Polecane artykuły

 • 1
środa, 13 kwiecień 2016 10:51

Odwieczny problem skóry z niedoskonałościami, czyli jak ją oczyścić?

Lirene - Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy Lirene - Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy

Właścicielki skóry z niedoskonałościami mają z nią wiele problemów. Szukają skutecznych kosmetyków leczniczych i nawilżających, zapominając często o tym, że pielęgnacja rozpoczyna się od oczyszczenia. Znajdując doskonały kosmetyk myjący dla tego typu cery, o wiele łatwiej jest dobrać kolejne kosmetyki pielęgnujące i lecznicze, co w efekcie znacząco poprawia stan i zdrowie skóry.

 Jakie kosmetyki oczyszczające warto stosować w przypadku cery z niedoskonałościami?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Mogłoby się wydawać, że skóra, która ma zatkane łojem rozszerzone pory, wągry, trądzik, obszary przesuszone lub zrogowaciałe, musi zostać poddana silnemu oczyszczeniu, by usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia, toksyny, zalegające sebum. Można się z tym zgodzić, ale nie do końca. Tego typu cera potrzebuje skutecznego, ale przede wszystkim delikatnego oczyszczenia. Silne kosmetyki myjące mogą ją tylko podrażnić, doprowadzając do wielu kolejnych problemów, czyli zaczerwienień, reakcji alergicznych, silnych przesuszeń, które w konsekwencji mobilizują skórę do produkcji jeszcze większej ilości łoju. Koło się zamyka.

Polecam kosmetyki delikatnie złuszczające o właściwościach normalizujących. Jednym z nich jest Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy od Lirene, który działa skutecznie, wieloetapowo, ale delikatnie. Odblokowuje pory, które dogłębnie oczyszcza, następnie zwęża je i redukuje ilość wydzielanego sebum, delikatnie złuszcza naskórek i skutecznie odświeża cerę. Posiada dobroczynną witaminę E zamkniętą w nośnikach, która odżywia, nawilża i koi skórę. Jest kosmetykiem doskonałym również dla tych osób, u których niedoskonałości cery pojawiają się tylko okresowo, np. w przypadku stresu lub wahań hormonalnych.

Lirene - Złuszczający żel normalizujący do mycia twarzy

 

Czytany 922 razy

Artykuły powiązane

 • Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach Zastosowanie śluzu ślimaka w kosmetykach

  Od lat kremy ze śluzem ślimaka cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a kolejne serie dedykowanie Paniom i Panom w różnym wieku, z odmiennymi problemami skórnymi stają się hitami sezonów.

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…

 • Magiczna moc aloesu Magiczna moc aloesu

  Nie od dziś znane i doceniane są kosmetyczne i lecznicze właściwości aloesu.