niedziela, kwiecień 21, 2024
środa, 03 październik 2018 10:42

Retinol - super składnik kosmetyków marki Sesderma

Retinol jest witaminą i stanowi niezwykle ważny składnik w pielęgnacji skóry dojrzałej, dotkniętej oznakami starzenia. Choć znany jest od bardzo dawna, to przez lata zdążyły wyrosnąć wokół niego nieprawdziwe opowieści, często wyssane z palca i nie poparte naukową wiedzą.

Retinol stosowany jest w kosmetyce i dermatologii jako środek odmładzający, wygładzający zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Powszechna opinia stawia go w złym świetle, zarzucając mu właściwości uczulające i podrażniające. Czy ta teza jest zgodna z prawdą? Nie do końca. Czym więc jest i jak go stosować, by czerpać z niego same korzyści?

Retinol jest witaminą i stanowi niezwykle ważny składnik w pielęgnacji skóry dojrzałej, dotkniętej oznakami starzenia. Choć znany jest od bardzo dawna, to przez lata zdążyły wyrosnąć wokół niego nieprawdziwe opowieści, często wyssane z palca i nie poparte naukową wiedzą. Retinol stosowany jest w kosmetyce i dermatologii jako środek odmładzający, wygładzający zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Powszechna opinia stawia go w złym świetle, zarzucając mu właściwości uczulające i podrażniające. Czy ta teza jest zgodna z prawdą? Nie do końca. Czym więc jest i jak go stosować, by czerpać z niego same korzyści?

Profesjonalnie - retinol, w rzeczywistości - witamina A. Jest to pierwsza, najwcześniej odkryta witamina na świecie, zalicza się ją do witamin młodości, ponieważ zmniejsza zmiany skórne, pojawiające się wraz z wiekiem. Witamina A jest potrzebna do regulowania i formowania się wzrostu komórek, których ilość drastycznie spada pod wpływem promieniowania UVA. Jej niedobór w organizmie może spowodować problemy skórne, takie jak łuszczenie, zrogowacenie, problemy z włosami czy paznokciami, ale również zaburzenie procesu widzenia czy ślepotę.

Retinol – prekursor kwasu retinowego - nie tylko odwraca skutki fotostarzenia, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację, dzięki czemu przyspiesza proces tworzenia nowych komórek. W stanach zapalnych, trądziku, łuszczycy widocznie poprawia jakość skóry. Rozprasza przebarwienia i odżywia skórę, zapobiegając zmarszczkom oraz poprawiając elastyczność skóry.

Zanim kupimy konkretny produkt z retinolem warto dokładnie przeczytać jego skład. Prawdziwy retinol to pierwotna forma witaminy A w czystej postaci. To właśnie ona jest najbardziej efektywna i najlepiej wchłaniana przez skórę. Wszystkie inne składniki chemiczne ukryte pod nazwą „witamina A”często wykazują aktywność biologiczną zbliżoną do tej witaminy, jednak nie są retinolem. Nazywane są najczęściej retinoidami i to one są przyczyną podrażnień skóry. Wywołują zaczerwienienie, swędzenie, czasem złuszczanie. Ponadto działa drażniąco pod wpływem promieniowania słonecznego.

Wielu producentów, po przeprowadzeniu licznych badań, zauważyło tę zależność i uznało, że im więcej retinolu w kremie, tym lepszy efekt odmłodzenia. Pierwszą na naszym rynku linią z aż 3 postaciami retinolu jest Reti Age od Sesdermy. Ten przełomowy kosmetyk działa stopniowo, uwalniając 3 formy retinolu (retinol, retinyl i retinaldehyd), który zawarty jest w jednym produkcie. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, włączając w to osoby, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem. Dodatkowo, stosując dermokosmetyki z 3-Retinol System, nie ma konieczności po jakimś czasie zmiany kremu na taki o większym stężeniu retinolu, jak to sugerują liczne publikacje. Reti Age powoduje 30% wzrost aktywności fibroblastów, wzmagających produkcję kolagenu, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra zostaje ujędrniona. Plusem jest wzmocnienie działania tej linii produktów innymi składnikami, np. kwasem hialuronowym i czynnikami wzrostu, które działają synergicznie z trzema formami retinolu. Rezultat? Maksymalna tolerancja i wysoka skuteczność bez podrażnień.

Szukając dalej w kosmetykach marki Sesderma znajdziemy Zabieg 3-retises – Mediderma. Są to aż trzy różne peelingi z retinolem: 3 RETISES CT Yellow Peel (kombinacja trzech typów retinolu „zapakowanego”w nanoliposomy), SES RETINAL Orange Peel (retinaldehydem zamknięty w nanoliposomach) oraz 3 RETSIES NANOPEEL 1% Gel. Czym różnią się od innych? Skóra nie złuszcza się tak gwałtownie i nie jest podrażniona. Eksfoliacja następuje w trzech etapach: po trzech, siedmiu i dziesięciu dniach. Retinol zamknięty w liposomach działa głębiej, uwalnia się bardziej powoli i jest mniej drażniący w kontakcie ze skórą.

Sesmedical ANTI-AGE, Celulex, czy Azelac RU – wszystkie posiadają retinol i wszystkie wyszły spod ręki naukowców i badaczy. Marka Sesderma dała nam możliwości, od nas zależy, czy po nie sięgniemy.

Dowiedz się więcej, przeczytaj 7 rzeczy które każdy powinien wiedzieć o Retinolu na blogu Sesderma - https://www.sesderma.pl/blog/post/7-rzeczy-ktore-kazdy-powinien-wiedziec-o-retinolu