czwartek, 23 kwiecień 2020 17:29

Łeba to nie tylko leniuchowanie na plaży…..

kamera Łeba kamera Łeba

Łeba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kurortów leżących naszym wybrzeżu Bałtyku. Całe rzesze turystów i wczasowiczów, przyjeżdżają tutaj spragnieni morskich kąpieli i beztroskiego wylegiwania się na pięknych plażach.

Ci co maja do plaży blisko od swojej kwatery, pokonują dystans na piechotę obładowani parawanami, kocykami, krzesełkami i całą masa innego sprzętu „niezbędnego” na plaży. Osoby mieszkające trochę dalej bo wiadomo nie wszyscy zmieszczą się blisko morza, dojeżdżają samochodami i tu się zawsze pojawia problem z ich zaparkowaniem. Świetnym rozwiązaniem tej sytuacji może być skorzystanie z usług Parkingu Łeba, znajdującego się tuż przy pięknej, zachodniej plaży „B” w Łebie.

Parking Łeba

Parking znajduje się przy samej plaży, co jest jego niezaprzeczalnym atutem, mamy z niego dosłownie kilka kroków do morza. Położony jest w pięknym, sosnowym lesie wiec jeśli chwilowo znudzi nam się „smażenie” na plaży i zamarzy odrobina cienia to nie stanowi to żadnego problemu, możemy przenieść się na ten leśny parking i trochę odetchnąć na przykład kupując smaczne lody i konsumując je na leżaczku. Na parkingu znajdziemy również inne punkty małej gastronomii a w jego pobliżu bary, warzywniak i małe stoiska handlowe. Znajdziemy rozstawione namioty gdzie dzieci mogą sobie zagrać np. w cymbergaja. O dostępie do pryszniców i toalet nawet nie ma co wspominać, bo to oczywistość.

Łeba kamera

Jeśli zastanawiamy się czy wybrać czy skorzystać z oferty parkingu to może decyzję pomoże nam podjąć zainstalowana tam kamera obrotowa, dzięki której możemy zobaczyć praktycznie całą plaże i warunki jakie panują na morzu. Obraz jest transmitowany całą dobę wiec na bieżąco możemy śledzić jak zmieniają się warunki pogodowe i ruch na plaży. Jeśli postanowimy się tam wybrać to pamiętajmy o tym że na pewno przyda nam się tam kamera Łeba ze swoimi pięknymi plażami jest bardzo ładnym plenerem do robienia zdjęć i kręcenia filmików. Jest jeszcze jeden element który może zawarzyć na naszym wyborze, aby ten parking w Łebie jednak odwiedzić. Jest nim bardzo łatwa możliwość dostania się na wielką atrakcje która znajduje się w pobliżu czyli na wydmy. Dodatkowo dla klientów parkingu taki transport jest darmowy. Odjazdy odbywają się o pełnych godzinach, lecz jeśli zbierzemy grupę 6 osób, to taki transport może być zrealizowany o dowolnej porze. Na pewno warto wziąć to pod uwagę, ponieważ wydmy są wielką atrakcja wartą odwiedzenia.

Łeba wydmy

Znajdujący się w Słowińskim Parku Narodowym obszar wydm koło Łeby ma powierzchnie ok 500 ha. i cały czas się powiększa ponieważ są to ruchome wydmy i przemieszczają się one w kierunku wschodnim z prędkością kilku metrów rocznie zasypując przy okazji las który mają po drodze oraz jezioro Łabsko. Warto wdrapać się na największą wydmę, wydmę Łącką, która ma wysokość ok 30 metrów i roztacza się z niej piękny, pustynny widok oraz piękna panorama Bałtyku i jeziora Łabsko.

Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce

Jadąc na wydmy warto po drodze odwiedzić Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce. Są to pozostałości po niemieckim poligonie rakietowym z czasów II wojny światowej. Miały być tutaj testowane rakiety przeciwlotnicze oraz balistyczne. Po wojnie działała tutaj Stacja Sondażu Rakietowego w której testowano rakiety meteorologiczne Meteor, którymi badano górne warstwy atmosfery. Po muzeum oprowadzi nas przewodnik, który opowie nam wiele ciekawych historii o znajdujących się tam rakietach, budynkach i działalności poligonu. Na terenie znajdziemy również wieżę widokową na którą na pewno warto wejść, nie zapominając o tym że na pewno przyda nam się na niej kamera Łeba przy dobrej pogodzie powinna być z wieży widoczna.

Czytany 34 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.