czwartek, 23 listopad 2017 09:29

Fakty i mity o przedłużaniu rzęs. Czy to naprawdę szkodzi?

Na temat przedłużania rzęs powstało bardzo wiele mitów. Zwolennicy i kosmetyczki chcą za wszelką cenę przekonać do słuszności tego zabiegu. Przeciwnicy koloryzują rzeczywistość, żeby potwierdzić swoje racje. Gdzie leży prawda?

 

Czy naprawdę należy się obawiać skutków przedłużania rzęs? Prawda jak zawsze leży pośrodku. Nie da się ukryć, że lepiej byłoby nie musieć przyklejać sobie sztucznych rzęs. Jednak z drugiej strony… która kobieta nie marzy o spojrzeniu podkreślonym pięknymi rzęsami? Prawdopodobnie nie ma takiej. Specjalnie dla wszystkich niezdecydowanych – fakty i mity o przedłużaniu rzęs.

MIT. Przedłużanie rzęs jest bolesne.

Nic bardziej mylnego. Przedłużanie rzęs nie jest bolesnym zabiegiem, bez względu na stosowaną metodę. Polega na przyklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych włosków. Nie ma przy tym nawet odrobimy bólu. Można jedynie mówić o dyskomforcie związanym z kilkoma godzinami spędzonymi w bezruchu, z zamkniętymi i zaklejonymi specjalnymi plastrami oczami.

PRAWDA. Nie każda kobieta może nosić przedłużane rzęsy.

Kępki rzęs używane do przedłużania dostępne są w naprawdę wielu wersjach; różnią się grubością, długością, skrętem. Wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować je do naturalnych rzęs. To sprawia, że przedłużanie rzęs sprawdza się niemal u każdego. Niestety są też pewne przeciwwskazania do zabiegu – stany zapalne w okolicach oczu, jaskra, zespół suchego oka, chemioterapia, infekcje oczu. Zabieg nie jest możliwy także przy braku rzęs, ponieważ sztuczne włoski przykleja się do naturalnych i wówczas jest to niemożliwe.

MIT. Przedłużane rzęsy są niewygodne.

Na początku można odczuwać lekki dyskomfort, ponieważ sztuczne rzęsy są większym obciążeniem dla powiek. Nie jest to jednak niewygodne i po pierwszym kilku godzinach można zapomnieć się o tym, że nosimy przedłużane rzęsy.

PÓŁPRAWDA. Doklejanie niszczy naturalne rzęsy.

Nad szkodliwością przedłużania rzęs warto pochylić się przez chwilę. Dlaczego półprawda? Można porównać to do regulowania brwi – teoretycznie nic się nie dzieje, bo włoski odrastają, ale z każdym powtórzeniem zabiegu są słabsze. Trzeba wiedzieć, że przedłużanie rzęs nie jest szkodliwe, jeśli się go nie nadużywa. Jednak zbyt częste przedłużanie rzęs to krótka droga do tego, aby osłabić rzęsy i sprawić, że będą wypadały w nadmiarze i łatwiej się łamały. Z tego względu warto znaleźć alternatywę dla takiego zabiegu.

JAKA JEST ALTERNATYWA DLA PRZEDŁUŻANIA?

Niezależnie do tego, czy przedłużanie rzęs naprawdę może zaszkodzić naszym rzęsom, warto postawić na bezpieczniejsze rozwiązania. Dobrze skomponowane serum może wspomóc wzrost rzęs, odżywić je, wzmocnić, przyciemnić i zagęścić w taki sposób, że będą wyglądały zniewalająco bez maskary. Sprawdź, jakie są najlepsze odżywki do rzęs – przetestuj i przekonaj się.

Czytany 636 razy

Artykuły powiązane

 • Pędzle do makijażu twarzy, oczu i zestawy Pędzle do makijażu twarzy, oczu i zestawy

  Tak jak malarze mają swoje zestawy pędzli do tworzenia dzieł sztuki, tak i kobiety mają swoje pędzle i pędzelki do tworzenia na swoich naturalnie pięknych twarzach – poprzez podkreślanie atutów i ukrywanie niedoskonałości – prawdziwych arcydzieł.

 • Stylizacja rzęs – co to jest Hollywood Effect? Stylizacja rzęs – co to jest Hollywood Effect?

  Moda na przedłużanie rzęs obiegła już prawie cały świat. Chcesz mieć rzęsy rodem z Hollywood i błyszczeć niczym jedna z jego największych gwiazd? A może od dłuższego czasu zastanawiasz się, jak możliwe jest stworzenie efektu, jaki jest gwarantowany przez Hollywood effect rzęsy? Jak do tej pory być może nie udało Ci się znaleźć dla siebie odpowiedniego rozwiązania. Na szczęście, masz nas i jesteśmy po to, aby przekazać Ci doskonałą formę na wyjście z tej problematycznej sytuacji. Piękne, gęste i długie rzęsy są teraz dostępne dla każdej kobiety - niemalże na wyciągnięcie ręki.

 • Jak mieć piękne, gęste i długie rzęsy - praktyczne porady Jak mieć piękne, gęste i długie rzęsy - praktyczne porady

  Która z nas nie marzy o naturalne pięknych, gęstych i długich rzęsach?

 • Kępki rzęs – z węzełkiem czy bez? Które wybrać? Kępki rzęs – z węzełkiem czy bez? Które wybrać?

  Moda na przedłużanie i zagęszczanie rzęs zawitała na polskie salony kilkanaście lat temu. Dziś zmieniło się to, że są one dostępne dla każdego. Jednak w głowach wielu z nas zrodził się kolejny problem. Mianowicie: który rodzaj rzęs wybrać? Kępki z węzełkami czy bez? Zastanawiasz się również, jak ściągnąć sztuczne rzęsy?

 • Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania

  Decydując się na zabieg przedłużania rzęs oczekujemy zjawiskowego efektu pięknego spojrzenia, ale również trwałości i wysokiej jakości zabiegu. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję warto poznać rodzaje materiałów używanych do produkcji sztucznych rzęs, rodzaj skrętu i metody aplikacja - dzięki temu możliwe będzie świadome dopasowanie rzęs do swoich potrzeb i typu urody.