poniedziałek, 16 marzec 2020 15:59

Podłogi drewniane - doskonałe rozwiązanie do twojego salonu

Podłogi drewniane Podłogi drewniane

Podłoga drewniana to tradycyjne rozwiązanie, które nie traci na popularności ze względu na naturalność i długowieczność materiału, jakim jest drewno. W zależności od jego rodzaju podłoga będzie charakteryzować się określonymi właściwościami – twardością, stabilnością, skłonnością do przebarwiania.

Podłoga powinna być wykonana z drewna dopasowanego do warunków panujących w pomieszczeniu, ponieważ tylko wtedy zapewni pełny komfort użytkowania.

Dlaczego warto wybrać podłogę z drewna?

Drewniana podłoga to solidne rozwiązanie, które będzie służyć przez długie lata. Właściwości drewna zapewniają wysoką odporność na wgniecenia, zarysowania i urazy mechaniczne, dzięki czemu podłoga zachowuje nienaganny wygląd. Drewno pochłania dźwięki wyciszając i nadając lepsze efekty akustyczne, jest materiałem antystatycznym, a jego struktura jest przyjazna alergikom.

Ważną cechą, jaka charakteryzuje podłogi drewniane, jest ciągła praca materiału. Z czasem drewno pod wpływem promieni słonecznych może zmieniać wygląd i barwę – ciemnieć, szarzeć. Taki efekt postarzania może doskonale uzupełnić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Podłoga drewniana kupiona na https://greenfloor.sklep.pl może być kładziona w każdym pomieszczeniu, także w tych narażonych na działanie czynników szkodliwych. Jeśli drewno ma zostać położone w kuchni lub łazience, najlepiej wybierać drewno olejowane odporne na wilgoć. Zaletą podłogi drewnianej jest możliwość renowacji – cyklinowania i lakierowania. Taka pielęgnacja drewna sprawi, że starta i zmatowiała podłoga zyska drugie życie.

Jakie wady mają podłogi drewniane?

Największą wadą drewna jest skłonność do odkształcania i powstawania szczelin w miejscach łączeń. Z tego powodu bardzo istotny jest dobrze przemyślany wybór podłogi. Inny rodzaj drewna przeznaczony jest do wilgotnej łazienki, a inny do nasłonecznionego salonu, dlatego warto brać to pod uwagę, aby uniknąć niepotrzebnego zniszczenia podłogi.

Drewniana podłoga powinna być także odpowiednio pielęgnowana, ponieważ tylko w taki sposób można zapobiegać nadmiernym zarysowaniom. Aby przeciwdziałać uszkodzeniom, należy prawidłowo zabezpieczyć drewno i regularnie pielęgnować je specjalnymi preparatami.

Cena drewna jest dość wysoka, a jej wymiar zależy od ilości, rodzaju i jakości wybranego materiału. Podłogi drewniane mogą stanowić wyzwanie już na etapie montażu, który wymaga sporo pracy i poświęcenia dużej ilości czasu.