenie odpala w takiej sytuacji „Fail Safe”, dzięki czemu ląduje w pierwotnym miejscu lokalizacji.

Podczas lotu

Najważniejszą zasadą jest cały czas dokładne obserwowanie nieba. Nie jesteśmy jedyną jednostką, która się po nim porusza, dlatego też nie tylko trzeba uważać na inne obiekty. Zderzenie z ptactwem może mieć nieprzyjemne skutki, a przestrzegania przepisów od zwierząt nie możemy egzekwować.

Warte zapamiętania

Drony powinny być cały czas w zasięgu wzroku. Jedynym wyjątkiem są operatorzy dronów, mający uprawnienia BVLOS (Beyond Visual Line of Sight). Latanie nad ludźmi jest zabronione, ponieważ jego nagła awaria może spowodować upadek ze znacznej wysokości, raniąc przy tym inne osoby.

 

Czytany 166 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!