wtorek, 13 luty 2018 17:13

Cera naczynkowa

Jeśli masz cerę naczynkową, to doskonale wiesz, jak bardzo trzeba o nią dbać. Charakteryzuje się pękającymi naczyniami krwionośnymi, które są bardzo płytko pod skórą. Oprócz tego może pojawiać się rumień oraz znikające lub trwałe zaczerwienienia, które nieleczone prowadzą często do trądziku różowatego.

Cera naczynkowa jest niezwykle wrażliwa, cienka i niezmiernie mocno reaguje na wiele bodźców, szczególnie temperatury, wiatru, promieni UV. Nie służy jej więc przebywanie w saunie, wylegiwanie się na plaży czy długie spacery w mroźne dni bez grubej warstwy kremu ochronnego. Rozszerzające się bardzo szybko naczynia włosowate na twarzy, to skutek nie tylko genów i hormonów czy karnacji. To także objaw złej diety, stresu, picia alkoholu, dużych emocji i skoków ciśnienia. Jeśli masz płytkie unaczynienie, to musisz pamiętać, że na Ciebie szczególnie źle działają takie właśnie czynniki. Trzeba je znacznie ograniczać, aby nie dopuścić do nadmiernego zaczerwienienia skóry i innych problemów z nią związanych.

Co warto robić, aby sobie pomóc? Przede wszystkim skorzystać z kilku zabiegów w salonach odnowy biologicznej. Bardzo dobrze sprawdza się tu drenaż limfatyczny, jonoforeza, lampa solux czy fototermoliza. Drugim ważnym krokiem do poprawy wyglądu cery naczyniowej jest odpowiednia higiena kosmetyczna – czyli zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami oraz smarowanie preparatami o właściwościach kojących i nawilżających. Następnie musisz zadbać o uelastycznienie naczyniek, poprzez stosowanie odpowiedniego typu kremów, zwierających w sobie m.in. wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego, zieloną glinkę, algi morskie, arnikę, krzem oraz witaminę C i A. Uważaj natomiast na kosmetyki zawierające w swoim składzie miętę, alkohol, olejek eukaliptusowy czy kwasy AHA i BHA.

Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta przy takich problemach skórnych. Jeśli istnieje taka możliwość, ogranicz czerwone wino, ostre przyprawy i gorące napoje – kawę czy herbatę. Warto natomiast wzbogacić swoje posiłki o owoce i warzywa, ograniczyć słodycze i tłuszcze zwierzęce. Bardzo dobrze działa natomiast czerwona i biała kapusta oraz ziołowe herbatki np. ze skrzypu czy dziurawca.

Jeśli martwisz się, że naczynka są zbyt widoczne na Twojej twarzy, zastosuj też odpowiednie kosmetyki do makijażu. Obecnie w dobrych drogeriach czy aptekach znajdziesz preparaty z dodatkiem glinki i zielonego barwinka o dobrych właściwościach kryjących. Możesz zastosować także zieloną bazę pod makijaż, która w pewnym stopniu zniweluje zaczerwieniania. Fluid także musi być bardzo dobrze kryjący. Warto zainteresować się także serią kosmetyków do cery z przebarwieniami. Wśród nich znajdziesz również wiele takich preparatów, które poradzą zasobie także z cerą naczynkową.