Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 28 październik 2019 11:11

Co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu? Podpowiadamy

Hol sztywny Hol sztywny

Pomoc drugiego kierowcy może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Poważna awaria, uszkodzenie pojazdu, wypadek, zatankowanie nieodpowiedniego paliwa… Jest wiele sytuacji, kiedy holowanie może okazać się niezbędne!

Co musisz wiedzieć o holowaniu samochodu? Podpowiadamy

Pomoc drugiego kierowcy może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Poważna awaria, uszkodzenie pojazdu, wypadek, zatankowanie nieodpowiedniego paliwa… Jest wiele sytuacji, kiedy holowanie może okazać się niezbędne!

Warto pamiętać o tym, że holowanie na sztywnym holu wymaga odpowiedniego przygotowania. Ważne jest nie tylko posiadanie w swoim aucie konkretnego sprzętu, ale również zachowanie odpowiednich proporcji. Pamiętaj również o tym, że pojazd, który będzie holowany nie powinien mieć uszkodzonych żadnych elementów układu kierowniczego, czy też hamulcowego! Taka sytuacja mogłaby być bardzo niebezpieczna! W razie takiego zdarzenia konieczne będzie wezwanie lawety.

Jak holować samochód?

Oczywiście kierowca pojazdu holowanego musi zająć miejsce za kierownicą. Pamiętaj również o tym, że oba samochody muszą mieć opłacone ubezpieczenie OC. Co zatem jest niezbędne do tego, aby holować auto osobowe? Otóż niezbędny będzie oczywiście sztywny hol. Powinien on mieć długość do trzech metrów. Znaleźć go możesz w sklepie internetowym Msell. Możesz go kupić i zawsze wozić ze sobą w aucie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać! Oczywiście na wyposażeniu każdego samochodu powinien znaleźć się również trójkąt ostrzegawczy, który przydaje się zawsze właśnie w takich trudnych sytuacjach. Kiedy już odpowiednio zamontujesz hol sztywny powinieneś pamiętać o tym, aby do jazdy wybrać drogi raczej rzadko uczęszczane o niewielkim natężeniu ruchu. Podczas kierowania pojazdem zrób wszystko, żeby oba auta poruszały się bardzo płynnie – staraj się jak najbardziej unikać jakiegokolwiek szarpania podczas jazdy. Z jaką prędkością samochód powinien być holowany? To regulują przepisy. W terenie zabudowanych maksymalna prędkość wynosi trzydzieści kilometrów na godzinę, z kolei w terenie niezabudowanych sześćdziesiąt kilometrów na godzinę.

O tym musisz pamiętać

Podczas holowania samochodu pamiętaj o tym, że kierowca auta, które jest holowane powinien nieustannie sprawować kontrolę nad odległością pomiędzy poruszającymi się samochodami. Jest to bardzo ważne! Oprócz tego szczególna ostrożność powinna być zachowana na przejściach dla pieszych. Zwróć uwagę na to, żeby żaden pieszy nie znalazł się pomiędzy dwoma pojazdami. Więcej info na https://msell24h.pl/

Czytany 27 razy

Artykuły powiązane

 • Z krainy mlekiem płynącej Z krainy mlekiem płynącej

  Naleśniki to potrawa doskonała – stwarzają pole do popisu dla każdej gospodyni. Można je jeść bez dodatków, ale w kwestii farszu możemy popuścić wodze fantazji, komponując wersje wytrawne, słodkie i pikantne. Również ci, którym natura poskąpiła talentów kulinarnych, mogą pokusić się o przygotowanie tradycyjnych naleśników z serem.

 • Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane? Kiedy spotkanie biznesowe można uznać za udane?

  Podczas wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, seminariów oraz innych wydarzeń, w trakcie których omawiane są sprawy dotyczące działalności i rozwijania przedsiębiorstw, najważniejsza jest strona merytoryczna. Nie ulega to żadnej wątpliwości, jednak przygotowując spotkanie biznesowe trzeba uwzględnić więcej czynników.

 • Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe? Czy warto urządzać imprezy okolicznościowe?

  Sporo osób wchodzących w następny rok swojego życia lub mających którąś z kolei rocznicę ślubu, nie celebruje tego w jakiś specjalny sposób. W końcu przygotowanie imprezy jest czasochłonne i drogie, a poza tym co tu świętować – że staje się coraz starszym? Takie podejście faktycznie kłóci się z ideą dobrej zabawy, a powinniśmy mieć na nią ochotę bez względu na wiek.

 • Szybka nauka języków. Jak to zrobić? Szybka nauka języków. Jak to zrobić?

  Znajomość języków obcych jest dzisiaj wymagana właściwie w każdej pracy. Każdy, kto chce rozwijać się zawodowo i wspinać po szczeblach kariery powinien o tym wiedzieć.

 • Motywy zero waste na weselu w stylu boho Motywy zero waste na weselu w stylu boho

  Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych wesel urządzanych z dużym przepychem, w równie przeładowanych dekoracjami salach bankietowych. W opozycji do takiego podejścia stają wesela w stylu boho.