poniedziałek, 20 lipiec 2015 13:32

Niemowlak podczas upałów

Za oknem 30°C w cieniu, jesteś zmęczona upałem, a Twoje niemowlę płacze. Jemu też jest ciepło, w dodatku musi leżeć w pieluszce. Co zrobić, żeby poczuło się choć trochę lepiej?


Nie przegrzewaj dziecka dodatkowymi ubrankami. Jemu też jest ciepło, poza tym skóra ukryta pod pieluszką jest szczególnie narażona na podrażnienia i odparzenia. Podpowiadamy jak pielęgnować delikatną skórę niemowlaka w upalne dni:

-Wydłużaj chwile bez pieluszki, gdyż nawet najlepsza i przewiewna w pewnym stopniu utrudnia skórze oddychanie.

-Regularnie zmieniaj pieluchę – nie czekaj aż pielucha zacznie zdradzać oznaki przepełnienia. Przewijaj dziecko nawet po małym siusiu.

-Zanim założysz dziecku pieluszkę posmaruj pupę dowolną oliwką Skarbu Matki (cena ok. 9-15 zł).

-Stosuj puder dla niemowląt i dzieci. Możesz go używać zamiast oliwki. To idealny kosmetyk zarówno do ochrony skóry pośladków jak i fałdów skórnych oraz pachwin. Puder wchłania nadmiar wilgoci, zapobiega odparzeniom, a zawarty tlenek cynku działa leczniczo, łagodzi i koi podrażnienia (cena ok. 8 zł).

-W razie pojawienia się krostek czy zaczerwienienia koniecznie zastosuj krem Zdrowa Pupka – działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przyspiesza gojenie (cena ok. 15 zł).

-Dbaj o higienę! – kąp dziecko codziennie

-Nie pozwól, żeby dziecko odwodniło się – oprócz pokarmu podawaj mu również do picia wodę