poniedziałek, 19 październik 2015 15:55

Jak przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

Jak wiadomo, wykonanie manicure’u we własny zakresie pochłania sporo czasu, dlatego zależy nam, aby lakier na paznokciach utrzymywał się jak najdłużej. Często jednak zdarza się, że tuż po pomalowaniu paznokci, lakier szybko ściera się i odpryskuje. Jest to bardzo flustrujące, dlatego warto znać kilka prostych zabiegów, dzięki którym lakier pozostanie w nienaruszonym stanie nawet do 7 dni! Nie rezygnuj z tradycyjnego manicure’u - odkryj sposoby na pięknie i długotrwale pomalowane paznokcie.

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Lakier do paznokci najlepiej utrzymuje się na gładkiej i dobrze oczyszczonej płytce. Dzięki kilku prostym zabiegom odpowiednio przygotujesz swoje paznokcie do malowania.

  • Po pierwsze dobrze oczyść płytkę paznokcia - aby zapewnić sobie długotrwały manicure upewnij się, że powierzchnia paznokcia jest gładka i sucha. Bardzo ważną kwestią jest dokładne zmycie poprzedniej warstwy lakieru, jeśli na płytce pozostaną jego resztki, nie uda Ci się osiągnąć idealnie równo pomalowanych paznokci. W celu dodatkowego oczyszczenia zafunduj swoim paznokciom kąpiel - do miski z ciepłą wodą dodaj mydło i odrobinę soku z cytryny i delikatnie umyj każdy paznokieć. Następnie osusz paznokcie.
  • Po drugie wyrównaj płytkę paznokcia - to bardzo ważne, aby paznokcie były dobrze opiłowane. Nawet najmniejsza nierówność czy zadzierający się koniec paznokcia może być przyczyną odpryskiwania lakieru. Pamiętaj, że pomalowane paznokcie prezentują się najlepiej, kiedy są jednej długości.
  • Ostatnim krokiem przygotowawczym jest nałożenie bazy pod lakier do paznokci. Warstwa bazy będzie działać niczym magnez, do którego przylgnie lakier do paznokci. Powinno się to robić także dla zapewnienia kompletnej ochrony - pigment znajdujący się w lakierze, nie odbarwi płytki paznokcia. Na tak gładkiej powierzchni bez wątpienia wykonasz profesjonalny manicure.

Jak prawidłowo pomalować paznokcie?

Malowanie paznokci wymaga wprawy i cierpliwości. W tej kwestii łatwo jest popełnić błąd, dlatego nie zniechęcaj się na samym początku. Miej na uwadze fakt, aby nie nakładać zbyt dużej ilości lakieru, ponieważ utrudni to proces schnięcia, a ułatwi pojawianie się grudek i odgnieceń. Lepiej zastosować technikę aplikacji warstwa po warstwie. Po nałożeniu pierwszej, dość cienkiej warstwy lakieru, odczekaj co najmniej 15 minut. Do pokrycia płytki paznokcia drugą warstwą nabierz na pędzelek nieco większą ilość kosmetyku. Pociągnij pędzelkiem środkową część płytki, a następnie rozprowadź lakier po bokach. Nie martw się, jeśli zdarzy Ci się wyjechać lakierem poza skórki - usuniesz go za pomocą patyczka do uszu nasączonego zmywaczem do paznokci. Kiedy druga warstwa lakieru wyschnie i będzie prezentować się dobrze, możesz utrwalić ją za pomocą bezbarwnego lakieru. Nie będzie to jednak konieczne, jeśli wybierzesz bardzo trwały lakier do paznokci Maybelline, który utrzymuje się na paznokciach, bez żadnych odprysków, nawet do 7 dni. To bardzo ważne, aby wybierać produkty wysokiej jakości, ponieważ mają odpowiednią konsystencję oraz właściwości, które przedłużają świeżość Twojego manicure.

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego warto z pełną precyzją podejść do wykonania tego zadania. Aby nie poświęcać na niego zbyt dużo cennego czasu, warto skorzystać z porad i wskazówek, które zapewnią pięknie i długotrwale pomalowane paznokcie. Takimi dłońmi będziesz chciała się pochwalić!

Czytany 4624 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.