Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 17 październik 2016 12:30

Oczyszczanie twarzy – skuteczne i bezpieczne?

Foreo- Szczoteczka Luna 2 Foreo- Szczoteczka Luna 2

Regularne, skuteczne i co ważne, delikatne oczyszczanie twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki temu staje się ona gładka i lepiej chłonie czynniki odżywcze zawarte w kremach i serach pielęgnacyjnych. Jednak dla wielu osób dużym problemem jest samodzielne, dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Resztki makijażu, a także zanieczyszczenia z powietrza osadzają się na skórze i często wnikają głęboko w pory, co sprawia, że są jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Sama próbowałam wielu sposobów na oczyszczenie skóry. Jednak z uwagi na to, że mam delikatną i wrażliwą skórę nie mogę pozwolić sobie na bardziej zdecydowane kroki jak np. mocniejsze peelingi.

Dużo słyszałam o szczoteczkach do czyszczenia twarzy i tutaj też miałam duży dylemat, gdyż z wielu stron słyszałam, że szczoteczki z tradycyjnymi „włoskami” mogą podrażniać i tak już delikatną skórę. Dlatego moją uwagę przyciągnęło urządzenie Foreo Luna 2, które w całości jest wykonane z silikonu, nawet część czyszcząca i masująca. A tak właśnie, w odróżnieniu od innych tego typu urządzeń, ma ono dwie strony, z czego jedna służy do oczyszczania twarzy przy pomocy płynu, a druga przeznaczona jest do delikatnego masażu skóry w czasie nakładania kremu odżywczego.

Do niewątpliwych zalet tego produktu mogę zaliczyć z pewnością:
- delikatność;
- łatwość w użyciu;
- wytrzymałą baterię;
- skuteczność;
- rozpieszczanie mojej skóry ;)

Jako wadę można podać cenę tego produktu, jednak patrząc na to, że nie trzeba w nim wymieniać szczoteczek co miesiąc, tak jak w innych tego typu urządzeniach, okazuje się, że nie jest wcale tak drogo. Producent daje także 2 lata gwarancji na urządzenie. Dodatkowo jest także specjalna gwarancja jakościowa na 6 lat, o której więcej można przeczytać na stronie producenta. Na stronie dostępna jest też pełna instrukcja obsługi urządzenia.

Dodatkowo razem z tym urządzeniem nie można używać wszystkich produktów kosmetycznych. Producent wskazuje, że nie powinno się używać z nim produktów na bazie silikonów, z granulkami i glinką. Dlatego warto zwrócić uwagę na dedykowane temu urządzeniu produkty kosmetyczne. Firma oferuje swoim klientom dwa płyny do oczyszczania twarzy – na dzień i na noc, z opatentowanymi formułami dostosowanymi do potrzeb skóry wrażliwej.

 

Czytany 691 razy

Artykuły powiązane

 • Zasady pielęgnacji twarzy Zasady pielęgnacji twarzy

  Każda twarz cechuje się nieco innymi parametrami grubości, kolorytu czy ilości wydzielanego sebum, każda również boryka się z indywidualnymi problemami, takimi jak pękające naczynka, przebarwienia, zmarszczki, trądzik itp. Na szczęście bez względu na rodzaj cery i jej indywidualne potrzeby, jej pielęgnacja jest bardzo zbliżona u każdej osoby!

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…

 • Magiczna moc aloesu Magiczna moc aloesu

  Nie od dziś znane i doceniane są kosmetyczne i lecznicze właściwości aloesu.