środa, 30 październik 2019 09:53

Jak uczyć się angielskiego przez Skype?

Nauka przez skype Nauka przez skype

Posługiwanie się językiem angielskim jest bardzo przydatną umiejętnością w dzisiejszym świecie. Zwracają na nią uwagę również pracodawcy, bo obecnie znajomość angielskiego to standard. Tylko pytanie jak się go nauczyć? Bardzo popularne stają się lekcje angielskiego przez Skype. Podpowiemy Ci jak uczyć się języka w ten sposób.

Dlaczego nauka angielskiego przez Skype?

Dzisiejsze czasy dają wiele możliwości  nauczenia się czego tylko się zapragnie. Pomyśl tylko, że Twoi rodzice nie mieli aż tylu sposobności co Ty, by zdobyć wiedzę. Wirtualny świat to obecnie okno na świat. Chcąc uczyć się języka angielskiego, owszem, możesz zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne podręczniki i płyty. Tylko co sam z nich wyniesiesz. Czy nie lepiej uczyć się języka z lektorem? Takie możliwości daje nauka języka angielskiego przez Skype. 

Nowe technologie takie jak komunikator internetowy jakim jest Skype przychodzą tu z pomocą. Nauka odbywa się w godzinach, które odpowiadają kursantowi, we własnym domu. Nie trzeba więc tracić czasu na dojazdy, a to wielki plus. Na tym jednak nie koniec. Jeśli wykupisz zajęcia stacjonarne, w momencie, kiedy nie możesz się na nich pojawić, lekcja Ci przepadnie. W przypadku angielskiego przez Skype, może dać znać lektorowi i przełożysz godzinę czy dwie nauki na inny termin. Chodzi tu przecież o Twój komfort i Twoje pieniądze  - dobrze wiedzieć, że one nie przepadają. Wielkim plusem nauki angielskiego przez Skype jest też bezstresowe podejście. Brak spotkania “na żywo” sprawi, że będziesz bardziej wyluzowany, a co za tym idzie przyswoisz sobie w szybszym czasie materiał. 

Jakie są sposoby nauki angielskiego przez Skype?

Sposobów nauczania jest tyle, ilu jest lektorów. Jeśli masz obawy przed mówieniem (co się bardzo często zdarza), najlepiej zaczniju od podstaw. Dobrym pomysłem może okazać się gra w słowa. Ty i Twój nauczyciel możecie podawać definicje różnych zjawisk czy przedmiotów. Oczywiście wszystko to będzie dostosowane do Twojego poziomu. W ten sposób nauczyciel oceni też jaki jest Twój zasób słownictwa i co jeszcze trzeba zmienić lub nadrobić. A przy okazji gra w słowa to świetna zabawa, szczególnie jak jest po angielsku!

A co jeśli chcesz nauczyć się pisać w obcym języku? Spokojnie, angielski przez Skype Ci to umożliwi. Wystarczy, że będziesz korespondował ze swoim nauczycielem przez Skype. Uwierz, to lepsze niż pisanie maili. Możecie pisać o otaczającym świecie, pracy, zainteresowaniach, podróżach. Tematów nigdy nie zabraknie, a i słownictwo znacznie się poszerzy. Więc znowu jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Jeśli uznasz, że jesteś już na tym etapie nauki, że chcesz spróbować czegoś poważniejszego, możesz zacząć czytać angielskie gazety i magazyny. Na pewno nie będzie łatwo, ale ten sposób nauki angielskiego przez skype sprawi, że zaczniesz więcej rozumieć, przyswajać idiomy i związki frazeologiczne. A to zwykle bywa najtrudniejsze dla uczniów. 

Angielska gramatyka przez Skype? Tak, to możliwe!

Kursanci (czy to uczący się przez Skype czy stacjonarnie) zwykle najwięcej problemów mają z nauka angielskiej gramatyki. Przyznajmy, na pierwszy rzut oka nie wydaje się ona wcale łatwa. Jednak od czego są pomocni lektorzy? Teraz, kiedy Twoje słownictwo jest już na wysokim poziomie, możesz zacząć uczyć się gramatyki. Nauka angielskiego przez Skype w niczym nie przypomina tradycyjnych lekcji, więc i gramatyki będzie o wiele łatwiej się nauczyć. Wystarczy, że będziesz ze swoim lektorem budować zdania. Nauczyciel może Cię zapytać, dlaczego w danym zdaniu pewne elementy będą wyglądały tak, a nie inaczej. Ty, odpowiadając, nie tylko pokazujesz na jakim etapie nauki jesteś, ale jeszcze dodatkowo utrwalasz wiedzę.

Sprawdź szkołę Effectiva - https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/