Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 24 październik 2019 20:38

Dlaczego warto wynająć biuro?

Wynajęcie biura Wynajęcie biura

Wiele firm oraz przedsiębiorców staje przed dylematem, czy lepiej wynająć biuro, czy raczej je kupić. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Co więcej, każde z nich lepiej sprawdzi się w innych sytuacjach. Choć może się wydawać, że kupno jest lepszym wyjściem, to wbrew pozorom czasem wynajem może okazać się o wiele korzystniejszy.

 

Łatwiej znaleźć biuro do wynajęcia


Nie jest tajemnicą, że w dużych miastach nieruchomości schodzą szybko, jak świeże bułeczki. Nawet bez względu na to, że ich ceny są naprawdę wysokie. W związku z tym o wiele łatwiej jest wynająć biuro, niż je kupi. Szeroki wybór biur do wynajęcia w Warszawie i innych dużych miastach jest potwierdzeniem tej teorii. Biur na wynajem są łatwiej dostępne, a sama procedura wynajmu przebiega znacznie szybciej niż kupno. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli biuro jest potrzebne od ręki.

Elastyczne podejście do lokalizacji


Wynajem biura daje też pewną swobody w działaniu. Dana firma, przedsiębiorca czy też freelancer nie jest na stałe związany z jednym miejscem. W każdej chwili (oczywiście zachowując okres wypowiedzenia wynajmu) może przenieść się w dowolne miejsce w danym mieście, a nawet wyprowadzić się na drugi koniec Polski. To dobre rozwiązanie dla firm, które dopiero się rozwijają, nabywają nowych pracowników i szukają dla siebie miejsca na rynku. W takim momencie przywiązanie się do jednego miejsca może się okazać ograniczeniem, a nie stabilizacją.

Zredukowane koszty na start


Kolejnym argumentem, który zachęca do podjęcia decyzji o wynajmie, jest strona finansowa całego zagadnienia. Kupno nieruchomości lub lokalu wiąże się z koniecznością wyłożenia dosyć dużej kwoty. Nie każdego stać na taki wydatek, zwłaszcza w początkach działalności. Rozwiązaniem może być kredyt, jednak nie każda firma chce na start obciążać się kredytem lub go po prostu nie dostanie. Wynajem pozwala rozłożyć koszty na mniejsze porcje, z którymi łatwiej sobie poradzić. Ponadto daje czas na podjęcie decyzji i kalkulację, czy kupić lokum, czy dalej pozostać w wynajmowanym biurze.

Czytany 259 razy

Artykuły powiązane

 • Z krainy mlekiem płynącej Z krainy mlekiem płynącej

  Naleśniki to potrawa doskonała – stwarzają pole do popisu dla każdej gospodyni. Można je jeść bez dodatków, ale w kwestii farszu możemy popuścić wodze fantazji, komponując wersje wytrawne, słodkie i pikantne. Również ci, którym natura poskąpiła talentów kulinarnych, mogą pokusić się o przygotowanie tradycyjnych naleśników z serem.

 • Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane? Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane?

  Podczas wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, seminariów oraz innych wydarzeń, w trakcie których omawiane są sprawy dotyczące działalności i rozwijania przedsiębiorstw, najważniejsza jest strona merytoryczna. Nie ulega to żadnej wątpliwości, jednak przygotowując spotkanie biznesowe trzeba uwzględnić więcej czynników.

 • Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe? Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe?

  Sporo osób wchodzących w następny rok swojego życia lub mających którąś z kolei rocznicę ślubu, nie celebruje tego w jakiś specjalny sposób. W końcu przygotowanie imprezy jest czasochłonne i drogie, a poza tym co tu świętować – że staje się coraz starszym? Takie podejście faktycznie kłóci się z ideą dobrej zabawy, a powinniśmy mieć na nią ochotę bez względu na wiek.

 • Szybka nauka języków. Jak to zrobić? Szybka nauka języków. Jak to zrobić?

  Znajomość języków obcych jest dzisiaj wymagana właściwie w każdej pracy. Każdy, kto chce rozwijać się zawodowo i wspinać po szczeblach kariery powinien o tym wiedzieć.

 • Motywy zero waste na weselu w stylu boho Motywy zero waste na weselu w stylu boho

  Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych wesel urządzanych z dużym przepychem, w równie przeładowanych dekoracjami salach bankietowych. W opozycji do takiego podejścia stają wesela w stylu boho.