sobota, czerwiec 15, 2024
wtorek, 25 lipiec 2023 19:13

Delikatne i bezpieczne kosmetyki z polskich Uzdrowisk Grupy PGU

Delikatne i bezpieczne kosmetyki Delikatne i bezpieczne kosmetyki pixabay

Uzdrowiska Grupy PGU obfitują w dobroczynne składniki naturalne, które wykorzystywane są w balneologicznych zabiegach leczniczych. Do najpopularniejszych surowców należą borowina nazywana „czarnym złotem” oraz solanka wydobywane przez Uzdrowisko Połczyn. Cudowne właściwości surowców doceniają także miłośnicy naturalnych produktów kosmetycznych. Poszukujesz pielęgnacji, która czerpie inspiracje prosto od Matki Ziemi? Sprawdź, jak uzdrowiskowa marka kosmetyków TERRA korzysta z polskich darów natury, oferując skórze to, co najlepsze!

 

Delikatność i bezpieczeństwo   

Kosmetyki TERRA powstają z myślą o osobach poszukujących łagodnych produktów kosmetycznych do codziennej pielęgnacji. Impulsem do stworzenia wyjątkowych serii było wykorzystanie najcenniejszych skarbów ziemi, które od wielu lat stosowanie są w sprawdzonych terapiach uzdrowiskowych. Właśnie z tego powodu w składach kosmetyków znajdziemy organiczny torf borowinowy, wody solankowe i mineralne oraz ekstrakt z kory świerkowej. A wszystko po to, by zapewnić skórze pełnię regeneracji. Nasze kosmetyki pozbawione są mocnych i agresywnych składników konserwujących i myjących, które mogą wywołać podrażnienia  oraz alergie skóry.

 

Wyjątkowe właściwości składników naturalnych

Co jednak sprawia, że produkty TERRA, m.in. kremy, balsamy, mydła, olejki, peelingi i kosmetyki kąpielowe to propozycje, obok których nie można przejść obojętnie? Jednym z powodów jest połczyńska borowina, wydobywana w Uzdrowisku Połczyn, w samym sercu Pojezierza Drawskiego. Składnik ten, stosowany w odnowie biologicznej, odżywia i dotlenia komórki oraz wspomaga ukrwienie skóry ciała, co sprawia, że staje się ona jędrna i elastyczna. Nie bez powodu nazywany jest on “czarnym złotem”.

Uzdrowiskowe kosmetyki TERRA bazują również na połczyńskich solankach, z 8-procentowym stężeniem składników mineralnych, które redukują podrażnienia skórne podczas kąpieli z ich zastosowaniem. Pierwiastki tj. sód, wapń, magnez, jod, a także chlorki i siarczany wspierają pełen relaks w domowym spa i doskonale inhalują drogi oddechowe.                                                                                                                                                                                   

Wyjątkowym towarzyszem rytuałów kąpielowych, prosto z Uzdrowiska Świeradów, jest także ekstrakt z kory świerkowej, który potrafi zamienić łazienkę w prawdziwą świątynię relaksu. Ekstrakt nie tylko pięknie pachnie i regeneruje komórki skóry, łagodzi podrażnienia skóry, ale także uspokaja, koi zmysły oraz zmniejsza codzienne napięcie i stres.

Jeśli jednak zależy Ci na ochronie skóry twarzy i ciała przed przesuszeniem i podrażnieniami, z pomocą przychodzi linia kosmetyków TERRA z Uzdrowiska Cieplice. Zawarta w nich cieplicka woda termalna, wydobywana u stóp Karkonoszy, wspomaga przede wszystkim osoby ze skórą wrażliwą, których naskórek wymaga szybkiej regeneracji i pełnego nawilżenia.

 

Po odnowę biologiczną do uzdrowiska

Uzdrowiska Grupy PGU  to ciekawe i znane miejsca, w których nie brakuje kosmetycznych inspiracji i doskonałej oferty prozdrowotnej.

Uzdrowisko Połczyn to wyjątkowy kompleks SPA, zlokalizowany nad rzeką Drawą, nieopodal Doliny Pięciu Jezior.

Uzdrowisko Świeradów kusi bliskością urokliwych Gór Izerskich i obecnością leczniczych wód radonowych, dzięki którym zyskało miano “Doliny Młodości”.

Uzdrowisko Cieplice to najstarsze uzdrowisko w Polsce, w którym drzemią legendy z krainy Ducha Gór - Karkonosza.

Chcesz poznać je wszystkie? Odwiedź polskie zdroje już teraz i poznaj ich doskonałe składniki naturalne zawarte w uzdrowiskowych kosmetykach TERRA dostępnych na kosmetyki-terra.pl.