środa, 15 grudzień 2021 16:39

Samoopalacz do ciała i twarzy

samoopalacz samoopalacz pixabay

Wiele osób po lecie chce na dłużej zachować piękną opaleniznę.

Tutaj w grę wchodzi kilka sposobów jednym z nich jest korzystanie z solarium. Jednak jak pokazują różnego rodzaju analizy, nie jest to najzdrowsze rozwiązanie dla skóry. Dlatego swoją uwagę warto skierować ku produktom samoopalającym. Jakie rodzaje samoopalających kosmetyków dostępne są w sklepach? Czym dokładnie kierować się przy ich wyborze?

Czy do twarzy i ciała można używać tego samego produktu samoopalającego?

Korzystanie z nowoczesnych i odpowiednio dobranych kosmetyków samoopalających jest w pełni bezpieczne dla skóry i pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającej opalenizny. Warto tutaj podkreślić, że na rynku dostępne są różnorodne produkty przeznaczone do różnych części ciała. Z reguły zaleca się stosowanie osobnego produktu do ciała, i osobnego do twarzy. Warto tutaj jednak podkreślić, że pojawiają się także kosmetyki uniwersalne, które można stosować zarówno na twarz, jak i ciało. Informację o tym, czy w ten sposób można stosować kosmetyk, należy sprawdzić na opakowaniu produktu. Jeżeli nie jest to zaznaczone przez producenta, warto wybrać osobny produkt. Wybierając osobno samoopalacz do ciała i twarzy, należy postawić na taki sam odcień, najlepiej jednego producenta. Dzięki temu uniknie się ryzyka tego, że twarz i reszta ciała będą miały inny odcień.

Czym się kierować wybierając samoopalacz dla siebie?

Wybierając samoopalacz, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Obok tego, do jakiej części ciała jest on przeznaczony, należy zwrócić uwagę także na odcień. Warto postawić na taki, który będzie pasował do naturalnej karnacji i oprawy twarzy. Dodatkowo trzeba pamiętać także o tym, by uzyskany efekt nie dawał zbyt ciemnej opalenizny. Może to bowiem powodować nienaturalny wygląd. Przy wybieraniu produktu warto też zwrócić uwagę na jego konsystencję, a także różnego rodzaju dodatkowe substancje pielęgnujące skórę. Najlepiej dobierać je do typu skóry, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt opalenizny.

Jakie produkty samoopalające są dostępne na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju produktów samoopalających. Oprócz klasycznych kremów, ciekawym rozwiązaniem jest także balsam brązujący, który zazwyczaj daje subtelniejszy efekt i jest przeznaczony do częstszego stosowania. Warto podkreślić, że są dostępne produkty pozwalające od razu uzyskać ciemniejszą opaleniznę, ale i takie, które opalają stopniowo. Obok kremów i balsamów są także produkty w sprayu, które najczęściej i najchętniej stosowane są do nóg. Są często nazywane rajstopami w sprayu. Delikatniejszym produktem, który można stosować również do twarzy są specjalne mgiełki. Ciekawą propozycją są także krople samoopalające, które można stosować samodzielnie lub jako dodatek do ulubionych, stosowanych na co dzień kosmetyków takich jak kremy do twarzy czy balsamy do ciała.  Dają one efekt stopniowego opalania, więc ich zastosowanie pozwala na bardzo naturalne i subtelne rezultaty.