czwartek, 02 marzec 2017 12:29

Recenzja: Lirene Skarpetki złuszczające

Lirene -  Skarpetki złuszczające - profesjonalny zabieg do domowego użytku Lirene - Skarpetki złuszczające - profesjonalny zabieg do domowego użytku

Nasze stopy latem stają przed wieloma wyzwaniami – muszą wyglądać pięknie, gdy chcemy je odsłonić w sandałkach, ale jednocześnie wytrzymywać duże obciążenia w czasie wakacyjnych wycieczek i przegrzanie w czasie pracy. Wszystko to powoduje, że skóra na stopach może stawać się twarda i zrogowaciała, co nie wygląda dobrze, a z czasem, gdy nie zadbamy odpowiednio o stopy może doprowadzić do bolesnych pęknięć.

Jak zatem radzić sobie z takim problemem zgrubiałej skóry na stopach?

 

W przypadku, gdy chcemy pozbyć się zrogowaciałego naskórka najlepiej skorzystać z peelingu, który ułatwi znacznie pielęgnację skóry na stopach. W tym momencie wiele osób powie, że prawidłowe wykonanie peelingu jest dość czasochłonne i problematyczne. Jednak są produkty, które znacznie ułatwiają wykonanie tego zabiegu w zaciszu własnego domu. Przykładem są tutaj skarpetki złuszczające – profesjonalny zabieg do domowego użytku marki Lirene.

Skarpetki nasączone są mieszanką kwasów owocowych, których zadaniem jest stymulacja procesu eksfoliacji (złuszczania) obumarłego naskórka. Działanie złuszczające trawa od 7 do 10 dni po zastosowaniu skarpetek. Dodatkowo zawartość składników odżywczych pozwala nawilżyć i zregenerować naskórek, dzięki czemu stopy są gładkie, przyjemne w dotyku, a ich skóra odpowiednio odżywiona.

Sposób użycia produktu jest niezwykle prosty i co istotne dla wielu osób, daje efekty podobne jak w przypadku zabiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Chcąc skorzystać ze skarpetek trzeba pamiętać, że można je nałożyć na oczyszczoną i dokładnie osuszoną skórę stóp. Opakowanie należy rozerwać bezpośrednio przed użyciem skarpetek. Produkt na stopach można pozostawić maksymalnie na 60-90 minut. Po tym czasie należy skarpetki zdjąć i dokładnie opłukać stopy wodą. Proces złuszczania naskórka rozpocznie się po ok. 5 dniach i może potrwać do 10 dni. Dlatego ważne jest, aby w tym czasie nie używać preparatów do mechanicznego złuszczania naskórka oraz stosować skarpetki złuszczające nie częściej niż raz w miesiącu. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia powierzchni skóry.

Moje wrażenia z testu 

Skarpetki wspaniale nawilżają i pozwalają pozbyć się suchej i zrogowaciałej skóry stóp. Polecam.

Czytany 3180 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.