sobota, 08 luty 2020 14:00

Własny biznes, który możesz pogodzić z pracą na etacie

Własna marka modowe Własna marka modowe

W dzisiejszych czasach coraz bardziej cenimy niezależność i swobodę, którą zapewnia nam prowadzenie własnej działalności. Porzucenie etatu na rzecz samozatrudnienia jest jednak odważną decyzją. W poniższym tekście podsuniemy Ci kilka pomysłów, dzięki którym sprawdzisz, czy własna działalność jest dla Ciebie, jednocześnie nie rezygnując ze stałego dochodu.

Praca na własny rachunek to marzenie wielu z nas. Nie ma się czemu dziwić – brak szefa, samodzielne decydowanie o urlopach i dalszym kierunku działania to tylko kilka z jej plusów. Warto jednak pamiętać, że życie przedsiębiorcy to również seria obowiązków, którym trudno sprostać nie mając wystarczająco dużo samodyscypliny. Dlatego też dobrym wyjściem jest ostrożne rozwijanie swojej firmy, nie porzucając jednocześnie bezpiecznego etatu. Poniżej przygotowaliśmy kilka pomysłów, od których możesz zacząć.

Fotografia

Każdy z nas ma najprawdopodobniej znajomego, który przynajmniej przez chwilę zajmował się fotografią. To stosunkowo łatwa branża na start – do najprostszej fotografii produktowej wystarczy Ci aparat i dobre światło. Sprzęt nie musi być od razu z górnej półki, a światło dnia i najprostsza, papierowa blenda będą na początek idealne. Poradniki czy szkolenia dla początkujących znajdziesz w Internecie, nie rzadko całkowicie za darmo. Możemy też od razu przejść do fotografii bardziej tradycyjnej – ślubnej czy, ostatnio zyskującej na popularności, noworodkowej. Wielu początkujących, ale także i profesjonalnych fotografów bez większego problemu łączy pracę kreatywną z tą na etat.

Własna marka odzieżowa

Wydawać mogłoby się, że własna linia ubrań wymaga wielkiej inwestycji i jeszcze większej kreatywności, jednakże wcale nie musi to być prawdą. Wystarczy prosty pomysł i wykorzystanie oferty już gotowych produktów. Przykładowo, możemy skontaktować się z hurtownią odieży plus size i wybrać modele, na które naniesiemy modny nadruk. Pomoc w zaprojektowaniu uzyskamy od grafika, dzięki czemu możemy niskim kosztem i nakładem pracy wprowadzić na rynek własną linię odzieżową. Więcej informacji o tym, jak działa hurtowy zakup, znajdziemy na https://e-moon.pl/kategoria-produktu/plus-size/. Dzięki temu będziemy mogli zaprojektować własną kolekcję, jednocześnie nie ryzykując całym majątkiem.

Przekaż swoją wiedzę

Rozwiązanie, które nie wymaga wielkiego nakładu pieniędzy i dla większości z nas dostępne jest niemalże od ręki. Każdy z nas jest w czymś dobry lub w czymś się specjalizuje. Można zacząć od czegoś małego i lokalnego jak prowadzenie korepetycji bądź kursów językowych. Nie trzeba do tego być studentem czy posiadać certyfikaty – wiedza i doświadczenie wystarczą, by przygotować do egzaminu lub podciągnąć w nauce nastolatka mającego problem z angielskim czy matematyką. Możemy również stworzyć kurs on-line, choć do tego akurat przyda się już jakaś baza odbiorców.

Prowadzenie własnej firmy dawno nie było tak łatwe, jak teraz. Nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę. Wykorzystując jeden z naszych pomysłów, można otworzyć własną działalność w swoim tempie, nie rezygnując z podstawowego zatrudnienia.