sobota, wrzesień 23, 2023
środa, 11 sierpień 2021 21:34

Czy warto stosować naturalne kosmetyki do makijażu?

kosmetyki do makijażu od FaceBoom kosmetyki do makijażu od FaceBoom pixabay

Robiąc makijaż, rzadko zastanawiamy się, jaki wpływ mają kosmetyki upiększające na naszą skórę. Tymczasem ma to ogromne znaczenie.

Nawet najlepsza pielęgnacja nie przyniesie optymalnych rezultatów, jeśli jej działanie będzie torpedowane złej jakości kosmetykami do makijażu. Jak zatem wybrać kosmetyki do makijażu i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki do makijażu?

Kosmetyki do makijażu mają często całodzienny i codzienny wpływ na skórę. Nic więc dziwnego, że ich zły skład może negatywnie wpływać na jej kondycję, a dobrej jakości formuły - regenerować, a nawet odżywiać i nawilżać cerę. SLS-y, PEG-i, parabeny czy oleje mineralne są obecne w wielu kosmetykach do makijażu. Mogą one podrażniać skórę, negatywnie wpływając na jej wygląd i zdrowie. Tymczasem naturalne produkty do makijażu nie tylko nie mają ich w składzie, ale są tak skomponowane, aby optymalnie pielęgnować skórę. Tak! Pielęgnować! Ich upiększająca funkcja jest równie ważna, jak działanie pielęgnacyjne, dlatego naturalne kosmetyki kolorowe nie tylko służą do wykonania makijażu, ale są dla skóry niczym kolejny etap pielęgnacji.

Jakich składników szukać w kosmetykach do makijażu?

Naturalne kosmetyki do makijażu zawierają moc aktywnie działających substancji pochodzenia naturalnego. To przede wszystkim naturalne ekstrakty i oleje roślinne o dedykowanym działaniu. Są wśród nich: 

  • betaina,
  • olej abisyński,
  • olej babassu,
  • olej cacay,
  • ekstrakt z granatu,
  • ekstrakt z hibiskusa.

To oczywiście tylko przykładowe składniki, jakie możemy znaleźć w składach naturalnych kosmetyków do makijażu. Warto jednak pamiętać, że to oleje i ekstrakty roślinne są odpowiedzialne za ich korzystne działanie.

Sprawdź kosmetyki do makijażu od FaceBoom >>

Które naturalne kosmetyki do makijażu warto wybrać?

Szukając kosmetyków do makijażu o naturalnym składzie, warto pamiętać, że najważniejsze są te, które mają całodzienny kontakt z dużą powierzchnią skóry. To właśnie one mają największy wpływ na jej kondycję. Chodzi więc przede wszystkim o bazy i podkłady. Oba te kosmetyki mają kluczowy wpływ zarówno na zdrowie, jak i na wygląd skóry – wpływając na  wyrównanie kolorytu i rozświetlenie. Ich stosowanie sprawia, że pielęgnacja i makijaż stają się jednym. A wszystko za sprawą naturalnych składników, które poprawiają kondycję i wygląd skóry, podkreślając jej piękno i maskując ewentualne niedoskonałości.