Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 czerwiec 2017 09:49

Testujemy: Dermedic Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia

Dermedic - Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia Dermedic - Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1. miesiąca życia

Lato skłania nas do częstszego zażywania kąpieli słonecznych. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo korzystne dla nas i dla naszych dzieci. Pozwala na dotlenienie organizmu, a także przyczynia się do lepszej produkcji witaminy D w organizmie. Jest to bardzo ważne, gdyż witamina D jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów.

Jednak, aby w pełni cieszyć się z przebywania na słońcu i czerpać z tego same korzyści, należy odpowiednio zabezpieczyć skórę. Szczególnie istotne jest dbanie o wrażliwą skórę dziecka.

 

Jak dbać o skórę dziecka w słoneczne dni?

Skóra dziecka rozwija się powoli, dlatego nie ma w pełni wykształconego systemu ochronnego. W słoneczne dni należy chronić delikatną skórę dziecka przed ewentualnymi poparzeniami słonecznymi. Dzieci powinny być ubrane lekko, w ubrania przewiewne, wykonane z lekkich, naturalnych materiałów. To zapobiegnie również przegrzaniu organizmu, przepoceniu się i postaniu potówek czy innych problemów ze skórą. Odkryte części ciała należy zabezpieczyć poprzez stosowanie preparatów zawierających filtry przeciwsłoneczne. Do pielęgnacji skóry dziecka należy wykorzystywać preparaty tworzone specjalnie dla dzieci, z wysokimi filtrami – nawet do 50 SPF. Przykładem takiego produktu jest jedna z propozycji od marki Dermedic – Krem ochronny SPF 50 do twarzy od 1 miesiąca życia. Ten krem jest na tyle delikatny, że można go stosować już u dzieci, które skończyły pierwszy miesiąc życia.

Produkt zawiera w sobie filtry mineralne, a także witaminę E, która dba o ochronę skóry i jej odpowiednie nawilżenie. Pozostałe składniki są równie delikatne dla skóry dziecka. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim oliwę z oliwek, a także olej lniany.

To, co wyróżnia produkt, na tle innych kremów chroniących przed słońcem, to Aqua-proVita D3, który pod wpływem promieniowania UV zmienia się w witaminę D3.

Jak należy stosować krem chroniący przed słońcem?

Krem należy nanieść na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Aplikację kosmetyku należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Jeżeli dziecko bawi się w wodzie, kosmetyk należy nakładać częściej. 

Czytany 447 razy

Artykuły powiązane

 • Niezbędnik na plażę Niezbędnik na plażę

  Lato i wakacje w pełni. Odpoczynek na plaży i orzeźwiająca kąpiel w morzu wspaniale zregenerują siły. Mogą też niestety stać się przyczyną problemów. Jak temu zapobiec?

 • Kosmetyczka małej damy Kosmetyczka małej damy

  Kobiety lubią kosmetyki. Te małe również lubią posiadać własną kosmetyczkę. Co powinno się w niej znaleźć, zwłaszcza latem?

 • Kosmetyczka dla maluszka Kosmetyczka dla maluszka

  Przed nami wiosenne wyjazdy weekendowe za miasto. Raptem kilka dni poza domem, a lista niezbędnych rzeczy bardzo długa. Zabierz tylko to co niezbędne, a kosmetyki – najlepiej w mniejszych, poręcznych opakowaniach.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.