sobota, luty 24, 2024
wtorek, 22 październik 2019 14:09

Konkursy internetowe – wyślij swoje zdjęcie i wygraj

Konkurs foto Konkurs foto

Każdy lubi wygrywać. Jednak, aby to nastąpiło, trzeba dać sobie szansę na wygraną i wziąć udział w konkursie. Wiadomo, konkurencja będzie duża, ale zawsze istnieje szansa, że wykonana specjalnie na konkurs praca, zwróci uwagę jury i zdobędzie którąś z nagród przewidzianych w puli. Jedną z ciekawszych form konkursów są te fotograficzne. Na czym polegają? Gdzie szukać informacji o nich?

Na czym polegają konkursy fotograficzne?

Konkursy fotograficzne to już nie tylko prestiżowe wydarzenia zarezerwowane dla najlepszych na świecie fotografów. W dobie powszechnego dostępu do aparatów cyfrowych, również tych znajdujących się w smartfonach, praktycznie każdy może „pstryknąć” zdjęcie na konkurs. Tutaj dużą możliwość dla promocji siebie znalazły różnorodne, popularne marki. W konkursach organizowanych przez nie zazwyczaj trzeba wykonać zdjęcie na zadany temat, gdzie w tle będzie widoczny jej produkt. Czasami są to też konkursy organizowane przez różnorodne portale. Zazwyczaj do udziału w nich zgłaszają się osoby, które stawiają na kreatywność w swoich pracach. I to właśnie pomysł na zdjęcie jest jednym z czynników, który pod uwagę biorą jurorzy konkursu. Liczy się oczywiście również jakość zdjęcia. Musi ono być wyraźne i wykonane w odpowiedniej rozdzielczości.

Konkursy fotograficzne – gdzie szukać informacji na ich temat?

Konkursów fotograficznych jest bardzo dużo i praktycznie każdy znajdzie tutaj tematykę, która może go zainteresować. Ale gdzie szukać informacji o tego typu wydarzeniach? Ciekawym rozwiązaniem może być korzystanie z portalu, który informuje, kiedy i gdzie organizowane są najróżniejsze konkursy internetowe. Na stronach tego typu można znaleźć informacje nie tylko o konkursach fotograficznych, ale i tych organizowanych na portalach społecznościowych dla fanów danej marki. Ciekawym rozwiązaniem są też konkursy z nagrodami gwarantowanymi, a także zabawy tworzone z myślą o dzieciach. Na portalach wszelkie konkursy podzielone są na poszczególne kategorie, co znacznie ułatwia odnalezienie takiego, który najbardziej będzie nas interesował.

Konkursy internetowe, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Kiedy już znajdzie się ciekawe konkursy, zanim się do nich przystąpi, warto zapoznać się z ich regulaminem. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak przydzielana jest nagroda (np. czy zwycięzcę wyłania specjalne jury), a także jaka jest jej wartość. Dlaczego należy sprawdzić akurat wartość nagrody? Chodzi tutaj o przepisy prawne. Jeżeli wartość nagrody przekroczy określoną kwotę, trzeba zapłacić od niej podatek. I tutaj kolejny punkt, jaki należy sprawdzić w regulaminie. Czy jeżeli zajdzie konieczność opłacenia podatku to organizator zobowiązuje się do tego, czy ten obowiązek w całości spoczywać będzie na uczestniku. Te kwestie rozwiązywane są różnie przez organizatorów i nie ma tutaj jednej wspólnej zasady.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na treść formularza zgłoszeniowego. Chodzi tutaj głównie o zgody na przetwarzanie danych osobowych. Zazwyczaj wystarczy zaznaczyć akceptację regulaminu konkursu oraz zgodę na kontakt w sprawach konkursu. Pozostałe zgody nie są obligatoryjne.