Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 15 listopad 2016 12:19

Podróż w nieznane

Marka Pixie Cosmetics jest pierwszą firmą produkującą kosmetyki mineralne w Polsce. Jej działalność rozpoczęła się w 2009 roku, a założycielką jest p. Sylwia Jakubek. Z założenia marka miała pobudzać wyobraźnię, być synonimem miejsca pełnego sekretów i tajemnic, które przenosi do tajemniczego świata. Każda z kobiet marzy o miejscu, do którego można uciec od zgiełku i natłoku codziennych obowiązków. O miejscu, w którym możemy dać się ponieść naszej wyobraźni, gdzie nie ma dla nich żadnych barier… Marzenia są po to, by je mieć i tak rozpoczęła się niesamowita podróż w nieznane…

Początki…

Większość rzeczy, która powstaje jest odpowiedzią na nasze potrzeby. Tak też było i w tym przypadku. Doświadczenie i pasja do wizażu i kosmetyków sprawiało, że pani Sylwia, chętnie testowała różnego rodzaju produkty dostępne na rynku kosmetycznym. Bardzo często trzeba było je ściągać z zagranicy. Różnorodność produktów i ich składy sprawiły, że właścicielka wrażliwej cery przepłaciła te eksperymenty pogorszeniem stanu skóry. Wkrótce po tym, okazało się, że na polskim rynku brak jest kosmetyków mineralnych. Kosmetyków, które nie tylko podkreślą w naturalny sposób piękno każdej kobiety, ale też takich, które będą przyjazne skórze i zadbają również o jej aspekt zdrowotny.

Pierwsze kosmetyki mineralne

W tamtym czasie kosmetyki mineralne nie były jeszcze znane na rynku europejskim, dlatego trzeba było ściągnąć je zza oceanu. Wówczas przez ręce pani Sylwii przewinęła się każda popularna marka kosmetyków mineralnych. Testy tego typu kosmetyków wykazały, że cera reaguje na nie w bardzo pozytywny sposób. Ciągle jednak czegoś im brakowało - albo wykończenie nie do końca było takie, jakie być powinno, albo trudno było dobrać odpowiedni odcień do koloru skóry. To były dwa pierwsze bodźce, które sprawiły, że p.Sylwia Jakubek postanowiła stworzyć pierwsze w Polsce kosmetyki mineralne. Jak mówi sama właścicielka „nagle nadszedł taki moment, że pomyślałam - dlaczego nie zrobić czegoś, nad czym mam pełną kontrolę, co działa dokładnie tak, jak chcę. Zaczęłam eksperymentować z różnymi surowcami kosmetycznymi, badać ich wpływ na moją cerę. Dzięki temu, co odkrywałam i czego się nauczyłam, poczułam się dużo lepiej we własnej skórze, która również polubiła moje receptury. Poza tym odczuwałam niewiarygodną przyjemność płynącą z odkrywania nowych przestrzeni w świecie kosmetyków. Wszystkie spostrzeżenia, prototypowe receptury zapisywałam w zeszytach, których stosy wkrótce zaczęły się piętrzyć na półkach. Chciałam stworzyć coś, co pokocha nie tylko moja skóra. Próbkami zaczęłam dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo pozytywne opinie zwrotne były dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji i siłą napędową do dalszych działań. Mój wewnętrzny perfekcjonizm nie pozwalał mi osiąść na laurach i ciągle coś zmieniałam w swoich recepturach, wyłapując wszelkiego rodzaju ciekawostki surowcowe i nowe zestawienia składników. Pomysł na wprowadzenie polskiej marki kosmetyków kolorowych powstał zupełnie spontanicznie i naturalnie rozwijał się z dnia na dzień.”
Zanim jednak pomysł przerodził się w dojrzałą strategię, minęło kilka miesięcy przygotowań i analiz. Priorytetem było stworzenie marki całkowicie naturalnej, pozbawionej konserwantów, a także innych szkodliwych chemicznych dodatków. Ostateczny produkt, który miał trafić w ręce Klientów musiał być dopieszczony w każdym calu. Praca nad niektórymi recepturami trwała nawet 2 lata. W tym czasie ciągle coś ulegało zmianom. Każdy produkt miał oferować coś zupełnie nowego, to on miał fascynować i wyznaczać trendy na polskim rynku kosmetyków mineralnych.

Jak powstają produkty?

Prototypy i wszelkiego rodzaju eksperymentalne receptury, jak i na początku dalej powstają w prywatnym laboratorium. Prace produkcyjne musiały jednak zostać przeniesione do zewnętrznych firm. Wszelkie składy opracowywane są samodzielnie, firma nie korzysta z gotowych formuł.

Innowacyjność

Nowe produkty zawierają innowacyjne surowce. Marka Pixie nie podąża przetartymi szlakami, a sama wytycza nowe, pionierskie zastosowania. Jednym z takich produktów jest puder matujący Mega Matte Kapok Tree Powder. Jeszcze nikt na świecie nie wykorzystał takiego rozwiązania. Wszelkie receptury dostosowywanie są także pod kątem zdrowotnym. Marka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i unikalnych składników, by z ich pomocą osiągać doskonałe rezultaty, które zaskakują swoja niepowtarzalnością.

Naturalna droga do piękna

Wszystkie produkty zawierają wyłącznie naturalne, przyjazne skórze i zdrowiu składniki. Firma nie stosuje talku, parabenów, silikonów, nanocząsteczek, sztucznych barwników i substancji zapachowych, olejów mineralnych, produktów ropopochodnych, składników pochodzenia zwierzęcego.

Każdy detal

Wiemy, że każda kobieta i każda cera jest inna, dlatego marka oferuje bogatą gamę odcieni, uwzględniając potrzeby wszystkich typów kolorystycznych. Pixie Cosmetics dba o najdrobniejszy szczegół, stąd charakteryzuje się najwyższą jakością i dbałością. Piękne opakowania współtworzone są z najbardziej prestiżowymi producentami opakowań z całego świata.


Inspiracją jest bogactwo natury i piękno zaczarowanego świata, pełnego tajemnic.
Chcemy, aby każdy nasz produkt, który oddajemy w Państwa ręce, był tego świadectwem.

Więcej informacji na temat marki i produktów
www.pixiecosmetics.pl

Czytany 619 razy

Artykuły powiązane

 • Postawa udanego makijażu Postawa udanego makijażu

  Nikogo już dzisiaj nie trzeba przekonywać, że przed nałożeniem na paznokcie kolorowego lakieru, warto nanieść na nie bazę, która wyrówna powierzchnię płytki i przedłuży trwałość manicure. Podobnie działa primer pod makijaż – wyrównuje koloryt i powierzchnię skóry, sprawia, że nakładanie właściwego podkładu staje się łatwiejsze, a efekt końcowy − bardziej zbliżony do doskonałości. 

 • Odmładzający olejek do ciała- Orient ze słowiańską nutą Odmładzający olejek do ciała- Orient ze słowiańską nutą

  Marzy nam się takie połączenie składników odmładzających z całego świata, które będziemy mogli mieć codziennie pod ręką? Chcielibyśmy do tego mieć pewność, że taka kompozycja naprawdę działa, nie szkodząc przy okazji naszej skórze? Na szczęście na ten sam pomysł wpadli twórcy nowego Odmładzającego olejku do ciała z serii GoArgan + Truskawka.

 • Dodaj sobie blasku Dodaj sobie blasku

  Promienna cera to sekret szczęśliwych kobiet – wewnętrzna harmonia dodaje blasku również naszej twarzy. Nie zawsze jednak wszystko wygląda tak różowo.

 • Prezent Last Minute? Palety cieni do powiek Prezent Last Minute? Palety cieni do powiek

  Co kupić przyjaciółce, mamie, siostrze, dziewczynie? Jeżeli należymy do grupy tych pomocników Mikołaja, którzy zakupy zrobili już dawno, z pewnością nie mamy z tym problemu.

 • Makijaż Geometric New Year Makijaż Geometric New Year

  Tegoroczny Sylwester powitajmy z geometrycznym makijażem na powiekach od Affect Cosmetics. Trend cut crease to nie nowość w makijażu, ale powraca, przeżywając co jakiś czas swój prawdziwy renesans. Jak żaden inny pozwala podkreślić oko, jeżeli poeksperymentujemy z kolorem i kreską.