poniedziałek, 28 październik 2019 11:11

Co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu? Podpowiadamy

Hol sztywny Hol sztywny

Pomoc drugiego kierowcy może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Poważna awaria, uszkodzenie pojazdu, wypadek, zatankowanie nieodpowiedniego paliwa… Jest wiele sytuacji, kiedy holowanie może okazać się niezbędne!

Co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu? Podpowiadamy

Pomoc drugiego kierowcy może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Poważna awaria, uszkodzenie pojazdu, wypadek, zatankowanie nieodpowiedniego paliwa… Jest wiele sytuacji, kiedy holowanie może okazać się niezbędne!

Warto pamiętać o tym, że holowanie na sztywnym holu wymaga odpowiedniego przygotowania. Ważne jest nie tylko posiadanie w swoim aucie konkretnego sprzętu, ale również zachowanie odpowiednich proporcji. Pamiętaj również o tym, że pojazd, który będzie holowany nie powinien mieć uszkodzonych żadnych elementów układu kierowniczego, czy też hamulcowego! Taka sytuacja mogłaby być bardzo niebezpieczna! W razie takiego zdarzenia konieczne będzie wezwanie lawety.

Jak holować samochód?

Oczywiście kierowca pojazdu holowanego musi zająć miejsce za kierownicą. Pamiętaj również o tym, że oba samochody muszą mieć opłacone ubezpieczenie OC. Co zatem jest niezbędne do tego, aby holować auto osobowe? Otóż niezbędny będzie oczywiście sztywny hol. Powinien on mieć długość do trzech metrów. Znaleźć go możesz w sklepie internetowym Msell. Możesz go kupić i zawsze wozić ze sobą w aucie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać! Oczywiście na wyposażeniu każdego samochodu powinien znaleźć się również trójkąt ostrzegawczy, który przydaje się zawsze właśnie w takich trudnych sytuacjach. Kiedy już odpowiednio zamontujesz hol sztywny powinieneś pamiętać o tym, aby do jazdy wybrać drogi raczej rzadko uczęszczane o niewielkim natężeniu ruchu. Podczas kierowania pojazdem zrób wszystko, żeby oba auta poruszały się bardzo płynnie – staraj się jak najbardziej unikać jakiegokolwiek szarpania podczas jazdy. Z jaką prędkością samochód powinien być holowany? To regulują przepisy. W terenie zabudowanych maksymalna prędkość wynosi trzydzieści kilometrów na godzinę, z kolei w terenie niezabudowanych sześćdziesiąt kilometrów na godzinę.

O tym musisz pamiętać

Podczas holowania samochodu pamiętaj o tym, że kierowca auta, które jest holowane powinien nieustannie sprawować kontrolę nad odległością pomiędzy poruszającymi się samochodami. Jest to bardzo ważne! Oprócz tego szczególna ostrożność powinna być zachowana na przejściach dla pieszych. Zwróć uwagę na to, żeby żaden pieszy nie znalazł się pomiędzy dwoma pojazdami. Więcej info na https://msell24h.pl/

Czytany 149 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.