Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 17 październik 2019 21:22

Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje!

Zdrowe włosy Zdrowe włosy

Wygląd i kondycja włosów w pewnym stopniu zależą od genów, ale odpowiednia i systematyczna pielęgnacja może znacznie poprawić ich stan. Masz na to wpływ – aby mieć zdrowe i lśniące kosmyki, warto zadbać też o dietę, wybrać odpowiednie zabiegi stylizacyjne, kosmetyki oraz fryzjera. Na wygląd włosów wpływa bowiem wiele czynników. Podpowiadamy, jak o nie zadbać.

Aby cieszyć się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami, wystarczy regularnie o nie dbać. Na stan włosów wpływ mają geny, ale też wiele czynników dodatkowych – jak twoja codzienna dieta, pogoda, stosowane kosmetyki, nawyki z zakresu pielęgnacji, rodzaj szczotki itd. 

Nie każda z nas wie jednak, co to dokładnie oznacza – nie chodzi o ich codzienne mycie i nałożenie na kilka sekund preparatów typu odżywka do włosów. Włosy wymagają cierpliwości, systematyczności i odpowiednich zabiegów. Zadbaj o nie, a odpłacą się z nawiązką! 

Określ rodzaj włosów i skóry

Przede wszystkim określ, jaki masz typ włosów, aby dobrać do nich odpowiednie produkty kosmetyczne. To podstawowy krok, zanim zaczniesz realizować plan pielęgnacyjny. Weź pod uwagę kilka czynników, m.in. grubość i gęstość swoich włosów, porowatość, stopień nawilżenia, a także rodzaj skrętu. Dopiero po wstępnej analizie możesz dobrać rodzaj pielęgnacji. 

Do suchych konieczna będzie nawilżająca odżywka do włosów, maska lub olejki, a do zniszczonych kosmetyki regenerujące, odbudowujące ich strukturę. Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji, dlatego należy do tematu podejść indywidualnie. Znaczenie ma też rodzaj skóry na głowie – może ona być tłusta, mieszana, wrażliwa lub sucha. 

Wyjątkowo problematyczna jest skóra z dolegliwościami, np. łupieżem. Warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki fryzjerskie – takie szampony, odżywki, sera czy maski wyróżniają się wysoką koncentracją cennych składników odżywczych.

Zmień nawyki i napraw błędy z zakresu pielęgnacji 

Brak efektu „wow” oraz słaba kondycja włosów to również wynik niewłaściwej pielęgnacji. Najwyższy czas zmienić nawyki – nawet wysokiej jakości kosmetyki nie pomogą, jeśli nie będą dopasowane do potrzeb twoich włosów. Musisz zatem zacząć od wyeliminowania popełnianych do tej pory błędów. 

Zastanów się, jak często i w jaki sposób je myjesz, jak nakładasz maskę, czy odżywka do włosów ma czas, aby się wchłonąć, jak suszysz i czeszesz włosy itd. Również niewłaściwa koloryzacja, tapirowanie czy stosowanie prostownicy negatywnie na nie wpływa – mocno je niszczy, a regeneracja jest procesem żmudnym i czasochłonnym. Pamiętaj, że każdy etap pielęgnacji i stylizacji ma znaczenie. 

Sprawdzaj kondycję włosów na bieżąco

Warto też obserwować swoje włosy na bieżąco, aby w porę reagować. Wprowadzasz nowy kosmetyk? Sprawdź, jakie są efekty jego działania, czy dostrzegasz różnicę w wyglądzie lub kondycji kosmyków. Wybrana odżywka do włosów cenionej marki może mieć świetny skład, ale twoje włosy mogą na nią nie zareagować. Postaraj się ocenić, czy ich kondycja się zmienia, czy mniej się rozdwajają, są mocniejsze, jaki jest ich przyrost. Podcinaj je regularnie, a także dostarczaj organizmowi wielu substancji odżywczych, aby zachwycały blaskiem.

Czytany 70 razy

Artykuły powiązane

 • Zmywalne farby do włosów Zmywalne farby do włosów

  Wielkim przebojem i jednocześnie przełomem w koloryzacji stała się farba do włosów zmywalna. Kobiety pokochały te preparaty, bo umożliwiają one krótkotrwałe zmiany koloru włosów, a zatem można się bawić i eksperymentować do woli. Ileż to razy wcześniej panie traciły humor po wizycie u fryzjera, gdy okazywało się, że wybrany kolor jednak zdecydowanie im nie pasuje? Koniec z tym. Teraz czas na zmywalną farbę do włosów.

 • Jak pielęgnować włosy farbowane? Jak pielęgnować włosy farbowane?

  Po wyjściu z salonu włosy są piękne, lśniące, pełne koloru i blasku. A po kilkunastu dniach? Jeśli już wtedy zauważasz, że farba płowieje i włosy tracą na uroku, to znak, że pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Podpowiadamy, jak dbać o farbowane włosy.

 • Jaki kolor farby do włosów wybrać? Jaki kolor farby do włosów wybrać?
  farby garnier
  Trendy we fryzjerstwie nieustannie się zmieniają – nie możesz się zdecydować, czy wybrać blond, kasztan, a może odcień miedziany? Zadbane, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Pierwszym krokiem jest jednak dobór odpowiedniego koloru włosów – jak wybrać właściwie? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.
 • Wypadanie włosów?! Powiedz STOP! Wypadanie włosów?! Powiedz STOP!

  Kilka włosów znalezionych na szczotce to jeszcze nie problem. Ale nadmierne wypadanie włosów może być powodem do niepokoju. Utrata włosów najczęściej nie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, bo każdego dnia z cebulek włosowych wyrastają nowe kosmyki.

 • Skóra głowy potrzebuje detoksu?! Skóra głowy potrzebuje detoksu?!

  Coraz więcej uwagi przykładamy do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Powstają kilkuetapowe zabiegi dedykowane, by zadbać o kondycję skóry twarzy i ciała. Ale jest jeden taki obszar ciała, który zdecydowana większość osób zaniedbuje. A chodzi o skórę głowy. Również ona potrzebuje detoksu i troskliwej pielęgnacji!