poniedziałek, 27 kwiecień 2020 16:08

Jak przygotować się do ślubu i wesela?

podziękowania dla gości weselnych  podziękowania dla gości weselnych 

Przygotowanie do ślubu i wesela to często trudny czas, pełen pytań i wątpliwości. Aby organizacja tego ważnego dnia przebiegała pomyślnie, warto sporządzić plan przygotowań, który pomoże dopełnić na czas wszystkich potrzebnych formalności oraz pamiętać o wszystkich ważnych kwestiach, dotyczących ślubu i wesela.  

Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela? 

Przygotowania do ślubu i wesela to często problemy, kłótnie i wiele kompromisów, na które muszą decydować się przyszli małżonkowie. Jeśli postaracie się maksymalnie wykorzystać ten czas, możecie liczyć na nieco spokoju przed ślubem. Pozamykane sprawy i załatwione kwestie pozwolą wam uniknąć stresu, którego przed ślubem jest pod dostatkiem.  

Przed przystąpieniem do przygotowań: 

  • ustalcie datę ślubu oraz rodzaj ceremonii 
  • oszacujcie budżet, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na ślub i wesele. Warto zastanowić się także nad tym, kto ponosi koszty ślubu i przyjęcia oraz w jakich proporcjach. Jeśli zdecydujecie się korzystać z pomocy finansowej rodziców, musicie również wziąć pod uwagę ich chęć uczestniczenia w podejmowaniu kluczowych decyzji, 
  • ustalcie ogólną liczbę gości na weselu, dzięki czemu zawęzicie preferencje co do sali weselnej 
  • zastanówcie się nad tym, w jakim stylu chcielibyście zorganizować swoje wesele. Te ustalenia również pomogą wam w znalezieniu lokalu weselnego.  
  • pomyślcie także o tym, czy chcecie skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego, czy też decydujecie się na samodzielną organizację przyjęcia 
  • Na tym etapie warto też rozważyć kwestię podróży poślubnej. Pomoże wam to ustalić np.urlop w pracy. 

Harmonogram przygotowań ślubnych 

Wielką pomocą w organizacji wesela będzie np. kalendarz ślubny dla narzeczonych. Pomoże on wam oddzielić poważniejsze kwestie od tych pobocznych, rozplanować w czasie przygotowania i będzie ogólnym pomocnikiem w przygotowaniach. Jeśli prawidłowo zaplanujecie w czasie kwestię organizacji ślubu wesela, macie szansę uniknąć niepotrzebnego stresu i konfliktów. Pomagajcie sobie nawzajem, wspierajcie się. Takie podejście pozwoli wam przetrwać czas przygotowań i należycie cieszyć się okresem narzeczeństwa.  

Pamiętajcie o tych, którzy są dla was szczególnie ważni oraz włączali się czynnie w przygotowania. Podziękowania dla świadków i podziękowania dla gości weselnych to kwestie, które warto przedyskutować przed ślubem. Drobne prezenty i gadżety, ofiarowane najbliższym sprawią, że przyjęcie zostanie zapamiętane, a wspomnienia z nim związane będą żywe jeszcze na długo - nie tylko na fotografiach. 

Nawet jeśli coś nie układa się po waszej myśli lub coś jest nie tak jak sobie wymarzyliście, nie martwcie się - to wasz dzień. Cieszcie się czasem przygotowań i wykorzystajcie odpowiednio czas narzeczeństwa. Niech będą to chwile przyjemne, które pozostawią po sobie jedynie miłe wspomnienia.  

Czytany 36 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.