środa, czerwiec 07, 2023
piątek, 17 kwiecień 2015 18:16

Dove - codzienny rytuał piękna dla Twojej skóry

Każda kobieta pragnie czuć się piękna. Każda ma swój sprawdzony sposób na kuszący makijaż – podkreślone usta i oczy. Jednak w przypadku skóry wszystkie kobiety są wiedzą czego potrzebują. Piękna skóra? To proste – czysta, pełna blasku, gładka i miękka. Dokładnie taka, jak po ulubionym zabiegu w SPA lub po rytuale piękna Dove. Dzięki wyjątkowej formule kostki myjącej Dove, teraz każda kobieta może odkryć prawdziwe piękno swojej skóry. W domowym zaciszu łazienki sprawić sobie chwilę przyjemności z Dove.

Kobiety na całym świecie uwielbiają dbać o urodę i podkreślać swoje piękno. Każdego dnia nakładają na twarz niezliczoną ilość kosmetyków. Na początek maseczki, serum, kremy i olejki. W ślad za nimi podążają bazy i kosmetyki kolorowe – pudry, cienie, pomadki. Jeśli do tego wszystkiego dodamy zanieczyszczenia środowiskowe takie jak: kurz, pył i naturalne sebum produkowane przez skórę, mamy gotowy pełen obraz
tego, z czym cera przeciętnej kobiety zmaga się każdego dnia.

Po kilkunastu godzinach ta bogata mieszanina może zatykać ujścia gruczołów, stanowiąc źródło podrażnień, czy być pożywką dla bakterii i sprzyjać rozwojowi infekcji.
Jak w tej sytuacji „zachować twarz” i nie narażać się na problemy ze skórą? Wystarczy pamiętać, że kluczem do pięknej cery jest jej oczyszczanie. Usunięcie z powierzchni skóry makijażu i zanieczyszczeń, nie tylko przygotowuje cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, ale także pozwala skórze odetchnąć. A zatem oczyszczanie to podstawa!

Piękna skóra = czysta skóra

Jest wiele sposobów oczyszczania skóry, ale dla większości osób uczucie czystości i odświeżenia zapewnia mycie twarzy przy użyciu wody.
Jednak sama woda nie wystarczy. Dlatego dla zachowania dobrej kondycji skóry jest istotne to, po jaki produkt sięgniemy. Odpowiedź jest prosta – zwykłe mydło! Wybór niestety nie najlepszy dla naszej skóry. Dermatolodzy podkreślają, że pielęgnacja skóry przy użyciu zwykłego mydła może powodować znaczne przesuszenie i podrażnienie skóry. Wszystko za sprawą ich składu, bogatego w silne substancje myjące, które dość agresywnie działając na powierzchni skóry usuwają zanieczyszczenia, jednocześnie wymywają naturalne lipidy z naskórka. Ponadto zwykłe mydła mają także silnie zasadowe pH, niekorzystne dla naszej skóry, co powoduje zaburzenie lekko kwaśnego odczynu skóry, upośledzając jej właściwości obronne.

93% Polek zamieniło swój produkt do codziennego mycia twarzy na Kostkę myjącą Dove!*

Bezpieczną alternatywą jest nowa kostka myjąca Dove. Jest to wyjątkowy kosmetyk o skutecznym i delikatnym działaniu, zawierający unikalną formułę DEFI – innowacyjną technologię łączącą ultradelikatne składniki myjące oraz lipidy, analogiczne do tych naturalnie występujących w strukturze skóry. Dzięki zastosowaniu formuły DEFI kostka Dove doskonale oczyszcza skórę i jednocześnie pozwala zredukować wymywanie lipidów z naskórka, a zawarte w DEFI cząsteczki lipidowe zapewniają regenerację płaszcza lipidowego skóry. Kostka myjąca Dove ze względu na łagodne działanie i skuteczne oczyszczanie jest polecana także do oczyszczania skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Ponadto kostka Dove zawiera ¼ kremu, dlatego w trakcie mycia dodatkowo dostarcza aktywnych składników zwiększających nawilżenie skóry. Dzięki temu wzrasta zdolność do zatrzymywania wody w naskórku, a skóra staje się bardziej gładka, elastyczna i pełna blasku. Nawet osoby z cerą naczynkową czy trądzikową, znajdą odpowiednią dla siebie kostkę - np. Dove Pure&Sensitive, która nie zawiera substancji zapachowych i co ważne jest hipoalergiczna.

Codzienny rytuał piękna Dove
Codzienne mycie twarzy to dla wielu osób rytuał każdego poranka i wieczora. Czynność dość prozaiczna, niejednokrotnie wykonywana odruchowo. Teraz z Dove pora na zmianę! Pielęgnację, która dba o ciało i zmysły, zapewniając chwilę przyjemności, która rano wprawi nas w dobry nastrój, a wieczorem wyciszy po dniu pełnym wyzwań. Kremowa, obfita i miękka piana, feria wspaniałych zapachów – to sposób na codzienny rytuał piękna Dove. Nowa kostka myjąca tworzy gęstą odżywczą pianę, która nie tylko doskonale oczyszcza, ale i pielęgnuje skórę. Prawdziwą ucztą dla zmysłów są nuty zapachowe różnorodnych wersji kostki Dove. Kompozycja masła shea i wanilii doskonale wyciszy i zrelaksuje przy wieczornym demakijażu. Połączenie niebieskiej figi i owocu pomarańczy zadziała regenerująco i stymulująco, a porcję orzeźwienia i energii o poranku zapewni duet ogórka i zielonej herbaty. Czysta skóra i porcja przyjemności gwarantowane.

Polki pokochały kostkę myjącą Dove
99% Polek, które miały okazję przekonać się na własnej skórze jak działa kostka myjąca Dove poleciłoby ją swojej przyjaciółce. Dlaczego? Przede wszystkim za skuteczne działanie. Aż 96% respondentek przyznało, że skóra po zastosowaniu kostki Dove była dobrze oczyszczona, bardziej miękka i gładka. Przyjemne uczucie nawilżenia dostrzegło ponad 93% badanych. Dla Polek nie bez znaczenia jest również fakt, że kostka Dove jest niezwykle delikatna - 99% kobiet podkreśliło, że kosmetyk nie podrażnia skóry.

Ekspertyza Dove - są mydła i jest kostka myjąca Dove
Kostka myjąca Dove nie jest mydłem. To wyjątkowy kosmetyk myjący, zawierający łagodny surfaktant: izotionian oleju kokosowego, któryw połączeniu z cząsteczkami kwasów tłuszczowych tworzy molekuły DEFI (Directly Esterified Fatty Isethionate). To innowacyjna technologia pozwalająca na skuteczne oczyszczanie skóry, bez naruszania równowagi lipidowej naskórka. Dodatkowo zawarte w kostce myjącej Dove kwasy tłuszczowe pomagają uzupełnić fizjologiczne lipidy naskórka i zregenerować ochronny płaszcz lipidowy już w trakcie mycia. Neutralne pH zapewnia prawidłowy odczyn powierzchni skóry, gwarantujący jej zdrowe funkcjonowanie.

 

Zdaniem dr Moniki Serafin:
Zastosowanie w codziennej pielęgnacji kostki myjącej Dove z technologią DEFI i kompleksem składników nawilżających (1/4 kremu nawilżającego) w widoczny sposób przyczynia się do poprawy wyglądu skóry, poprzez ograniczenie podrażnień spowodowanych codziennym oczyszczaniem. Jej wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania dowiedziono w badaniach. W porównaniu z emulsjami myjącymi kostka Dove znacznie lepiej oczyszcza skórę z pozostałości makijażu, skutecznie usuwając kosmetyki kolorowe, po które najczęściej sięgają kobiety - fluidy czy pomadki. Ponadto, badania tolerancji produktu potwierdziły, że kostka myjąca Dove,zawierająca bardzo łagodne syntetyczne substancje powierzchniowo czynne, jest bezpieczna do zmywania bardzo wrażliwych okolic oczu.