środa, 24 sierpień 2016 10:20

Jak dbać o skórę po 30. roku życia?

Lirene - Przeciwzmarszczkowe serum napinające na twarz, szyję i dekolt na dzień i na noc Lirene - Przeciwzmarszczkowe serum napinające na twarz, szyję i dekolt na dzień i na noc

Przekroczenie magicznej granicy wieku 30 lat to dla kobiety wiele zmian na dobre. Stajemy się pewniejsze siebie, piękniejsze, nasza uroda bije pełnym blaskiem. Jednak, aby na jak najdłużej zachować piękną, gładką skórę należy o nią odpowiednio dbać. Dlatego, jeśli do tej pory nie zaczęłaś kuracji przeciwzmarszczkowej, to 30. urodziny, to najwyższy czas, aby ją zacząć.


Skóra po 30. roku życia zaczyna szybciej tracić elastyczność. Włókna kolagenowe słabną i zmniejsza się poziom elastyny w tkankach skórnych. Dlatego warto wybierać kosmetyki, które będą pobudzały regenerację komórek oraz proces produkcji kolagenu. Warto też pamiętać o składnikach odżywczych, a także tych, które będą chroniły skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kosmetyki do cery 30+ powinny zawierać zatem takie składniki jak: witaminy młodości, czyli witaminy A, C, E oraz niektóre witaminy z grupy B. Wiele kremów wzbogacanych jest także koenzymami, które wspomagają regenerację naskórka i wnikają głębiej niż inne składniki, znacznie poprawiając wygląd skóry. Oprócz regeneracji i odżywienia bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Dlatego warto sięgać po kosmetyki wzbogacone olejami naturalnymi, które oprócz tego, że dobrze nawilżają skórę, tworzą na niej film ochronny.

 

Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej do pielęgnacji cery 30+? Podstawia są oczywiście dobrze dobrane do rodzaju cery kremy na dzień i na noc. Oprócz tego warto wybrać również serum. Kosmetyki tego typu działają o wiele intensywniej niż kremy, dlatego efekty ich stosowania są szybciej widoczne. Przykładem serum odpowiedniego do pielęgnacji cery 30+ jest produkt z oferty marki Lirene – Przeciwzmarszczkowe serum napinające na twarz, szyję i dekolt.

Po jego zastosowaniu pierwsze zmarszczki są spłycone, a skóra bardziej napięta. Składniki serum pozwalają również na ochronę skóry przed wiotczeniem. Wspomagają również regenerację komórek kolagenowych, które są odpowiedzialne za stosowne napięcie skóry. Istotne jest to, że serum można stosować nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie i szyi, gdzie skóra jest delikatniejsza i szybciej traci jędrność.