Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 24 październik 2019 20:38

Dlaczego warto wynająć biuro?

Wynajęcie biura Wynajęcie biura

Wiele firm oraz przedsiębiorców staje przed dylematem, czy lepiej wynająć biuro, czy raczej je kupić. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Co więcej, każde z nich lepiej sprawdzi się w innych sytuacjach. Choć może się wydawać, że kupno jest lepszym wyjściem, to wbrew pozorom czasem wynajem może okazać się o wiele korzystniejszy.

 

Łatwiej znaleźć biuro do wynajęcia


Nie jest tajemnicą, że w dużych miastach nieruchomości schodzą szybko, jak świeże bułeczki. Nawet bez względu na to, że ich ceny są naprawdę wysokie. W związku z tym o wiele łatwiej jest wynająć biuro, niż je kupi. Szeroki wybór biur do wynajęcia w Warszawie i innych dużych miastach jest potwierdzeniem tej teorii. Biur na wynajem są łatwiej dostępne, a sama procedura wynajmu przebiega znacznie szybciej niż kupno. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli biuro jest potrzebne od ręki.

Elastyczne podejście do lokalizacji


Wynajem biura daje też pewną swobody w działaniu. Dana firma, przedsiębiorca czy też freelancer nie jest na stałe związany z jednym miejscem. W każdej chwili (oczywiście zachowując okres wypowiedzenia wynajmu) może przenieść się w dowolne miejsce w danym mieście, a nawet wyprowadzić się na drugi koniec Polski. To dobre rozwiązanie dla firm, które dopiero się rozwijają, nabywają nowych pracowników i szukają dla siebie miejsca na rynku. W takim momencie przywiązanie się do jednego miejsca może się okazać ograniczeniem, a nie stabilizacją.

Zredukowane koszty na start


Kolejnym argumentem, który zachęca do podjęcia decyzji o wynajmie, jest strona finansowa całego zagadnienia. Kupno nieruchomości lub lokalu wiąże się z koniecznością wyłożenia dosyć dużej kwoty. Nie każdego stać na taki wydatek, zwłaszcza w początkach działalności. Rozwiązaniem może być kredyt, jednak nie każda firma chce na start obciążać się kredytem lub go po prostu nie dostanie. Wynajem pozwala rozłożyć koszty na mniejsze porcje, z którymi łatwiej sobie poradzić. Ponadto daje czas na podjęcie decyzji i kalkulację, czy kupić lokum, czy dalej pozostać w wynajmowanym biurze.

Czytany 349 razy

Artykuły powiązane

 • Z krainy mlekiem płynącej Z krainy mlekiem płynącej

  Podobno Eskimosi mają kilkadziesiąt określeń na opisanie śniegu, bo może być: świeży, ciężki, puszysty, lotny, zlodowaciały itd. Smakosze nabiału mogą zaś przebierać w najróżniejszych odmianach sera, bo jest ich pewnie równie dużo albo nawet więcej.

 • Dom inteligentny – skąd to się wzięło? Dom inteligentny – skąd to się wzięło?

  Biurowce

  Instalowanie systemu dla domu inteligentnego w małych mieszkaniach wydaje się nadużyciem, jednak zarządzanie dużymi biurowcami bez takowego systemu wydaje się obecnie wręcz niemożliwe.

 • Bądź bezpieczny w swojej łazience Bądź bezpieczny w swojej łazience

  Łazienka to drugie miejsce, po kuchni, w którym zdarza się najwięcej wypadków. Wynika to z tego, że w jednym i drugim pomieszczeniu wykonujemy czynności z użyciem wody i prądu, jak również gazu. Warto zadbać o bezpieczeństwo w domu, szczególnie jeżeli mieszkają z nami osoby starsze lub dzieci.

 • Weterynarz, przychodnia i klinika Weterynarz, przychodnia i klinika

  Współczująca, kompleksowa opieka - to jest to, co stara się zapewnić każdy weterynarz w swojej przychodni. Wszystkie zwierzęta zasługują na doskonałą i wyjątkową troskę.

 • Koszulki reklamowe - odzież reklamowa dla każdej marki Koszulki reklamowe - odzież reklamowa dla każdej marki

  Potrzebujesz szybkiego i łatwego sposobu na stworzenie niestandardowej odzieży dla swojej firmy?