Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 13 sierpień 2018 08:16

Jak zwalczyć trądzik?

Trądzik to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry. Dotyka osoby w każdym wieku i przybiera różne stopnie nasilenia. Niejednokrotnie walka z tym schorzeniem trwa latami, jednak podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej.

 

Wiele osób zaniedbuje codzienną pielęgnację skóry, co sprawia, że zmiany trądzikowe zwiększają się, co wygląda jeszcze bardziej nieestetycznie. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu twarzy i wyborze preparatów przeznaczonych do skóry trądzikowej. Należy również pamiętać o wykonaniu dokładnego demakijażu przed pójściem spać. Trądzik jest dolegliwością, której sprzyja obecność wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ważna jest również odpowiednia dieta i spożywanie dużej ilości wody. Trądzik to choroba, z którą walka niejednokrotnie wymaga dużo cierpliwości i czasu, a kluczem do sukcesu jest regularna pielęgnacja. Preparaty na trądzik zawierają w swoim składzie witaminę A i różnego rodzaju kwasy takie jak: salicylowy, pirogronowy i glikolowy. Wspomagają one proces złuszczania martwej warstwy naskórka i wygładzają jego powierzchnię, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Trądzik niejednokrotnie pozwalają zwalczyć zabiegi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Najczęściej stosuje się peelingi, ale także zabiegi z użyciem kwasów, które wykazują silne właściwości lecznicze. Pielęgnacja cery trądzikowej powinna obejmować jej staranne oczyszczenie, co przyczynia się do ograniczenia ilości wydzielanego sebum. Pozwala to na odetkanie porów i zapobiega namnażaniu się bakterii. Wyrównanie kolorytu i wygładzenie skóry poprawia również wygląd skóry, który trądzik zdecydowanie pogarsza. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cera staje się jaśniejsza, a blizny zostają spłycone. Wyróżniamy różne odmiany trądziku. Może przyjmować różne postacie: zaskórników, grudek i krostek. W przypadku zaawansowanej choroby leczenie objawowe może okazać się niewystarczające i wymaga włączenia farmakologii. W tym celu należy zasięgnąć konsultacji dermatologa.

 

Czytany 224 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?