czwartek, 09 kwiecień 2020 14:59

Dezynfekcja rąk – łatwy sposób, by uniknąć trudnych dolegliwości

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia jest higiena. W sklepach wybór artykułów higienicznych jest tak szeroki, że łatwo znaleźć produkty przydatne w każdej sytuacji. 

Takie towary jak mydło, nawilżane chusteczki czy preparat do dezynfekcji rąk oferowane są przez wielu dostawców, a opakowanie każdego produktu jest pełne informacji o jego właściwościach.

Podstawowe zasady czystości są także przekazywane w szkołach i domach rodzinnych. Również w mediach i w miejscach publicznych łatwo spotkać się z informacjami i instrukcjami na ten temat. Warto jednak zastanowić się, czy produkt, który kupujemy, rzeczywiście spełnia najwyższe standardy jakości. Na co zwracać uwagę, by nie pogubić się w szeregu informacji na opakowaniach preparatów do dezynfekcji rąk i innych artykułów higienicznych?

Najważniejsze właściwości środków do rąk

Dezynfekcja to działanie za pomocą środków chemicznych mające na celu niszczenie mikroorganizmów oraz ich form przetrwalnikowych, które mogą się rozwinąć w mikroorganizmy. Aby ten proces był skuteczny, niezbędne są odpowiednie substancje chemiczne, które posiadają właściwości dezynfekujące. W większości środków do dezynfekcji rąk wykorzystuje się alkohol. Jego wysokie stężenie pozwala na odkażenie bez użycia wody, dzięki czemu taki preparat do dezynfekcji rąk jest funkcjonalny i wygodny w użyciu. Nie bez znaczenia pozostaje forma, w jakiej występuje produkt. Najczęściej są to żele. To praktyczne rozwiązanie, sprawdzające się w wielu sytuacjach. Dzięki temu, że często są dostępne w małych opakowaniach, jest to częsty wybór dla podróżujących. Można również spotkać się z chusteczkami nasączonymi środkiem do dezynfekcji. Najczęściej jednak są to płyny o różnej konsystencji. Ich gęstość zależy od stężenia alkoholu – im wyższe, tym rzadszy płyn. 

Przydatne na co dzień

Preparat do dezynfekcji rąk, taki jak https://softmm.com.pl/pl/c/Preparaty-do-dezynfekcji-rak/123 to podstawowy artykuł, który powinien znaleźć się w torebce każdej kobiety i kieszeni każdego mężczyzny. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, w których nie mamy możliwości skorzystania z łazienki i umycia rąk wodą z mydłem – praca, szkoła, komunikacja miejska. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, taka pozornie mało istotna praktyka, jak dezynfekcja rąk po kontakcie z innymi osobami i przedmiotami, może uchronić przed drobnoustrojami wywołującymi nieprzyjemne choroby. Zważając na szeroki wybór tego rodzaju produktów codziennego użytku, jaki oferuje niemal każdy sklep, nietrudno znaleźć właściwy produkt w odpowiadającej nam formie.