wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 15 czerwiec 2021 12:47

Jak regenerować skórę po opalaniu

Skóra po opalaniu Skóra po opalaniu

Nadmierne opalanie to błąd, bo prowadzi do uszkodzeń skóry, które trudno jest naprawić. Ekspozycja na słońce jest wskazana. Wprawdzie również niekorzystnie wpływa na skórę, ale szkody powstające w jej wyniku można szybko zneutralizować.

Opalanie się przyspiesza proces starzenia się skóry. Pod wpływem promieniowania UVA uszkodzone zostają włókna kolagenowe, a tym samym nasza skóra traci stabilizację. W bardzo szybkim tempie staje się wysuszona i wiotka. Pod wpływem promieniowania UVB zyskujemy wprawdzie piękną opaleniznę dzięki stymulacji melaniny, ale degradacji ulega DNA komórek, a to sprzyja powstawaniu nowotworów.

Mimo strat, jakie ponosimy w wyniku opalania, nie możemy zupełnie unikać ekspozycji na słońce. Jest nam ono potrzebne choćby do syntezy witaminy D. W tym celu nie musimy opalać się godzinami. Wystarczy 15 minut na słońcu między godziną 10 a 15 od kwietnia do września przy ekspozycji około 20% ciała. Dla wielu z nas te 15 minut to za mało. Bo lubimy słońce, lubimy się w nim wygrzewać. Pamiętajmy jednak, największą naszą ochroną jest zdrowy rozsądek. Jeśli chcemy być na słońcu nieco dłużej, koniecznie smarujmy się kremami z wysokimi filtrami. Po godzinie jednak i tak lepiej schować się w cień, a po każdej słonecznej kąpieli sięgnąć po kosmetyki, które zminimalizują szkody powstałe w wyniku promieniowania UVA oraz UVB.

Regeneracja i nawilżanie

Nawet jeżeli opalaliśmy się pół godziny i daleko nam do słonecznych poparzeń, nie lekceważmy działania słońca. Opaleniznę widać od razu po opalaniu i to gołym okiem, szkody wyrządzone przez promieniowanie zobaczymy dużo później. Gdy mając lat 40, będziemy wyglądać na 45. Dlatego, po każdej kąpieli słonecznej, nawet tej trzydziestominutowej, wklepujmy w twarz i ciało nawilżająco-kojące preparaty, które zahamują utratę wody z naskórka i wzmocnią jego stabilność.

Znanym składnikiem wspomagającym skórę po opalaniu jest aloes. To bomba pełna witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację podrażnionej skóry. Zawiera lupeol, silny antyoksydant, który przeciwwdziała procesom starzenia się, a także silnie nawilżające glikozydy i acemannan. Gwarantowane wytchnienie przyniesie skórze YASUMI Aloe Vera Gel.

YASUMI Aloe Vera Gel

YASUMI Aloe Vera Gel

To łagodząco-nawilżający żel z aloesu do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, aż ugasimy pragnienie skóry. Cena 49 zł/100 ml.

 

Innym świetnym preparatem naprawczym będzie YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30.

YASUMI Calm&Protect Cream

YASUMI Calm&Protect Cream

Zawiera aloes i allantoinę oraz witaminę E i olej jojoba. Efektywnie nawilża, koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a wysoki filtr dodatkowo chroni przed słońcem. Krem jest polecany po intensywnych kąpielach słonecznych, ale też po depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, zabiegach z kwasami. Cena 49 zł/100 ml.