niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 04 maj 2023 16:57

Manicure japoński. Czym się charakteryzuje i jak go wykonać?

akcesoria do manicure japońskiego akcesoria do manicure japońskiego mat.prasowe

Manicure japoński to hit ostatnich lat w stylizacji paznokci. Jest delikatny, naturalny i stosunkowo szybki w wykonaniu, co sprawia, że dla wielu kobiet stał się praktycznie codziennym wyborem. To świetna alternatywna dla kolorowego manicure hybrydowego, który wiele pań preferuje robić raczej na specjalne okazje. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się manicure japoński, jakie zalety wiążą się z jego noszeniem oraz jakie akcesoria do manicure japońskiego są wykorzystywane do jego tworzenia!

Manicure japoński – czym się charakteryzuje ten sposób stylizacji paznokci?

Manicure japoński to jedna z najbardziej naturalnie wyglądających metod stylizacji paznokci. Z roku na rok jego popularność rośnie. Zwolenniczkami tej metody są głównie kobiety, które preferują naturalnie wyglądające paznokcie oraz poszukują metody, która nie tylko zapewni estetyczny wygląd płytce, ale także odżywi paznokcie oraz sprawi, że urosną zdrowe i długie. Manicure japoński skutecznie udowadnia przy tym, że zadbane paznokcie to nie tylko te pomalowane na wszystkie kolory tęczy, lecz ich piękno może tkwić w naturze. Zadbane paznokcie to przede wszystkim paznokcie o ładnym, zdrowym połysku, estetycznym kształcie i odpowiedniej długości.

Manicure japoński cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kobiet, gdyż świetnie wzmacnia paznokcie, pobudza krążenie krwi pod płytką, co pozytywnie wpływa na jej koloryt, a także pozwala na zapuszczenie dłuższych paznokci tym paniom, których płytka z natury jest cienka, krucha i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Manicure japoński można wykonać w profesjonalnych salonach. Decydując się na stylizację paznokci tą metodą, warto jednak pamiętać, że przez ok. 1-2 miesiące po zabiegu lakier może nie trzymać się na płytce. Wszystko to ze względu na jej śliskość, którą nadaje manicure japoński. Sam zabieg manicure japońskiego warto natomiast powtarzać co ok. 2-3 tygodnie, jeśli zależny nam na wzmocnieniu płytki.

Jakie produkty są używane do wykonywania manicure japońskiego?

Do wykonywania tego typu manicure wykorzystywane są specjalne akcesoria do manicure japońskiego. Jednym z kluczowych produktów jest pasta, której zadaniem jest odżywienie i zabezpieczenie płytki paznokcia. Pasty do manicure japońskiego zawierają w swoim składzie witaminy i składniki odżywcze, które wzmacniają paznokcie, poprawiają ich wygląd i kolor, a także pozwalają na zabezpieczenie przed uszkodzeniami słabej płytki. W ich składzie znajdują się m. in. witaminy A, E i H, prowitamina B5, keratyna, krzemionka z morza japońskiego oraz pyłek pszczeli.

Po nałożeniu takiej pasty, paznokcie stają się gładkie, estetyczne i posiadają naturalny, jedwabisty połysk. Zarówno pastę, jak i pozostałe akcesoria do manicure japońskiego znaleźć można w praktycznych zestawach. Składają się one z pilnika, pasty i pudru, czyli wszystkich akcesoriów potrzebnych do wykonania estetycznego i odżywczego manicure japońskiego. Zestawy są przeznaczone do profesjonalnego użytku, w związku z czym na manicure japoński warto umówić się do salonu stylizacji paznokci posiadającego taki zabieg w swojej ofercie.