czwartek, 21 listopad 2019 13:40

Akcesoria samochodowe do transportu rowerów

Bagażnik dachowy Bagażnik dachowy

Dłuższe i dalsze wyprawy rowerowe często wymagają przemieszczania się samochodem i transportu roweru do miejsca docelowego. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w odpowiedni bagażnik rowerowy, który pozwoli na bezpieczne przewiezienie roweru. Do wyboru są trzy rozwiązania. Które z nich warto zamontować przy swoim samochodzie?

 

Bagażniki rowerowe montowane na dachu

Zazwyczaj dobiera się go pod kątem modelu samochodu, na jakim ma być zamontowany. Do jego montażu na dachu potrzebne są specjalne belki mocujące. Mogą one być fabrycznie umieszczone na pojeździe. Jednak jeżeli ich nie ma nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby je zamontować samodzielnie. Tego rodzaju bagażniki pozwalają na przewożenie bezpiecznie kilku rowerów. Dostępne są w tej kategorii modele, które pozwalają na przewożenie rowerów bez demontażu kół. Jest to dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na czasie. Rower na takim bagażniku może być mocowany za widelec, koła i ramę bądź za same koła. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, że taki montaż roweru powoduje zwiększenie wysokości pojazdu. Może też wpływać na zużycie paliwa w czasie jazdy.

Uchwyt rowerowy mocowany na klapie samochodu

Zazwyczaj są to rozwiązania uniwersalne, które można montować na różnych modelach pojazdów. Wiele modeli ma składaną konstrukcję, co pozwala na ich łatwe przechowywanie, a nawet przewożenie w samochodzie. Obecnie są one konstruowane w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenie lakieru pojazdu w czasie przewożenia rowerów. Jednak z uwagi na to, że przesłaniają widoczność tego, co dzieje się za samochodem, zaleca się je jedynie na krótkie trasy.

Bagażniki rowerowe mocowane do haka holowniczego

To rozwiązanie stosowane jest najczęściej. Mocuje się je do haka holowniczego z tyłu samochodu. Wiele dostępnych modeli pozwala na odchylenie rowerów, w celu łatwiejszego otwarcia klapy bagażnika. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygodę i możliwość szybkiego załadowania rowerów.

Więcej informacji na temat poszczególnych rodzajów bagażników rowerowych znajdziesz na stronie dopasujbagaznik.pl.

Czytany 143 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.