poniedziałek, 31 październik 2016 16:52

Olejkowa pielęgnacja dłoni

Lirene - ODŻYWIENIE Olejkowe serum do rąk, skórek i paznokci Lirene - ODŻYWIENIE Olejkowe serum do rąk, skórek i paznokci

Jesień i później zima to dla skóry naszych dłoni okres niezwykle wymagający. Wystarczy wyjść na dwór z wilgotnymi lub nieokrytymi dłońmi, by skóra na nich stała się szorstka. Z czasem powstają na niej zaczerwienienia i może się łuszczyć, co powoduje, że może dojść do stanów zapalnych skóry. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni w okresie jesiennym, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji spacerów w chłodne jesienne dni.


Jak zatem dbać o dłonie? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że nawet najmniejsza ilość wilgoci na powierzchni skóry może doprowadzić do tego, że nasze dłonie będą narażone na powstanie zaczerwień i łuszczenie się skóry. Kolejną ważną kwestią jest chronienie dłoni przed wyziębieniem. Najlepiej nosić rękawiczki – wczesną jesienią mogą one być wykonane z cieńszych i delikatniejszych materiałów. Później należy ubierać o wiele grubsze rękawiczki wykonane z wełny i grubej skóry.

 

W codziennym dbaniu o dłonie jesienią, istotne jest również stosowanie odpowiednich kosmetyków. Kremy do dłoni na jesień powinny zawierać składniki odżywcze, nawilżające, ale i natłuszczające oraz ochronne. W przypadku dłoni, które są mocno narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych lub ich skóra została już uszkodzona warto zastosować kremy o silnym działaniu odżywczym i ochronnym. Przykładem takiego kosmetyku jest Olejkowe serum do rąk skórek i paznokci marki Lirene. Jest to produkt, który błyskawicznie się wchłania i już po pierwszym zastosowaniu daje widoczne efekty. Skóra staje się gładka, delikatniejsza i jest odpowiednio odżywiona. Serum pozostawia na skórze dłoni delikatną i nietłustą warstwę ochronną, która pozwala uniknąć szorstkości oraz spierzchnięcia dłoni.

Serum używa się tak samo jak tradycyjnego kremu do rąk. Profilaktycznie, by zapobiec powstaniu szorstkości skóry można nakładać je na dłonie kilka razy dziennie. W celu wykonania kuracji łagodzącej podrażnienia skóry można serum nałożyć na noc na dłonie i nałożyć na ręce rękawiczki. Taka kuracja sprawdza się w przypadku mocno spierzchniętych dłoni.

Czytany 1288 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.