środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 13 sierpień 2018 10:16

Jak zwalczyć trądzik?

Trądzik to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry. Dotyka osoby w każdym wieku i przybiera różne stopnie nasilenia. Niejednokrotnie walka z tym schorzeniem trwa latami, jednak podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej.

 

Wiele osób zaniedbuje codzienną pielęgnację skóry, co sprawia, że zmiany trądzikowe zwiększają się, co wygląda jeszcze bardziej nieestetycznie. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu twarzy i wyborze preparatów przeznaczonych do skóry trądzikowej. Należy również pamiętać o wykonaniu dokładnego demakijażu przed pójściem spać. Trądzik jest dolegliwością, której sprzyja obecność wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ważna jest również odpowiednia dieta i spożywanie dużej ilości wody. Trądzik to choroba, z którą walka niejednokrotnie wymaga dużo cierpliwości i czasu, a kluczem do sukcesu jest regularna pielęgnacja. Preparaty na trądzik zawierają w swoim składzie witaminę A i różnego rodzaju kwasy takie jak: salicylowy, pirogronowy i glikolowy. Wspomagają one proces złuszczania martwej warstwy naskórka i wygładzają jego powierzchnię, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Trądzik niejednokrotnie pozwalają zwalczyć zabiegi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Najczęściej stosuje się peelingi, ale także zabiegi z użyciem kwasów, które wykazują silne właściwości lecznicze. Pielęgnacja cery trądzikowej powinna obejmować jej staranne oczyszczenie, co przyczynia się do ograniczenia ilości wydzielanego sebum. Pozwala to na odetkanie porów i zapobiega namnażaniu się bakterii. Wyrównanie kolorytu i wygładzenie skóry poprawia również wygląd skóry, który trądzik zdecydowanie pogarsza. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cera staje się jaśniejsza, a blizny zostają spłycone. Wyróżniamy różne odmiany trądziku. Może przyjmować różne postacie: zaskórników, grudek i krostek. W przypadku zaawansowanej choroby leczenie objawowe może okazać się niewystarczające i wymaga włączenia farmakologii. W tym celu należy zasięgnąć konsultacji dermatologa.