poniedziałek, 16 marzec 2020 20:38

Do czego przydają się sznurki jutowe?

Sznurki jutowe Sznurki jutowe

Coraz częściej spotykaną rzeczą wśród różnych akcesoriów są sznurki jutowe, które występują nie tylko w studiach florystycznych, ale także w każdym domu, garażu czy warsztacie. Ich fundamentalną cechą jest ich wytrzymałość oraz co ważne w dzisiejszym świecie są bezpieczne i przyjazne dla środowiska

. Pod tym kątem znacznie przeważają tradycyjne wstążki czy różnego rodzaju taśmy. To niezwykle pożądany materiał w ostatnim czasie, coraz więcej dodatków dekoracyjnych wykonanych jest z użyciem juty czy to w kwiaciarniach czy w prywatnych domach. Do czego zatem mogą się przydać tego rodzaju sznurki?

Sznurki jutowe świetne do pakowania upominków

Pewne jest to, że sznurki jutowe bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku pakowania prezentów. Szczególnie zestawienie ich z szarym papierem nadaje niezwykle naturalny i elegancki efekt. Do pakowania można wykorzystać także filc, różne naklejki, brokat, suszone gałęzie czy liście. Miłośnicy natury z pewnością będą zachwyceni tak zapakowanym podarkiem. Ponadto, sznurek jutowy zapewnia ogromną wytrzymałość, co rozwieje wszelkie obawy o zachowaniu prezentu w całości do momentu wręczenia.

Wykorzystanie sznurka we florystyce

Nieodłącznym elementem każdej kwiaciarni czy studia florystycznego jest sznurek jutowy. Idealnie wkomponowuje się w bukiety i wiązanki okolicznościowe wykonane w stylu boho. Pozostając w tej konwencji sznurek nie wymaga dodatkowego okrycia, gdyż dodatkowo podkreśla i nadaje klimatu całej kompozycji.

Sznurek jutowy wykorzystywany jest także w tworzeniu ozdób na donice kwiatowe, które oplecione sznurkiem wyglądają niezwykle imponująco. Tego rodzaju dodatki zdecydowanie odnajdą się w wystroju wnętrz, w którym prym wiedzie natura. Dodadzą wyjątkowego ciepła do klimatu takiego miejsca.

Innym wykorzystywanym sposobem jest wykorzystywanie sznurka do zdobienia świec, które odwołują się do podobnego stylu jak wspomniane doniczki. Do tak oplecionych świec dodać można wysuszone liście, gałązki, a nawet mech i właśnie przymocować je za pomocą tego sznurka. Tego rodzaju świece znajdą się z pewnością wśród sympatyków naturalnych wnętrz.

Ciekawym wykorzystaniem sznurka jest stworzenie z niego lampionu za pomocą balona. Polega to na tym, by do nadmuchanego balonu przykleić kawałki sznurka, tak by wykreować kulę. Kolejno należy przebić balon i do środka włożyć lampki choinkowe, które stworzą unikalny klimat w połączeniu z gotowym lampionem.

Wykorzystanie sznurka w domowym zaciszu

Sznurek jutowy w domu znajduje wiele zastosowań. Często spotykany jest w tworzeniu pracy typu DIY, przykładem może być jego wykorzystanie do ozdobienia ramki na zdjęcia. Bardziej praktyczne wykorzystanie następuje w momencie wieszania na nim prania, gdyż jest bardzo wytrzymały i bez problemów poradzi sobie z ciężkimi ubraniami.

Mocniejsze liny jutowe wykorzystywane są często w domach do tworzenia industrialnych lamp, które można wykonać samemu poprzez montaż żarówki dekoracyjnej, pełniącej także funkcję oświetlającą, z grubym, masywnym sznurem jutowym. Takie lampy stosuje się zwykle grupowo, ponieważ im więcej ich zwisa z sufitu, tym efektowniej one wyglądają.

Sprawdź sznurki jutowe na https://tanie-dekoracje.pl/sznurki-jutowe-i-bawelniane - Tanie-Dekoracje.pl.