piątek, 29 listopad 2019 16:27

Projektowanie i malowanie murali

Mural Mural

Murale, czyli rodzaj dekoracyjnego malarstwa ściennego, przechodzi w ostatnim czasie swój renesans. Malowidła ścienne zmieniają przestrzeń miejską, wypełniają wnętrza barów, restauracji i instytucji kultury. Siłę przekazu murali zaczynają dostrzegać również przedsiębiorstwa, którym nieobca jest dbałość o estetykę przestrzeni publicznej. W jakich celach wykorzystywane mogą być murale?

Studio kreatywne - projekt i wykonanie murali

Malowaniem murali zajmują się artyści, którzy na podstawie wizji klienta tworzą również ich projekt. Ważną kwestią w wyborze studia, które będzie wykonywało mural jest komunikacja i porozumienie, które jest podstawą owocnej współpracy twórczej.

Studio kreatywne http://donutplanetstudio.com/ zrzesza kreatywnych i doświadczonych twórców z różnych dziedzin. Współpraca ze specjalistami z dziedziny animacji, sound designu czy video skutkuje możliwością połączenia dziedzin i tworzenia audiowizualnych projektów, takich jak mapping. W ofercie studia znajduje się wiele usług i rodzajów malowideł.

Murale reklamowe

Murale reklamowe są coraz chętniej wykorzystywanym medium w marketingu. Wykorzystanie ich w przestrzeni miejskiej skutkuje nie tylko zauważeniem i zapamiętaniem murali przez przechodniów, ale wpływa również pozytywnie na wizerunek marki w kontekście żywej dzisiaj dyskusji o estetyce reklam w przestrzeni miejskiej.

Murale artystyczne

Murale stanowią samodzielne dzieła sztuki, które często wykorzystywane są również w działaniach społecznych. Ten środek wyrazu wybierany zostaje przez różnego rodzaju fundacje, ośrodki kultury czy prywatnych inwestorów, którzy chcą wyrazić jakąś ideę czy zwrócić uwagę na konkretną kwestię. Projekty murali artystycznych niosą ze sobą zatem nie tylko wartość estetyczną (choć i ta nie może być przeceniona), ale również ważne znaczenie.

Mapping

Artyści współpracując ze sobą tworzą audiowizualne performance w przestrzeni publicznej. Mapping przestrzenny, wykorzystując obraz, dźwięk oraz światła, płótnem swojego projektu czyni trój przestrzenne obiekty, na przykład budynki. Połączenie różnych mediów sprawia, że projekty takie stają się wyjątkowym i niepowtarzalnym doświadczeniem.

Czytany 154 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.