Polecane artykuły

 • 1
środa, 03 październik 2018 10:42

Retinol - super składnik kosmetyków marki Sesderma

Retinol jest witaminą i stanowi niezwykle ważny składnik w pielęgnacji skóry dojrzałej, dotkniętej oznakami starzenia. Choć znany jest od bardzo dawna, to przez lata zdążyły wyrosnąć wokół niego nieprawdziwe opowieści, często wyssane z palca i nie poparte naukową wiedzą.

Retinol stosowany jest w kosmetyce i dermatologii jako środek odmładzający, wygładzający zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Powszechna opinia stawia go w złym świetle, zarzucając mu właściwości uczulające i podrażniające. Czy ta teza jest zgodna z prawdą? Nie do końca. Czym więc jest i jak go stosować, by czerpać z niego same korzyści?

Retinol jest witaminą i stanowi niezwykle ważny składnik w pielęgnacji skóry dojrzałej, dotkniętej oznakami starzenia. Choć znany jest od bardzo dawna, to przez lata zdążyły wyrosnąć wokół niego nieprawdziwe opowieści, często wyssane z palca i nie poparte naukową wiedzą. Retinol stosowany jest w kosmetyce i dermatologii jako środek odmładzający, wygładzający zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Powszechna opinia stawia go w złym świetle, zarzucając mu właściwości uczulające i podrażniające. Czy ta teza jest zgodna z prawdą? Nie do końca. Czym więc jest i jak go stosować, by czerpać z niego same korzyści?

Profesjonalnie - retinol, w rzeczywistości - witamina A. Jest to pierwsza, najwcześniej odkryta witamina na świecie, zalicza się ją do witamin młodości, ponieważ zmniejsza zmiany skórne, pojawiające się wraz z wiekiem. Witamina A jest potrzebna do regulowania i formowania się wzrostu komórek, których ilość drastycznie spada pod wpływem promieniowania UVA. Jej niedobór w organizmie może spowodować problemy skórne, takie jak łuszczenie, zrogowacenie, problemy z włosami czy paznokciami, ale również zaburzenie procesu widzenia czy ślepotę.

Retinol – prekursor kwasu retinowego - nie tylko odwraca skutki fotostarzenia, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację, dzięki czemu przyspiesza proces tworzenia nowych komórek. W stanach zapalnych, trądziku, łuszczycy widocznie poprawia jakość skóry. Rozprasza przebarwienia i odżywia skórę, zapobiegając zmarszczkom oraz poprawiając elastyczność skóry.

Zanim kupimy konkretny produkt z retinolem warto dokładnie przeczytać jego skład. Prawdziwy retinol to pierwotna forma witaminy A w czystej postaci. To właśnie ona jest najbardziej efektywna i najlepiej wchłaniana przez skórę. Wszystkie inne składniki chemiczne ukryte pod nazwą „witamina A”często wykazują aktywność biologiczną zbliżoną do tej witaminy, jednak nie są retinolem. Nazywane są najczęściej retinoidami i to one są przyczyną podrażnień skóry. Wywołują zaczerwienienie, swędzenie, czasem złuszczanie. Ponadto działa drażniąco pod wpływem promieniowania słonecznego.

Wielu producentów, po przeprowadzeniu licznych badań, zauważyło tę zależność i uznało, że im więcej retinolu w kremie, tym lepszy efekt odmłodzenia. Pierwszą na naszym rynku linią z aż 3 postaciami retinolu jest Reti Age od Sesdermy. Ten przełomowy kosmetyk działa stopniowo, uwalniając 3 formy retinolu (retinol, retinyl i retinaldehyd), który zawarty jest w jednym produkcie. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, włączając w to osoby, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem. Dodatkowo, stosując dermokosmetyki z 3-Retinol System, nie ma konieczności po jakimś czasie zmiany kremu na taki o większym stężeniu retinolu, jak to sugerują liczne publikacje. Reti Age powoduje 30% wzrost aktywności fibroblastów, wzmagających produkcję kolagenu, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra zostaje ujędrniona. Plusem jest wzmocnienie działania tej linii produktów innymi składnikami, np. kwasem hialuronowym i czynnikami wzrostu, które działają synergicznie z trzema formami retinolu. Rezultat? Maksymalna tolerancja i wysoka skuteczność bez podrażnień.

Szukając dalej w kosmetykach marki Sesderma znajdziemy Zabieg 3-retises – Mediderma. Są to aż trzy różne peelingi z retinolem: 3 RETISES CT Yellow Peel (kombinacja trzech typów retinolu „zapakowanego”w nanoliposomy), SES RETINAL Orange Peel (retinaldehydem zamknięty w nanoliposomach) oraz 3 RETSIES NANOPEEL 1% Gel. Czym różnią się od innych? Skóra nie złuszcza się tak gwałtownie i nie jest podrażniona. Eksfoliacja następuje w trzech etapach: po trzech, siedmiu i dziesięciu dniach. Retinol zamknięty w liposomach działa głębiej, uwalnia się bardziej powoli i jest mniej drażniący w kontakcie ze skórą.

Sesmedical ANTI-AGE, Celulex, czy Azelac RU – wszystkie posiadają retinol i wszystkie wyszły spod ręki naukowców i badaczy. Marka Sesderma dała nam możliwości, od nas zależy, czy po nie sięgniemy.

Dowiedz się więcej, przeczytaj 7 rzeczy które każdy powinien wiedzieć o Retinolu na blogu Sesderma - https://www.sesderma.pl/blog/post/7-rzeczy-ktore-kazdy-powinien-wiedziec-o-retinolu

Czytany 357 razy

Artykuły powiązane

 • Czy nawilżać usta zimą? Czy nawilżać usta zimą?

  Wysuszone i pękające usta to dość częsta przypadłość pojawiająca się w okresie zimowym. Warto wiedzieć, iż właściwa zimowa pielęgnacja ust, nie opiera się tylko o balsam do ust czy pomadki ochronne, ale także o regularne maseczki z użyciem tłustego kremu, które pozwolą przywrócić wargom właściwy poziom nawilżenia.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Zasady pielęgnacji twarzy Zasady pielęgnacji twarzy

  Każda twarz cechuje się nieco innymi parametrami grubości, kolorytu czy ilości wydzielanego sebum, każda również boryka się z indywidualnymi problemami, takimi jak pękające naczynka, przebarwienia, zmarszczki, trądzik itp. Na szczęście bez względu na rodzaj cery i jej indywidualne potrzeby, jej pielęgnacja jest bardzo zbliżona u każdej osoby!

 • Komfort skóry atopowej na co dzień Komfort skóry atopowej na co dzień

  Skóra atopowa potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Uporczywe swędzenie sprawia, że niezbędne są specjalistyczne kosmetyki, które mogą być stosowane choćby kilka razy dziennie i pozwolą przynieść natychmiastową ulgę. Balsam do skóry atopowej jest właśnie tym rodzajem dermokosmetyku – na specjalne potrzeby.

 • Nawilżanie podstawą pielęgnacji Nawilżanie podstawą pielęgnacji
  Używanie suszarki, prostownicy lub lokówki, częste zabiegi koloryzacji i rozjaśniania, nadmierna eksploatacja na słońce czy używanie kosmetyków z dużą zawartością alkoholu, są przyczynami utraty naturalnej wilgotności włosów.