Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 22 czerwiec 2017 09:49

Testujemy: Dermedic Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia

Dermedic - Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia Dermedic - Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia

Lato skłania nas do częstszego zażywania kąpieli słonecznych. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo korzystne dla nas i dla naszych dzieci. Pozwala na dotlenienie organizmu, a także przyczynia się do lepszej produkcji witaminy D w organizmie. Jest to bardzo ważne, gdyż witamina D jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów.

Jednak, aby w pełni cieszyć się z przebywania na słońcu i czerpać z tego same korzyści, należy odpowiednio zabezpieczyć skórę. Szczególnie istotne jest dbanie o wrażliwą skórę dziecka.

 

Jak dbać o skórę dziecka w słoneczne dni?

Skóra dziecka rozwija się powoli, dlatego nie ma w pełni wykształconego systemu ochronnego. W słoneczne dni należy chronić delikatną skórę dziecka przed ewentualnymi poparzeniami słonecznymi. Dzieci powinny być ubrane lekko, w ubrania przewiewne, wykonane z lekkich, naturalnych materiałów. To zapobiegnie również przegrzaniu organizmu, przepoceniu się i postaniu potówek czy innych problemów ze skórą. Odkryte części ciała należy zabezpieczyć poprzez stosowanie preparatów zawierających filtry przeciwsłoneczne. Do pielęgnacji skóry dziecka należy wykorzystywać preparaty tworzone specjalnie dla dzieci, z wysokimi filtrami – nawet do 50 SPF. Przykładem takiego produktu jest jedna z propozycji od marki Dermedic – Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1 miesiąca życia. Ten krem jest na tyle delikatny, że można go stosować już u dzieci, które skończyły pierwszy miesiąc życia.

Produkt zawiera w sobie filtry mineralne, a także witaminę E, która dba o ochronę skóry i jej odpowiednie nawilżenie. Pozostałe składniki są równie delikatne dla skóry dziecka. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim oliwę z oliwek, a także olej lniany.

To, co wyróżnia produkt, na tle innych kremów chroniących przed słońcem, to Aqua-proVita D3, który pod wpływem promieniowania UV zmienia się w witaminę D3.

Jak należy stosować krem chroniący przed słońcem?

Krem należy nanieść na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Aplikację kosmetyku należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Jeżeli dziecko bawi się w wodzie, kosmetyk należy nakładać częściej. 

Czytany 468 razy

Artykuły powiązane

 • Spacer z niemowlęciem zimową porą Spacer z niemowlęciem zimową porą

  Jak dbać o skórę niemowląt zimą? Pamiętajmy, że panujące warunki panujące najbardziej dokuczają najmłodszym. Ich delikatna skóra bardzo źle znosi ten trudny okres.

 • Wyprawka dla noworodka, czyli co zabrać ze sobą do szpitala? Wyprawka dla noworodka, czyli co zabrać ze sobą do szpitala?

  Wyprawka do szpitala

  Jeszcze kilka chwil temu cieszyłaś się widząc dwie kreski na teście ciążowym, a już nadszedł czas na przygotowanie wyprawki do szpitala! Czas leci bardzo szybko, a Twoja rodzina lada moment powiększy się o nowego członka. Pakowanie rzeczy dla siebie jest o wiele prostsze niż przygotowanie odpowiednich rzeczy dla maluszka. Dlatego, aby pomóc Ci w tym ekscytującym terminie, przygotowaliśmy listę niezbędnych rzeczy, które warto spakować do szpitala.

 • Certyfikat ECOCERT – dlaczego powinny go mieć produkty dla dzieci? Certyfikat ECOCERT – dlaczego powinny go mieć produkty dla dzieci?

  Przy wyborze kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych warto kierować się przede wszystkim ich jakością. Najlepszym wyborem dla dzieci już od pierwszego dnia życia będą ekologiczne kosmetyki naturalne z certyfikatem ECOCERT.

 • Niezbędnik na plażę Niezbędnik na plażę

  Lato i wakacje w pełni. Odpoczynek na plaży i orzeźwiająca kąpiel w morzu wspaniale zregenerują siły. Mogą też niestety stać się przyczyną problemów. Jak temu zapobiec?

 • Kosmetyczka małej damy Kosmetyczka małej damy

  Kobiety lubią kosmetyki. Te małe również lubią posiadać własną kosmetyczkę. Co powinno się w niej znaleźć, zwłaszcza latem?