wtorek, 13 czerwiec 2017 12:22

Bezpieczne opalanie najmłodszych

Lirene - Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej SPF 30 Lirene - Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej SPF 30

Większość osób dorosłych doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest unikanie szkodliwego działania promieni słonecznych. Tym bardziej, jeśli mamy na myśli najbardziej bezbronną skórę, czyli skórę małego dziecka.

Jak chronić skórę dziecka przed szkodliwym działaniem słońca?

 Ogromnym niebezpieczeństwem dla każdego człowieka są poparzenia słoneczne oraz nowotwory skóry, które powstają w wyniku działania szkodliwych promieni słonecznych. Warto wiedzieć, że skóra dziecka posiada jeszcze mniejszą zdolność do obrony niż skóra osoby dorosłej. Dlatego w przypadku małych dzieci, każde, nawet tylko kilkuminutowe wyjście na spacer, powinno być poprzedzone zabezpieczeniem skóry kosmetykiem z filtrem przeciwsłonecznym.

Jednym z najbardziej zalecanych preparatów jest Pianka chroniąca przed słońcem o zapachu gumy balonowej marki Lirene. Kosmetyk zapewnia ochronę SPF 30. Ma przyjemną konsystencję, bardzo delikatną i bezpieczną dla skóry dziecka, słodki zapach gumy balonowej, dzięki czemu dzieci chętnie poddają się zabiegowi nakładania pianki oraz jest bogaty w składniki o dobroczynnym działaniu na naskórek.

W piance znajdują się substancje nawilżające i zmiękczające skórę oraz zapobiegające utracie wody. Stosowanie pianki pozwala uniknąć przesuszenia naskórka, które bardzo często pojawia się w lecie. Kosmetyk skutecznie chroni przed poparzeniami słonecznymi oraz zabezpiecza ciało przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Idealnie spisuje się jako kosmetyk przeciwsłoneczny na co dzień, a także jako produkt do stosowania na wakacjach, ponieważ ma właściwości wodoodporne.