piątek, 03 kwiecień 2015 09:47

Ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym

Dermedic Laboratorium Krem do twarzy SPF 50 z ochroną UVA +UVB + IR Dermedic Laboratorium Krem do twarzy SPF 50 z ochroną UVA +UVB + IR

Dermedic, jako pierwsza polska marka dermokosmetyczna, wprowadza na rynek apteczny krem ochronny najnowszej generacji ograniczający negatywne skutki działania promieniowania podczerwonego IR. Rozszerza tym samym linię produktów Sunbrella, zapewniających profesjonalną i kompleksową ochronę skóry zarówno dorosłych jak i dzieci przed promieniowaniem słonecznym. 

Powszechnie wiadomo, że należy chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego UVA i UVB, aby uniknąć oparzeń słonecznych i trwałego uszkodzenia skóry, prowadzącego w konsekwencji do nowotworów skóry. Jednak zagrożenie, jakie promieniowanie Infrared (IR) stwarza dla zdrowia naszej skóry jest często pomijane, a to właśnie ono jest aktualnie przedmiotem zainteresowania naukowców i dermatologów na całym świecie.

Najnowsze badania dowodzą, że stanowiące ponad połowę promieni emitowanych przez słońce, promieniowanie Infrared (IR) lub inaczej promieniowanie cieplne, do niedawna uważane za nieszkodliwe, zostało zidentyfikowane jako główny czynnik fotouszkodzeń skóry.

Promieniowanie podczerwone IR, penetruje skórę znacznie głębiej niż UVA czy UVB. Przyspiesza starzenie i rogowacenie naskórka. Ponadto promieniowanie to wzmacnia efekty działania promieniowania UVA i UVB.

Energia cieplna pochodząca z promieni słonecznych, może doprowadzić do:
• miejscowego przegrzewania się skóry skutkującego degradacją macierzy zewnątrzkomórkowej, kolagenu i włókien elastycznych,
• fotostarzenia się skóry, które objawia się przyrostem zmarszczek i utratą elastyczności,
• reakcji zapalnych,
• angiogenezy - powstawania nowych naczyń krwionośnych na bazie już istniejących (wyścielonych śródbłonkiem), poprzez ich rozgałęzianie i wydłużanie, co może prowadzić do zmian nowotworowych.

Reakcje jakie wywołuje promieniowanie IR są najbardziej niebezpieczne w przypadku skóry naczynkowej, nadwrażliwej i nadreaktywnej. Dla tych typów skóry ochrona wyłącznie przed promieniowaniem UV nie jest wystarczająca. Marka Dermedic, specjalista od rozwiązywania problemów skóry wrażliwej rozumie to doskonale. Korzystając z wiedzy i doświadczenia zespołu dermatologów z łódzkiej Dermokliniki pod kierunkiem Prof. Dr hab. n. med. Joanny Narbutt, oraz z w wyniku prac badawczych prowadzonych przez własny Instytut Badawczo-Rozwojowy, zespołowi marki Dermedic udało się stworzyć produkt zapewniający najszerszy zakres ochrony.

W formule prezentowanego preparatu, obok kompleksu filtrów mineralnych chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB na poziomie SPF 50, zastosowany został składnik aktywny pochodzenia roślinnego Physavie®.

Ten innowacyjny surowiec posiada szerokie spektrum działania:
• ogranicza negatywne skutki działania promieniowania podczerwonego IR, które powoduje nagrzewanie się skóry (powyżej 40 0 C), w wyniku czego dochodzi do degradacji białka komórkowego i zwiększenia ryzyka wystąpienia zmian nowotworowych.
• wykazuje działanie przeciw zapalne, przez ograniczenie nadmiernego przepływu krwi w naczynkach redukuje powstawanie reakcji zapalnych, w tym rumienia (oparzenia I stopnia), oraz chroni przed trwałymi przebarwieniami skóry spowodowanymi ekspozycją na promieniowanie słoneczne
• aktywuje procesy naprawy kolagenu w skórze, dzięki temu chroni skórę przed fotostarzeniem i starzeniem termicznym.

Zastosowany w produkcie kompleks filtrów mineralnych, zapewnia wysoką i długotrwałą ochronę przed negatywnym wpływem promieni UV. Tworzy na skórze ekran chroniący przed przenikaniem promieniowania UV. Jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo dla skóry wrażliwej i nadreaktywnej .

Physavie® w połączeniu z filtrami mineralnymi kompleksowo chroni skórę przed całym widmem światła słonecznego.

Dzięki zawartości składników nawilżających (Betaine i Gliceryny), natłuszczających (Masło Shea i Lanolina) krem utrzymuje skórę w dobrej kondycji, zapobiegając przesuszeniu wynikającego z długotrwałej ekspozycji na słońce.

Preparat uzyskał rekomendację wybitnego autorytetu z dziedziny dermatologii Prof. Dr hab. n. med. Joanny Narbutt.

Dermedic Laboratorium
Krem do twarzy SPF 50 z ochroną UVA +UVB + IR

Skóra: wrażliwa, nadwrażliwa, nadreaktywna i naczynkowa
Rekomendowany przez autorytet z dziedziny dermatologii Prof. Dr hab. n. med. Joannę Narbutt!
Składniki aktywne: Kompleks filtrów mineralnych, Physvie®, Olej z oliwek, Masło Shea, Witamina E, Gliceryna, Natural Extract AP.

Działanie:
• ogranicza negatywne skutki działania promieniowania podczerwonego IR
• zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB
• zmniejsza skłonność do podrażnień
• wspomaga regenerację naskórka
• zwiększa biosyntezę kolagenu, dzięki temu chroni skórę przed fotostarzeniem i starzeniem termicznym.

Krem jest wodoodporny, fotostabilny i hypoalergiczny.

Zalecany:
• dla każdego typy skóry jako profilaktyka fotostarzenia,
• przy nadwrażliwości skóry o różnym podłożu (genetycznym, hormonalnym, środowiskowym, kontaktowym),
• dla skóry o jasnej karnacji, ze znamionami, skórą skłonną do występowania przebarwień i alergii słonecznych
• dla skóry z problemami dermatologicznymi, szczególnie dla skóry naczyniowej jako ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB i IR w trakcie ekspozycji na słońce, oraz jako profilaktyka angiogenezy,
• dla skóry ze skłonnością do przebarwień, alergii słonecznych,
• po zabiegach medycyny estetycznej,
• przy kuracjach dermatologicznych.


Sposób użycia: Nakładać obficie na skórę twarzy co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce. Aplikować wielokrotnie w ciągu dnia, szczególnie po kontakcie z wodą.
Cena produktu: około 46 zł, Opakowanie: tuba 40 g
Dostępny: w aptekach

Czytany 1945 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.