Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 13 czerwiec 2017 10:22

Bezpieczne opalanie najmłodszych

Lirene - Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej SPF 30 Lirene - Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej SPF 30

Większość osób dorosłych doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest unikanie szkodliwego działania promieni słonecznych. Tym bardziej, jeśli mamy na myśli najbardziej bezbronną skórę, czyli skórę małego dziecka.

Jak chronić skórę dziecka przed szkodliwym działaniem słońca?

 Ogromnym niebezpieczeństwem dla każdego człowieka są poparzenia słoneczne oraz nowotwory skóry, które powstają w wyniku działania szkodliwych promieni słonecznych. Warto wiedzieć, że skóra dziecka posiada jeszcze mniejszą zdolność do obrony niż skóra osoby dorosłej. Dlatego w przypadku małych dzieci, każde, nawet tylko kilkuminutowe wyjście na spacer, powinno być poprzedzone zabezpieczeniem skóry kosmetykiem z filtrem przeciwsłonecznym.

Jednym z najbardziej zalecanych preparatów jest Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej marki Lirene. Kosmetyk zapewnia ochronę SPF 30. Ma przyjemną konsystencję, bardzo delikatną i bezpieczną dla skóry dziecka, słodki zapach gumy balonowej, dzięki czemu dzieci chętnie poddają się zabiegowi nakładania pianki oraz jest bogaty w składniki o dobroczynnym działaniu na naskórek.

W piance znajdują się substancje nawilżające i zmiękczające skórę oraz zapobiegające utracie wody. Stosowanie pianki pozwala uniknąć przesuszenia naskórka, które bardzo często pojawia się w lecie. Kosmetyk skutecznie chroni przed poparzeniami słonecznymi oraz zabezpiecza ciało przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Idealnie spisuje się jako kosmetyk przeciwsłoneczny na co dzień, a także jako produkt do stosowania na wakacjach, ponieważ ma właściwości wodoodporne.

Czytany 370 razy

Artykuły powiązane

 • Specjalistyczna dermoochrona na lato Specjalistyczna dermoochrona na lato

  Tego lata postaw na specjalistyczną dermoochronę. Wybierz kosmetyk dopasowany do rodzaju Twojej cery i ciesz się piękną pogodą!

 • Kosmetyczka dla maluszka Kosmetyczka dla maluszka

  Przed nami wiosenne wyjazdy weekendowe za miasto. Raptem kilka dni poza domem, a lista niezbędnych rzeczy bardzo długa. Zabierz tylko to co niezbędne, a kosmetyki – najlepiej w mniejszych, poręcznych opakowaniach.

 • Opalanie natryskowe przed wyjazdem na wczasy Opalanie natryskowe przed wyjazdem na wczasy

  Opalanie natryskowe staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Dzieje się tak ze względu na to, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod opalania.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.