środa, 17 czerwiec 2015 09:46

Ochrona skóry wrażliwej na słońcu

Nareszcie nadeszło tak długo wyczekiwane przez nas lato – czas pełen relaksu, dobrego humoru, wspaniałych spotkań i wypraw z przyjaciółmi i bliskimi, a także słodkiego (i w pełni zasłużonego oczywiście) lenistwa, najchętniej nad wodą. Nic bowiem nie orzeźwia podczas upalnych dni, niż morska bryza, nurt chłodnej rzeki czy kojąca głębia jeziora.

Aby bezpiecznie i przyjemnie spędzić wolny czas, absolutnie nigdy nie wolno zapominać o zabezpieczaniu skóry przed promieniowaniem słonecznym. Oprócz radości jaką dają nam kąpiele słoneczne (i niewątpliwie także pożytku, jak choćby witamina D), zażywane niewłaściwie (czy z nienależyta uwagą) mogą nam zaszkodzić – czasem nawet bardzo.

Aby z urlopu przywieźć same dobre wspomnienia, stosuj kremy z wysokim filtrem – niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, ani czy zamierzasz się opalać czy nie. Przed każdym wyjściem na zewnątrz skóra musi być nasmarowana. W kontakcie z suchym, nagrzanym powietrzem, a także promieniami słonecznymi, bardzo szybko ulega przesuszeniu, a promieniowanie UV może ją po prostu zniszczyć. Jeśli jesteś posiadaczem skóry suchej i wrażliwej i chciałbyś przybrązowić skórę, ale jesteś podatny na odwodnienie jej i podrażnienia – przeczytaj dalszą część artykułu, bowiem jest dla Ciebie!

Marka Lirene od wielu lat wspaniale pielęgnuje nasze skóry, doskonale znając potrzeby kobiet. Nie inaczej jest w tym przypadku – stworzyła krem do opalania specjalnie dla skóry wrażliwej. Emulsja do opalania dla skóry wrażliwej SPF 50 zawiera zaawansowany system fotostabilnych filtrów w postaci kompleksu UVBlock, który skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowwaniem UVA i UVB, oraz chroni DNA komórek przed uszkodzeniami spowodowanymi ekspozycją na słońce.

Synergiczny kompleks na bazie masła Shea oraz alantoiny skutecznie i właściwie regeneruje naskórek i łagodzi podrażnienia powstałe podczas ekspozycji skóry na słońce. Zawartość składników nawilżająco – odżywczych chroni przed wysuszeniem, dzięki czemu skóra staje się delikatna i aksamitna w dotyku. Składniki aktywne o właściwościach przeciwrodnikowych chronią skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem słonecznym, zapobiegając starzeniu się skóry.

Czytany 1092 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.