czwartek, 30 kwiecień 2020 20:19

Zaproszenia i dodatki ślubne - jak wybrać najlepsze?

Zaproszenia ślubne Zaproszenia ślubne

Przygotowania do ślubu to czas emocji, wyborów, trudnych decyzji. Suknia ślubna, garnitur, obrączki, dekoracje, kwiaty, papeteria ślubna. Ogrom obowiązków, zbyt duży natłok pracy sprawiają, że przygotowania ślubne zamiast być przyjemnością, stają się przykrym obowiązkiem. A przecież to czas narzeczeństwa i trzeba się nim nacieszyć.

Jak więc dokonać właściwych wyborów, których w dniu ślubu nie będziecie żałować? Jak podjąć trudne decyzje, co do wyboru np. papeterii ślubnej? Oto kilka cennych wskazówek. 

 

Papeteria ślubna - dobierz ją do motywu wesela 

Przyszli małżonkowie często nie przywiązują wagi do wyboru zaproszeń ślubnych. To błąd. Warto dobrać stylistykę zaproszeń do motywu wesela. Idealnie dopasowana papeteria ślubna doda waszej uroczystości niebanalnego charakteru. Harmonia w papeterii ślubnej będzie powodować wrażenie uporządkowania. Ten sam motyw na zaproszeniach, winietkach, zawieszkach na alkohol i pozostałych dekoracjach sprawi, że wesele będzie dopracowane, a goście z pewnością docenią wasze starania.  

Na jakie zaproszenia się zdecydować? 

Młode pary często zadają sobie przed ślubem szereg pytań: Jakie zaproszenia wybrać? Jaki budżet przeznaczyć na zakup ślubnej papeterii? Które zaproszenia na ślub wybrać? Organizacja uroczystości to stawanie właśnie przed takimi wyborami, jednak nie warto się nimi nadmiernie przejmować. Oczywiście zaproszenia ślubne są ważne. Jednak nie zapominajcie, co jest w tym dniu najważniejsze - przysięga. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na eleganckie zaproszenia ślubne, czy jednak bardziej przypadną wam do gustu rustykalne realizacje – to wasz dzień. Wcześniejsze przygotowania iw wybory, których jesteście pewni pomogą wam uniknąć niechcianego stresu w dniu ślubu i skupić się na najważniejszym.  

Pamiętajcie o najważniejszym - zaproszenia oczywiście muszą być ładne, ozdobne czy eleganckie - ale najważniejsze, aby były czytelne. Ciekawe wzory, nadruki, zdjęcie stanowią świetną dekorację, jednak wszystko na nic, jeśli goście nie będą mogli odczytać najważniejszej treści. Ozdobne litery czy ciekawa czcionka nie są najważniejsze. Ważna jest również poprawność stylistyczna i gramatyczna – odmiana nazwisk na zaproszeniach ślubnych gra bardzo istotną rolę. Goście z pewnością nie będą zadowoleni, jeśli zauważą błąd w swoim nazwisku. Pamiętajcie o tym, tworząc listę gości, a gotowe już, zadrukowane zaproszenia dokładnie przejrzyjcie pod tym względem. 

Zaproszenia na ślub - odzwierciedlenie Pary Młodej 

Zaproszenia ślubne i pozostałe dekoracje warto dobrać do waszego charakteru. Może łączy was wspólna pasja lub hobby? Sport, podróże czy muzyka – oryginalny motyw przewodni nada waszemu przyjęciu oryginalnego charakteru, co sprawi, że będzie ono na długo zapamiętane. 

Jesteście szaloną parą? Wybierzcie intensywne kolory, które podkreślą wasze charaktery. A może w waszych dusza gra muzyka? Motywem przewodnim może być konkretny styl muzyczny, artysta czy ogólna stylistyka. Świetnie sprawdzą się stoły nazwane np. Imieniem konkretnego artysty czy nazwami ulubionych płyt. Niech inspiracją będzie codzienne życie. Im bardziej motyw weselny dopasujecie do waszych indywidualnych cech, wesele będzie ciekawsze.  

Media